A ​párizsi modell 24 csillagozás

Alexandra Joel: A párizsi modell

Egy ​sokkoló családi felfedezés után Grace Wood elhagyja az álmos vidéki Ausztráliát, és Párizsba utazik, miután különleges szépségének és egy szerencsés fordulatnak köszönhetően magától Christian Diortól kap csábító ajánlatot.
A második világháború utáni Párizs elsodorja és magával ragadja. Grace boldogan veti bele magát új életébe, így nemcsak gyerekkora dédelgetett álma valósulhat meg, de megtalálhatja az önmagához vezető utat is.
Miközben a Dior-birodalomban dolgozik modellként, Grace grófokkal és hercegnőkkel, írókkal és művészekkel, diplomatákkal és politikusokkal kerül egy társaságba. Ám amikor beleszeret a jóképű Philippe Boyer-be, még nem tudja, hogy a férfi kettős életet él, mint ahogy azt sem, hogy a férfi múltja szörnyű következményeket tartogat a számára is. Grace belekeveredik Philippe veszélyes kémakcióiba, és felfedezi a származása mögött rejlő döbbenetes igazságot is, miközben rájön arra, hogy élete komoly veszélyben forog.
Az 1940-es évek második… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2020

Tericum, 2022
376 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634381198 · Fordította: Gábor Nikoletta
Tericum, 2022

Mariann_ P>!
Alexandra Joel: A párizsi modell

Az ilyen történeteket nagyon szeretem, mondhatnám azt is, hogy nekem írták.
Ausztráliában, családi farmon élő Grace házassága rosszul sül el, valamint egyéb családi okok miatt elmenekül Párizsba.
Szerencsés alkatának köszönhetően kedvelt modell lesz Christian Dior csapatában.
Persze megismerkedik egy olyan férfival, aki kettős életet él, azt veszi észre, hogy kémakcióba keveredik.
Egy időre a modell karrier is feledésbe merül.
Fordulatos, sodor magával, ráadásul igaz történet alapján íródott.
Én nagyon szívesen olvastam.

Alexandra Joel: A párizsi modell

Grace Woods Ausztráliában, egy farmon nevelkedik és érik gyönyörű nővé. Még be sem tölti nagykorúságát, amikor gyermekkori barátját a frontra hívják. Bevonulása előtt, Jack megkéri a kezét. Grace bizonytalan az érzelmeiben, de igent mond és évekig várja a fiút haza. A háború utáni házasélete azonban nem egészen olyan, mint amilyenre számított. Jack megváltozott az átélt borzalmak hatására és Grace egyre fojtogatóbbnak érzi a farmházban töltött életét. Kalandokra, utazásra vágyik, Franciaországról és divatos ruhákról álmodozik.
Egy családi drámasorozat után végül maga mögött hagy mindent és a francia fővárosban, a Dior-ház sokak által kedvelt modellje lesz. A magánélete azonban nagyon visszafogott, szinte minden szabadidejét bérelt garzonjában tölti. Később újdonsült barátnőivel felfedezi a II. világháború utáni Párizs pezsgő oldalát, majd bemutatják egy karizmatikus újságírónak. Grace sorsa innen tovább bonyolódik.
Szerelme révén beszervezik egy kémakcióba, életveszélyes helyzetbe sodródik, ami aztán magánéletére is sötét árnyat vet. Át kell értékelnie kapcsolatait és a háta mögött hagyott, megválaszolatlan kérdésekkel teli múltját. Hogy ebből a kalandból miként kerül ki és hova vezeti sorsa?

Olvassátok el ezt a kissé hosszú felvezetésű, ugyanakkor izgalmas fordulatokkal tarkított történetet, amely valódi, megtörtént eseményeken alapul!
Gördülékeny, olvasmányos stílusban megírt regény álmokról, küzdelmekről, a női lét nehézségeiről és a pillanatnyi döntések messzire nyúló hatásáról az 1940-es évek Párizsában.

BBetti86 >!
Alexandra Joel: A párizsi modell

Jól olvasható, kellemes is, csak olyan semmi extra könyv is. Kipipálja a kötelező pontokat, elvarrja a szálakat, de igazán emlékezetes momentum nincs benne.

A főszereplő Grace, akinek új életet kell kezdenie Párizsban. A történet eleje legalább azzal más, hogy két idősíkon haladunk majd. A jelenben Grace modell lesz Párizsban, Diornál, míg visszapörög az idő, és a gyerekkorától kezdve kiderül, hogyan jutott ide az asszony.
A következő részekben meg lesz egy kémkedős feladat, majd Grace magánéletében robban a bomba, és ott kell majd a titkokat felfedni, hogy megnyugtató véget érhessen a történet.

Az látszik már ennyiből is, hogy van a történetnek cselekménye. Mégis, hiába zajlik ennyi minden benne, mégsem egy mozgalmas, pörgős történet. Annyira magától értetődően történnek benne a dolgok, hogy nincs feszültség. Még amikor az a tét, hogy spoiler, akkor sem kell félteni a szereplőket. És az benne a legizgalmasabb, mert különben olyan kérdéseket kapunk, hogy spoiler

Nagyon erős benne a szerelmi szál és mégsem. Fontos, hogy ki kit szeret és együtt vannak-e, de az érzelmek mintha nem lennének mögötte. Phillippe és Grace kapcsolata nagyon simán épül, és a románcokra jellemző kötelező konfliktus is meglepően egyszerűen elsimul. spoiler De ugyanilyen simán van intézve spoiler Joelnek nem sikerült eltalálnia, hogy valóban lehessen szurkolni a szereplőknek. Az a plusz, ami húzna előre a cselekménnyel, az nincs benne.

Talán úgy írnám, hogy nem tudtam beleélni magam a történetbe. Szépen, majdnem közömbösen elmondja, mi történik és az érzelmek egészen kimaradnak a történetből. Egy-egy mondattal néha kifejti, hogy vannak a szereplők, de ezt sem viszi túlzásba. Nekem fura is, hogy pl. spoiler
Nagyon steril az egész.

A szereplők. Grace sok tekintetben pozitív hősnő. Ahogy újra tudja kezdeni. Ahogy a nehéz döntéseket meghozza. De csinál nagy butaságokat és kétszínű dolgokat, amiket talán a helyzet érthetőbbé tesz, de akkor is problémásak. spoiler spoiler
Phillippe olyan semmilyen mellette. Ő a jó fiú, aki helyes, hazafi és nagyon szereti a nőt. A regény jófiúja, csak olyan unalmas is közben.
Az erőszakos, részeges ausztrál férj kapja a legjobb magyarázatokat. Ugyanis a végére kiderül, mitől változott meg és lett rossz ember. Igaz, szappanoperásan ezzel Grace életét is elrendezi a szerző spoiler, de ennyi még belefért.

A szöveg is kellemes, vállalható, de nem ütöttek meg egyszer sem a sorok vagy gondolatok. Könnyen olvastam, nincs benne semmi bántó, de semmi emlékezetes sem. Most még csak idézeteket se volt kedvem gyűjteni belőle.

Vagyis, ezt a könyvet egy könnyed, női limonádénak elolvastam. Annak még tetszett is, csak éppen egy jónak mondott regénytől ennél többet várnék. Kellemes, de az nem egyenlő a jóval.

Luahana>!
Alexandra Joel: A párizsi modell

Olyan volt számomra, mintha két különböző író írta volna a történet első 2/3-át és valaki teljesen más az utolsó 1/3-ot. Egy viszonylag lassú lefolyású történettel indulunk, a végére pedig úgy pörögnek az események, mintha kiadták volna az írónak, hogy most már csak X oldalt írhat, ebbe férjen bele minden. A történet maga is egy hatalmas mix. Egy szappanopera összegyúrva egy James Bond filmmel, mindezt egy Párizsban játszódó művészfilmmel fűszerezve. Néha csak kapkodtam a fejem, hogy csavar, csavar hátán, mintha minden patront ebbe az egy könyvben kellett volna ellőni. Az írónő az utószóban leírja, hogy mik a valós események és személyek, amik a könyvben megjelentek. Ezek tényleg a vázát adták a dolgoknak, de, amiket mellé kitalált az írónő, attól hiteltelenné vált számomra az egész. Pedig egyedi a valós alaptörténet is és izgalmas is. Talán ezért is billent inkább 4 csillag felé az értékelésem.

bercipocok P>!
Alexandra Joel: A párizsi modell

Akár egy tündérmese is lehetett volna ahogy egy ausztráliai farmról útnak induló fiatal lány megérkezik a Dior-divatház kifutójára. De mivel a regény igaz történeten alapul, tudjuk, hogy a valóság ritkán produkál tündérmeséket.
Grace egy családi trauma és sikertelen házassága elől Párizsba menekül, elfogadva Christian Dior ajánlatát. A gyönyörű modellt elismerik, sikert sikerre halmoz, mégis sokáig magányos és bezárkódva éli napjait, miközben ismert és elismert nevek bukkannak fel a regény lapjain (Pablo Picasso, Jean-Paul Sartre, Simone de Beauvoir, Edith Piaf, Eva Perón, Coco Chanel.)
Ám egy nap Gracet is eléri a szerelem és a történet innentől kezdve több szálon felpezsdül. Kémkedés, merényletterv, gyilkosság, leszámolás, menekülés. Fordulatok, csavar csavar hátán és semmi sem az, aminek látszik. De az utolsó oldalakra minden titokról lehull a lepel és minden kocka a helyére kerül.
Jó választás volt a könyv, a fő mondanivalóján kívül legjobban az tetszett, ahogy a modellek segítették és támogatták egymást.

Timi0320>!
Alexandra Joel: A párizsi modell

Az utóbbi időben nagyon rákaptam a divattal kapcsolatos vagy abban a világban játszódó történetekre.
Épp a témában kerestem olvasnivalót amikor elém került a könyv, a borítója és a címe pedig felhívta magára a figyelmem. Fülszövegében megláttam a Christian Dior nevet és már kezdtem is az olvasást.
Egyáltalán nem bántam meg, rögtön magával ragadott a könyv. Nagyon megkedveltem Grace karakterét és végig szurkoltam neki, hogy jól alakuljanak a dolgai.
Érdekes volt, hogy a megszokott európai környezet helyett Ausztráliából került ki a főszereplőnk és onnan indult kalandos útjára a divat fővárosába.
A Philippe szál nagyon jó kis pluszt adott a történetnek, és még izgalmasabb lett tőle.

Nagyon tetszett a könyv, és csak ajánlani tudom azoknak akik szeretik a témában íródott könyveket.

liagalgoczi>!
Alexandra Joel: A párizsi modell

Szeretek Párizs világáról olvasni, ezért választottam ezt a könyvet. Grace életén keresztül egy igazán fordulatokkal (jóval és rosszal egyaránt) teli sorsot ismerhetünk meg. Szeretem az ilyen kissé nyughatatlan, a saját életéért tenni képes nőket. Plusz pont, hogy igaz történet alapján íródott. A történelmi hátteret is szépen vezette közben, így mindig tiszták voltak a körülmények is. A női sorsokról íródott regényeket szeretőknek mindenképpen tudom ajánlani.

Alexandra Joel: A párizsi modell

Kellemes olvasmány volt, de mégsem marad igazán emlékezetes számomra. A második felében jócskán felpörögnek az események, és több fordulatot is tartogat a történet. A végén pedig megtudhatjuk, mennyi is igaz a leírtakból. Én személy szerint szerettem volna többet kapni a divat és Dior világából.

Dia_könyvei>!
Alexandra Joel: A párizsi modell

Olvasmányos, kellemes hangulatú történet, ami tele volt kalanddal, izgalommal. A szerelmi szál és az álmok megvalósításának gondolata mind-mind tanulságos tartalmat hordozott. Különösen tetszett a történet történelmi vonzata és Párizs hangulatának bemutatása.

W_A P>!
Alexandra Joel: A párizsi modell

A divatvilág a könyvek lapjain (sem) vonz különösebben, főleg, ha ilyen silányan van prezentálva, mint ebben a regényben. Reméltem, hogy az igaz történet alapján címke segíteni fog rajtam a végéig, viszont nulla érzelemmel pörgettem végig a lapokat. A jelenben játszódó részek tetszettek, bármennyire is visszahúzódó személyiség Grace. Első férje, Jack, tettei elől menekül Ausztráliából egészen Párizsig, ahol a híres-neves Christian Dior fogadja kegyeibe ((már ha van ilyen a modellvilágban). A modell élet igazán passzolt hozzá, a múltja viszont már kevésbé. Nehezen tudtam összeegyeztetni a részeket, pedig kalandból és tudatlanságból sem volt hiány. Sok részlet tükrözi az igazságot, nem kérdőjelezem meg egyiket sem, csak érzelem nélkül nehéz magaménak érezni a történetet.

Bomarie >!

Ha bárki megkérdezte volna tőle, ki is ő tulajdonképpen, nem tudta volna megmondani.

Bomarie >!

– Szerintem ez multaságos is azért. Nézd csak, annál az asztalnál azok az egyetemista fiúk, fekete garbóban, mindegyik citromos Picont iszik. Annyira próbálnak franciának tűnni, hogy pont emiatt látszik, hogy valójában nem azok – viccelődött Grace.
– Az semmi, de a szomszéd asztalnál az a csapat fiú amerikai stílusú kockás ingben, Coca-colát szürcsölve viszont mind francia! – tette hozzá nevetve Jackie.

Dóri_Dóra P>!

A világban rengeteg a szenvedés, különösen a nők szenvednek olyan kétségbeejtő körülmények miatt, amelyeket nem ők okoztak.

Dóri_Dóra P>!

On ne naît pas femme: on le devient.
Az ember nem születik nőnek, hanem azzá válik.
(Simone de Beauvoir: A második nem)

horn_mici P>!

Soha azelőtt nem evett ilyet: élvezettel ízlelgette a különleges karamellizált vajas krémmel körülölelt almaszeleteket.

horn_mici P>!

– A nevelőnő megtanít franciául, gyakorolhatod vele a zongorázást, rajzolást, és sok minden mást is tanulhatsz tőle. .

– Hallgass csak ide, kedvesem! – szólalt meg ismét Mademoiselle Elise, miközben fehér blúzának ujját felhajtotta. -Ha az ember a világ legszebb nyelvén tanul, nem maradhat holmi Woods kisasszony, non, non, non, ma petite, ezt nem engedhetem!

horn_mici P>!

-…De elmondom, hogy én mire jöttem rá, nemcsak a szívügyeket, hanem minden egyebet illetően. Ha nem kockáztatsz, kisebb az esélye annak, hogy hibázol. És a kockázatok nélküli világ átlátható és biztonságos. Viszont egy ponton el kell döntenünk, hogy valóban ilyen világban akarunk-e élni.