Egy ​falat kísértés 3 csillagozás

Kiút az evés rabságából
Alexandra Jamieson: Egy falat kísértés Alexandra Jamieson: Egy falat kísértés

Alexandra Jamieson nem kevesebbre vállalkozik, mint hogy segítsen megszabadulni a sokakat érintő, de elsősorban a nőket gúzsba kötő étel utáni sóvárgástól. Megtanít, hogyan köthetünk békét a vágyainkkal, a sóvárgásainkkal, a testünkkel, és megmutatja, hogy mindebben mekkora szerepe van az étkezésnek és az ételhez való viszonyunknak.
Együttérzéssel és őszinteséggel tárja fel, milyen mélyen gyökerező vágyakat fedhetnek el a sóvárgások. Megmutatja, hogy egyes szokásaink megváltoztatása hogyan szabadíthat fel bennünket. Elmagyarázza, hogy az ételek és étkezési szokások miként segítenek testünk és lelkünk megtisztításában, ami által kiteljesedhet életünk. Rávilágít arra, hogy szexualitásunk elfogadása nagymértékben megerősít, hogy a harmonikus élethez szükségünk van támogató közösségre, hogy bízzunk önmagunkban és a megérzéseinkben.
A szerző nagy sikerű, átfogó életvezetési és tanácsadó könyve alapmű mindenkinek, aki szeretne végleg megszabadulni a kényszeres evés terhétől.

Libri, Budapest, 2016
290 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633103746 · Fordította: Nagy Mónika Zsuzsanna
Libri, Budapest, 2016
292 oldal · ISBN: 9789633109564 · Fordította: Nagy Mónika Zsuzsanna
Libri, Budapest, 2015
128 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633103746 · Fordította: Nagy Mónika Zsuzsanna

Nikolett0907 P
Alexandra Jamieson: Egy falat kísértés

Alexandra Jamieson: Egy falat kísértés Kiút az evés rabságából

Mivel a témakörét tekintve, sajnos aktuális az életemben, ezért természetes volt, hogy megveszem és elolvasom.
Olvasási időm mutatja mennyire nem értettem egyet a benne leírtakkal.
Sok jó gondolattal rendelkezik, de nem találtam meg azokat a válaszokat, amikre most szükségem lenne.
Maga a könyv olvasható és alapvetően hasznos lehet mások számára.

meseanyu MP
Alexandra Jamieson: Egy falat kísértés

Alexandra Jamieson: Egy falat kísértés Kiút az evés rabságából

Nem mindenben értek egyet a szerzővel, de az alapgondolat jó és inspiráló. Nekem most ennyi elég is volt, jót tett a jelenlegi helyzetemben, de azért az életemet nem fogja gyökerestül felforgatni. Voltak benne használható ötletek, elgondolkodtató példák, de eléggé leegyszerűsíti azért a dolgokat, komolyabb probléma ez az egész mizéria az evés körül, hogy csak úgy egy csapásra minden gondot megoldjon egy ilyen könyv, de elindít talán egy úton.

Kriszter

(…) a fogyókúrák egy része talán egyszerűen azért nem működik, mert mentálisan túl megterhelő.

Kriszter

A félelem természetes reakció, valahányszor közelebb kerülünk az igazsághoz. – PEMA CHÖDRÖN