Scarlett (Elfújta a szél 2.) 320 csillagozás

Alexandra Ripley: Scarlett

1991. ​szeptember 25-e nagy napja volt az amerikai könyvkiadásnak; végre napvilágot látott Margaret Mitchell immár klasszikussá lett amerikai nagyregényének, az Elfújta a szél-nek a folytatása, Alexandra Ripley tollából. Igen, a varázslatos szépségű és törhetetlen akaraterejű Scarlett O'Hara visszatért!

Az Elfújta a szél végén váltunk el tőle, amint dacosan felszegte állát, és elhatározta, hogy visszahódítja a daliás, a gátlástalan, az ellenállhatatlan kalandort, Rhett Buttlert – akit elveszített, mert későn döbbent rá, hogy szereti.

A Scarlett lapjain végigkövethetjük ennek a különleges asszonynak az útját, magányon, megvetettségen, társadalmi emelkedésen és buktatókon, Amerika és Európa kínálta kalandokon át a nagyvilági élet csúcsáig, az elveszített szerelemtől a megtalált boldogságig.

Az amerikai kiadással egyidejűleg negyven nyelven megjelent regény máris óriási sikert aratott világszerte – a megjelenés utáni első hetekben már… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 1991

Európa, Budapest, 1996
Európa, Budapest, 1994
948 oldal · keménytáblás · ISBN: 9630756749 · Fordította: Dezsényi Katalin, Katona Ágnes, Sarlós Zsuzsa, Szántó Judit, Zsolt Angéla, Kiss Zsuzsa
Európa, Budapest, 1992
950 oldal · keménytáblás · ISBN: 9630753693 · Fordította: Dezsényi Katalin, Katona Ágnes, Sarlós Zsuzsa, Szántó Judit, Zsolt Angéla, Kiss Zsuzsa

Scarlett O'Hara · Ashley Wilkes

Dublin

csillagka>!
Alexandra Ripley: Scarlett

Folytatás más írótól mindig veszélyes, sőt ha meggondoljuk simán felér egy arculcsapással az eredeti szerző ellen.
Viszont ebben az esetbe az Elfújta a szél számomra nem volt befejezve, valami hiányzott és nem a romantikus vég, tovább akartam követni Scarlett életét, kibontva az a rettenetes harcot amit folytat magával és a környezetével.
Erre jó volt ez a könyv, szerintem jól fogta meg a lényeget, kidomborította az erős nőt a tetszeni akaró kislány helyett.
Szeretem Scarletett, már az első részben is szerettem és amivé vált az már tisztelni is tudtam, minden szeszélye és rossz tulajdonsága ellenére.
A férfi pedig férfi marad, akárhol is jelenik meg legyen az lóverseny, bál vagy netalán a legócskább köpködős piac. Összességében egy nagyon kellemes kis könyvet hozott össze a szerző, sokadik olvasás után is Írországi részek több száz oldalát 2 nap alatt tudtam le, belevarázsoltam a végébe.

Ruby_εïз IP>!
Alexandra Ripley: Scarlett

Nem is tudom, mit írjak erről a könyvről… Nekem az Elfújta a szél nagy kedvenc, a filmet is kismilliószor láttam, tudom kívülről, és Scarlettet is pont azért szeretem, mert különleges. Számomra ő egy bitang erős karakter, és ezt az elgondolásomat a könyv szétzúzta. Mintha egy másik személy lett volna. Tudom, változunk az évek során, na de ennyire? Azt is értem, hogy másik szerző írta, így nyilván nem lehet ugyanaz, de én többet vártam annál, mint amit kaptam.
Nem tudom jobban kedvelni Ashleyt sem. Nem is értem, mit akart tőle Scarlett… Ég és föld a két ember. Oké, erős kontraszt, meg az ellentétek vonzzák egymást, na de pont vele?
Az író stílusa viszont tetszett, szépen ír, nagyon magával ragadóak a leírások, de sajnos ennyi volt a pozitívum.
off

Annemary>!
Alexandra Ripley: Scarlett

Számomra nagy élmény volt olvasni ezt a könyvet. Bár az első rész a favorit, és tudom, hogy semmi nem múlhatja fölül, de úgy érzem, méltó folytatás lett.
Igaz voltak dolgok, amik fölött nem bírok napirendre térni, mint pl. Scarlett hogy volt képes lemondani a két gyermekéről….
De ha kissé elfogult vagyok, akkor ezt nem veszem nagyon a számításba, így Scarlett jellemfejlődése, bármily hihetetlen is, de igen pozitív volt.
Hozzáteszem az ír táj, az emberek, az egész légkör engem elvarázsolt.
Szerintem nagyszerű olvasmány!

fodzsofi>!

Egyszerűen imádtam!
Teljes mértékben hozta az első könyv színvonalát, annak ellenére is, hogy más írta. Az Elfújta a szél, számomra mindig is befejezetlennek tűnt, de ez a kötet meghozta a várva-várt befejezést, a kalandokat, és még több Scarlettet, akit nagyon megkedveltem a mű végére.

Csak ajánlani tudom!!

Alexandra Ripley: Scarlett

Nagyon-nagyon féltem ettől a könyvtől – elvégre minek más által írt folytatással elrontani azt, ami úgy jó, ahogy van? Mivel nem ragaszkodom se szépen lekerekített befejezésekhez, se a happy endhez, én személy szerint nagyon is jól megvoltam az Elfújta a szél végével.

Szerencsére csalódtam, pozitívan, mert ha nem is volt olyan jó ez a könyv, mint az elődje, élveztem. Scarlett néha most is az őrületbe kergetett, de most mégis úgy döntöttem, szeretem (az Elfújta a szél után még nem volt egyértelmű), és nocsak, még fel is nőtt a végére. Rhettről inkább nem szólok egy szót se, ő Rhett marad, egyszerűen muszáj szeretni. Na és Cica. Kár, hogy Scarlett ráragasztotta ezt a szerencsétlen nevet, de hát mindegy, a kislányt attól imádom. Szép kis család.

A végén már kicsit sok volt a bálokból, nagynénikből, varrónőkből és idióta főrangúakből, de egye fene, volt itt azért lövöldözés is meg másféle horrorok.

Így hát, Scarlett, ha 5-öt nem is, 4 csillagot kiérdemelsz. Úgyis kitalálsz valamit, hogy felhúzd ötre, ahogy én téged ismerlek.

Judit91>!
Alexandra Ripley: Scarlett

Folytatást írni más író művéhez mindig kétélű dolog, vagy nagyon jó lesz, vagy nagyon rossz.
Az Elfújta a szél ott ér véget, ahol Scarlett életében egy új fejezet kezdődik. A Scarlett itt veszi fel a fonalat, és követi tovább Scarlett életét.
Szerettem Scarlettet, felnőtt a regény során. Nyughatatlanséga, céltudatossága, makacssága megmaradt, de erős nővé vált Írországban.
Bár az Elfújta a szél örök kedvenc marad, és semmi nem múlhatja felül, de méltó folytatása lett a regény.
Más a stílus, sokkal pörgősebb, közvetlenebb, de nem is kell ugyanolyannak lennie.

KoalaN>!
Alexandra Ripley: Scarlett

Az elfújta a szél után muszáj volt elolvasnom a folytatást. Nem mintha nem tetszett volna a vége úgy, ahogy van, de kellett valami, ami lenyugtatja a szívem. Végig éreztem, hogy ez azért nem Margaret Mitchell. Scarlett más volt, lágyabb. Az elején furcsa volt, de tudtam előre, hogy nem lehet visszaadni ugyanazt. Persze rengeteg mindenen átment, valahol elképzelhetőnek éreztem, hogy akár így is alakulhatott a személyisége, de azért túl nagy volt a változás. Voltak részek, amiket untam kicsit, de az is lehet, hogy csak azért, mert nagyon kíváncsi voltam, hogy milyen véget szánt neki az írónő.spoiler A vége úgy éreztem, hogy össze van csapva, illetve hogy lehet valakit Cicának nevezni? Nyilván angolul máris nem annyira furcsa a Cat – Katie, de ezt nem tudtam megszokni. Viszont összeségében tetszett!

MésziAnna>!
Alexandra Ripley: Scarlett

Az első rész nagyon tetszett, igazi, méltó folytatása az Elfújta a szélnek. De főként a 3. résztől iszonyú vontatottá vált, gyakorlatilag nem történt semmi, semmi olyan ami annyira fontos lett volna sztori/jellemfejlődés szempontjából és ne lehetett volna 1-2 fejezetben kifejteni. Csupa leírás, csupa unalmas esemény, ami izgalmas lett volna az is le lett zárva pár bekezdésben. Rettentően sok volt a mellékszereplő, akiknek túl nagy jelentőség lett tulajdonítva, teljesen feleslegesen. A 950-ből legalább 500 tömény unalom és fölösleges. A végének azért örültem. :-)

Évi112>!
Alexandra Ripley: Scarlett

Ha ezt egy teljesen önálló könyvként kezelem, és elfelejtem egy kicsit, hogy az Elfújta a szél folytatása, akkor elmegy, helyeske. De ha nem feledkezem el erről a fontos tényről, akkor azért mélyen alatta marad az eredeti történetnek. Scarlett személyisége, de az egész történet is sokkal lágyabb és kevésbé különleges. Bár a Charlestone-t, Savannah-t vagy Írországot bemutató részek nem voltak rosszak, és a mellékszereplők is elmentek, elveszett az a különlegesség, amivel az Elfújta a szél annyira meg tudott fogni. Arról nem is beszélve, hogy a vége iszonyúan összecsapott lett.

Stefan_Stefansson>!

Scarlett ♥♥♥

Szerettelek, de már nekem is elég belőled :)

Az önző, csökönyös kiscsaj ultragazdag superhős képében tér vissza. És mindig mindenhol győz. Amúgy nem tudtam letenni, kiváló szórakozás. Örülök, hogy vége…

Jár a sok csillag

Papusz>!

Az erős lelkek nem kedvelik, ha gyenge pillanataiknak tanúja akad.

IV. A torony 60.

Szelén>!

Olyan büszke vagyok, hogy magammal se állok szóba.

kölyök13>!

Scarlett megrökönyödésére Rhett nevetett, boldogan, önfeledten. – Hozzám tartozol, Scarlett, még most sem fogtad föl? Mi ketten pedig a világhoz tartozunk, a kerek világhoz.. Nem vagyunk mi otthon ülő népek. Kalandorok vagyunk, kalózok, blokádtörők. Kihívás nélkül fél élet az élet. Akárhová mehetünk, ha együtt vagyunk, minden a miénk. De mi nem vagyunk semmié és senkié, drágaságom. Másnak való az ilyesmi, nem nekünk.

948

Constance>!

– Mondd, hogy szeretsz – követelte Scarlett.
Rhett elvigyorodott. – Honnan veszed? Azért járok át Írországba azokon a zötyögő-pöfögő, istenverte gőzhajókon, mert imádom az éghajlatot.
Scarlett nevetett. Aztán két ököllel bokszolt bele a férfi vállába. – Mondd, hogy szeretsz.
Rhett ujjai közé szorította a csuklóját. – Szeretlek, te ronda nyelvű hárpia. – Elkomorodott az arca. – És megölöm azt a fattyú Fentont, ha el akar venni tőlem.

BZsofi P>!

A legjobb boldognak lenni, mert akkor hagyod, hogy mások is boldogok legyenek.

IV. A torony 64.

Kapcsolódó szócikkek: boldogság
Belle_Maundrell >!

Végignézett a hosszú asztalnál ülőkön. Mosolyognak, társalognak, figyelnek, nevetnek. Vajon hánynak sebzett közülük a lelke? Hányan halottak belül, úgy, hogy örülnek is ennek? Milyen bátrak az emberek.

Belle_Maundrell >!

– Az évszázadok művelik ezt velünk, Scarlett, drágám. A tengernyi tovatűnt élet, a sok gyász, vigasság, ütközet… Igen, mindez ott rezeg a levegőben, amely körülvesz, a rögben, amelyet taposunk. Az idő teszi, a megszámlálhatatlan évek, amelyek súlytalanul nehezednek a göröngyökre. Olyasvalami ez, amit nem lát a szem, nem hall a fül, amit nem tapinthatsz és a szagát sem érzed, és mégis jelen van: amint súrolja a bőröd, és megszólít, bárha nincs hangja. Ez az idő. A titokzatos és megfoghatatlan.

Papusz>!

– Igenis úrinő vagyok, a fene egyen meg!

II Magas tét 12

Papusz>!

A világ egyik nagy igazságtalansága, milyen kevéssel és milyen könnyen boldoggá lehet tenni az ártatlanokat, a jókat.