Én ​– itt – most 7 csillagozás

Kreatív mindfulness gyakorlatok
Alexandra Frey – Autumn Totton: Én – itt – most

Merre járnak a gondolataid? A múlton rágódsz, a jövő miatt szorongsz? Állj meg egy pillanatra! Gondold meg: mikor figyelted meg utoljára a felhők formáját? Mikor szívtad be utoljára egy virág illatát? Mikor érte nedves fű a talpad? Kószáltál mostanában csak úgy, céltalanul? Szoktál hálát érezni mindazért, amivel megajándékozott az élet?
Ez a gyakorlókönyv fogódzót nyújt az apró dolgok újrafelfedezéséhez, és segít felszínre hozni a benned rejlő kreativitást. Rajzolj, színezz és vezess naplót a megfigyeléseidről. Járd be a feladatok kijelölte utat, és tapasztald meg a változást. Vegyél mély lélegzetet, nézz körül, és érkezz meg a jelenbe. Ne mondd, hogy majd holnap. Itt és most.
Alexandra Frey és Autumn Totton, a londoni The Mindfulness Project alapítói, a tudatos jelenlét tanítását és népszerűsítését tűzték ki célul. Kurzusaikon és szemináriumaikon a résztvevők olyan gyakorlatokkal ismerkedhetnek meg, amelyek gazdagabbá, teljesebbé, nyugodtabbá teszik az életüket.

Jaffa, Budapest, 2016
192 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155609435 · Fordította: Kós Krisztina

Barbella
Alexandra Frey – Autumn Totton: Én – itt – most

Részben mintha a nyírd ki ezt a naplót vegyítették volna a mindfulness szemlélettel.

Kicsit azért nem árt tudni, miről is van szó, mivel elég kevés leírás és magyarázat van benne az alapokról. A gyakorlatok viszont rövidek, egyszerűek, és változatosak.
Könnyen rávezet, hogy új nézőpontból figyeljünk olyan mindennapi cselekvéseket, amelyeket már oda sem figyelve végzünk, vagy, hogy megálljunk egy percre, és csak figyeljünk magunkra vagy a környezetünkre.

Málnika
Alexandra Frey – Autumn Totton: Én – itt – most

Rohanó világunkban mindenre figyelünk és ugyanakkor mégis semmire. Az „itt és most”-ból alig veszünk észre valamit, elménk szüntelen működésének köszönhetően. Érdemes elsajátítanunk a mindfulness-t, amelyhez ez a munkafüzet jó bevezető lehet, egyszerű, mindennapjainkba könnyen beépíthető gyakorlataival. Segítségükkel a mindennapi gondok és a jövőben ránk váró teendőnk mellett a jelennek is figyelmet szentelhetünk.

bodr
Alexandra Frey – Autumn Totton: Én – itt – most

Egész jó kis könyv, lehet belőle csemegézni, mert nagy szeletét körüljárja a mindfulnessnek: vannak benne légzőgyakorlatok, a környezet megfigyelésére és önmegfigyelésre irányuló gyakorlatok, a figyelem irányítását bemutató feladatok, a testi érzetek tudatosítását célzó, valamint a hála gyakorlását célzó feladatok egyaránt.

Barbella

Megdöbbentő tény:
A Virginiai Egyetem kutatói felfedezték, hogy bizonyos emberek inkább adnak maguknak fájdalmas áramütést, semmint hogy 15 percig csendben kelljen ülniük a saját gondolataikkal.