Fekete ​mágia, szerelmi mágia 8 csillagozás

avagy az ismeretlen Tibet
Alexandra David-Néel: Fekete mágia, szerelmi mágia

„Szót ejtettünk aztán varázslatokról és a bön vallásról is, amelynek sok híve él Gyarongban.
– Magam is szemtanúja voltam egy kivételes jelenségnek az egyik kolostorban. A lámák sok tiszteletreméltó fehér bönt ismernek, de hallottak már fekete bönökről is, akik furcsa és kegyetlen varázslatokat űznek. Csodálkozva hallgattam őket, amikor arról az üregről beszéltek, ahová az embereket élve bedobják, az üreget súlyos vastetővel zárják el, majd elporladt tetemeikből életelixírt készítenek. Mindez ott történt, ahol regényem hőse is járt.”

Alexandra asszony regénye valós dolgokról és megtörtént varázslatokról szól a század eleji Tibetben.

Könyvfakasztó, Budapest, 2002
232 oldal · puhatáblás · ISBN: 9632044363 · Fordította: Füsi Lídia

MrsBearSophie>!
Alexandra David-Néel: Fekete mágia, szerelmi mágia

Gyönyörű könyv az életről. És ebből se jobb a film….

Zsomary>!

Mindenki és minden kibocsát magából bizonyos sugárzást, amely megváltoztatja a környezetét. Egyetlen kis sókristály is, ha beleesik a vízbe, annak sós ízt kölcsönöz. Mikor megkóstoljuk ezt az eredetileg íztelen vizet, tökéletesen felesleges látni azt a sót ahhoz, hogy tudjuk: só került bele.

Zsomary>!

– Felejtse el a múltját! – mondta a remete. – Ne merüljön el a bűneinek elemzésében, a lelkifurdalás csak az önhittség egy formája. Ha belelovalljuk magunkat az önvádba, akkor magunknak és tetteinknek túlzott jelentőséget tulajdonítunk. Minden, ami létezik vagy megtörténik, ezerféleképpen összekuszált okok következménye. Bármilyen messzire megyünk is vissza az időben, sohasem fogjuk megtalálni az okok eredőjét, az előzmény nélküli ősokot. Így, fiam, az ön személye és cselekedetei is csak évgyűrűi annak az öröklétű tölgyfának, mely sok gyűrűt növesztett, és sokat is fog még.

Ne hátrafelé tekintsen,…kövesse a bódhiszattvákat, hogy az ő jótékony tevékenységüket segítve boldogabbá tehesse ön is ezt a nyomorult világot.