Pilótatörténetek 13 csillagozás

Alexandra Fischer-Hunold: Pilótatörténetek

Légy üdvözölve a látványos kalandok varázslatos világában! Mikor Hugo, a fortélyos és talpraesett árva felfedez egy titkot, melyet apja hagyott hátra, a rejtély nyomába szegődve olyan kalandra indul, amely körülötte mindenki életét megváltoztatja, és amelynek végén egy biztonságot nyújtó, szeretetteljes hely várja, melyet talán ismét otthonának nevezhet. Az Oscar(R)-díjas Martin Scorsese lélegzetelállító izgalmakkal teli utazásra invitál, amely a kritikusok szerint olyan, mint a „valóra vált álom" (Peter Travers, ROLLING STONE)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Olvasólétra Fabula

Fabula, Budapest, 2016
48 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789637461613 · Illusztrálta: Christian Zimmer

bedeguar>!
Alexandra Fischer-Hunold: Pilótatörténetek

Elsős unokaöcsémnek vettem névnapjára a könyvet, de a nyuszis szülős kisvakond óta nem merek adni nekik semmit, amit előzőleg ne olvasnék végig.
Bevallom, nem tudom, lesz-e olyan az olvasás sikerélménye, hogy a történetek ilyen szolid és izgalommentes mivoltát feledtetni tudja. Reménykedjünk.

A rajzokat szerettem.

Ratoncita P>!
Alexandra Fischer-Hunold: Pilótatörténetek

Úgy sejtem, hogy a célközönség számára érdekesek ezek a történetek. Az illusztrációk is tetszetősek.
A szövegértés támogatására a könyv struktúrája a következő: Oldalanként két színes kép, mindegyik alatt szorosan kapcsolódó három soros szöveg, nagy méretű betűvel.
Az első történetben nem tetszett, hogy az ágy volt a repülő és úgy rázták, mintha a kifutópályán gurulna. Nincs szükség ilyen ötleteket adni a gyerekeknek.

Millázs >!
Alexandra Fischer-Hunold: Pilótatörténetek

Mondanám, hogy fiús könyv, de pont az egyik történet arról szól, hogy lányok is lehetnek pilóták.
Továbbá nem mindegyikben van igazi repülő, az elsőben egy ágyból készítenek repülőt és abban játszanak a gyerekek.
Szóval annyit azért el lehet mondani, hogy változatos, érdekes, rövid történeteket kapunk ebben az olvasólétrás kötetben.

petrozy>!
Alexandra Fischer-Hunold: Pilótatörténetek

Nagyon egyszerű és rövid történetek, mégis megragadta a negyedévesemet, aki azóta pilóta akar lenni.☺