To ​Kill a Kingdom – Egy birodalom végzete 822 csillagozás

Alexandra Christo: To Kill a Kingdom – Egy birodalom végzete Alexandra Christo: To Kill a Kingdom – Egy birodalom végzete

Annyi ​szívet gyűjtöttem be eddig, ahány éves vagyok.
Vagyis a hálószobámban összesen tizenhét rejtőzik valahol a homok alatt. Olykor-olykor leások, csak hogy lássam, mind megvannak-e még. Lenn a mélyben, vérben ázva. Megszámlálom őket, és megnyugszom, hogy nem lopták el egyiket sem éjszaka. Azon se lepődnék meg, ha így történne. A szíveknek hatalma van, a magamfajták pedig egy dologra vágynak még az óceánnál is jobban: hatalomra.

A HERCEG SZÍVE LENNE AZ IGAZI TRÓFEA!

Lira hercegnő egy királyi családból származó szirén, azok közt is a legveszélyesebb. A víz alatti világban nagy tiszteletnek örvend. Már csak egy szív hiányzik a gyűjteményéből – ám azt elhibázza. Anyja, a Tenger Királynője büntetésből átváltoztatja, mégpedig egy olyan lénnyé, amitől a legjobb undorodik: emberré. Elveszi tőle a bűvös szirénénekkel képességét is, és megparancsolja, hogy a téli napfordulóig vigye el neki Elian herceg szívét, különben ember marad örökre.

Hiába ő a… (tovább)

424 oldal · ISBN: 9789635610563 · Fordította: Nagy Boldizsár

Elian Midasz · Lira · Kye · Madrid · Radamesz Midas · Torik

LunaNessuno>!
Alexandra Christo: To Kill a Kingdom – Egy birodalom végzete

Csak szerintem nevetséges ez a könyv? Sajnálom, de a könyv nagy részében nevettem a kíntól. Olyan bután van megírva, ami nem tudom, hogy a fordító kegyetlensége-e és ezzel akar kínozni, vagy eredeti nyelven is ennyire gyermeteg. Úgy éreztem, mintha két kisgyerek valami szirénes nyavalyát játszana, és én lennék a bíró, hogy ki tudja jobban eljátszani a negatív szereplőt. „Még nálam is kegyetlenebbek.” Tégy nekem egy szívességet, és vesd le magad a Taygetos-ról.

A történet biztos jó lenne, ha nem tennék élvezhetetlenné a karakterek. Lira az egyik legrosszabb főhősnő, akivel életemben találkoztam. Annyira dobálja magát, hogy ő ennyi meg annyi herceget ölt meg és jaj de kegyetlen, de egyszerűen nem tudom elhinni. Komolyan. Borzasztó a stílusa, úgy van tálalva, mintha ő lenne a legkegyetlenebb lény, ami lehet, így is van, de az előadásmód, a felvezetés ezt az illúziót tönkreteszi. Elhittem Celaenaspoiler-ról, hogy ő egy kegyetlen orgyilkos. Hogy miért? Mert be volt bizonyítva, mert úgy volt felépítve a könyv, és nem a legelső oldaltól azzal hencegett, hogy ő mekkora gyilkos. Jót tett volna a könyvnek, ha nem E/1. Így az egész röhejessé vált.

A másik idióta, Elian. Na ő aztán ne mentsen ki sehonnan, mert önkéntesen vonulok vissza meghalni. Addig oké, hogy írunk egy klisés herceg to kalóz sztorit, mást nem is nagyon lehetett volna kitalálni, nemde? Mivel az első regényemmel leragadtam még valahol februárban, azóta csak egy mondatot sikerült hozzáírnom off, ezért nem jogosítom fel magam, hogy mások írását ilyen szempontból minősítsem, viszont biztos vagyok benne, hogy lett volna erre más módszer is. Hiába tűnik úgy, nem ez a legrosszabb része hercegünknek, még nem is zavaró, legalábbis azoknak nem, akik nem olvastak 100+ könyvet. Amiért megutáltam végérvényesen, az a vég. Nem lövöm le, aki olvasta, szerintem tudja, mire célzok.

Csak hogy pozitívumokat is mondjak, a világalkotás nem rossz, de érezhetően már létező, vagy mitológiában megjelent helyszíneket láthatunk, amiknek esetleg a neveit változtatták meg. Nem tudom, hogy az angol verzióban hogy volt írva, de szerintem nem kellett volna magyarosítani a neveket, pl. Midasz egy létező istenség volt a görög mitológiában, aki még a lócitromból is képes volt aranyat kreálni. Szerintem angolul jobban hangzik leírva off, mint így. Ugyan ez volt Elian apjával is.
Ezeken túl a mitológiai rész is szép volt, tetszett a szirének története, és a köréjük épülő kaland.

Mint már korábban kifejtettem, nálam a karakterek a fő mozgatórugók. Ha egy karakterrel nem szimpatizálok, bukik az egész sztori, hiába lehet az érdekes. Egyszer talán adok neki még egy esélyt, de ez így elsőre nagy csalódás volt. Ezeket a szavakat leírni tőr a szívembe, hiszen csak Zeusz tudja, milyen régóta szerettem volna elolvasni ezt a könyvet. Ha esetleg valaki így járt, mint én, de adott neki még egy esélyt, és másodjára már pozitívabban tette le, mindenképpen írjon 1-2 buzdító sort. :D

A számomra legkevésbé kedvelt könyveket is teljes szívvel ajánlom, hiszen attól, hogy ilyen kritikusan méregetem még édesanyám főztjét is, még nem lesz kukába való. Olvassátok nyugodtan, ha nekem nem is, valakinek biztosan tetszeni fog. Ha értékelést írtok, jelöljetek meg nyugodtan, hogy lássam, nektek milyen volt a viszonyotok a regénnyel.

reccs P>!
Alexandra Christo: To Kill a Kingdom – Egy birodalom végzete

A sellők, hableányok, szirének és hasonló mitológiai lények történeteivel mindenki találkozott már. Nem meglepő, hogy Ázsiától Európáig, az ókortól máig számtalan ember fantáziáját megragadták: felsőtestük emberi, alsó valamilyen állatot idéz, néha jótékonyak, máskor az emberek veszedelmét jelentik.
Ennek a történetnek az egyik fő témája éppen az lesz, hogy melyik oldalon is állnak. Természetüknél fogva „vadállatok”, vagy a történelem alakította így? Két főszereplőnk komoly kérdésekre keres választ :
Az álmok vagy a kötelességek a fontosabbak?
A kíméletlenség vagy a szeretet ad nagyobb hatalmat?
Az számít jobban, hogy kinek születtünk, vagy hogy kivé akarunk válni?
Sem Elian, sem Lira múltja nem egyszerű. Sok mindenen mentek már keresztül, és mindkettőjüket megkeményítette a rengeteg elvárás. Nem csoda, hogy elindulnak megkeresni saját helyüket a világban, bár végül talán egyikük sem azt találja, amire számított. Utazásuk nem csupán tengereken, birodalmakon át zajlik, hanem a lelkükben is.
Szépen felépítette a világot, ahol játszódik. Érdekes, ahogy nem csupán különböző népek, hanem különböző fajok életét is bemutatja. Átiratnak is nagyon jó, mert egyszerre felfedezhető benne az eredeti történet is, de közben rengeteg egyéniséget is bele vitt az írónő, egyáltalán nem sablonos. Nagyon különlegesre sikerült a borító is, elég jól tükrözi a könyv hangulatát.
Aki mer, szálljon fel a hajóra, és kísérje el őket erre a kíméletlen tengeri kalandra!

Naiva P>!
Alexandra Christo: To Kill a Kingdom – Egy birodalom végzete

Az elejétől kezdve imádtam. Ismét. Magyarul is. A történet középpontjában egy természetéből adódó, gyilkos szirén lány és egy fiatal szirénvadász, herceg áll. Nagyon ügyesen lett kialakítva az a kevéske romantikus szál, ami soha nem ment át szentimentálisba. Megmaradt nyersnek, sötétnek, mégis hihetőnek. Akkor is, ha egy fantasy történetről van szó. Igaz, én erre a könyvre előbb tenném rá a horror címkét, mint a romantikust….
Ami még nagyon tetszett, hogy a mellékszereplők is hitelesen voltak ábrázolva és kivették a részüket a történetből. A lenyűgöző, részletes mitológiáról nem is beszélve. Nagyon picit a Kis hableány retellingjének is mondható. Én legalábbis ennél a történetnél a jól ismert Disney hősökkel képzeltem el a könyv cselekményét, és nagyon jól működött. spoiler

kellyolvas P>!
Alexandra Christo: To Kill a Kingdom – Egy birodalom végzete

Ezt a történetet muszáj elolvasnod, annyira brutál jó. A herceg kalózhajóját, a legénysége tagjait egytől egyig imádtam, mindenkinek megvan a maga története, de egyben megegyeznek, a kapitányukért tűzbe mennének.
A történetet a két főszereplő meséli el, így beleláthattam mindkettőjük fejébe, átérezhettem a vívódásaikat. Mindketten gyilkosok, de egyikük sem élvezi ezt, erősek és hűségesek a maguk oldalán. A szerző szép ívű karakterfejlődésen viszi keresztül őket. Lira nagyon sokat változik és megkapja a második esély lehetőségét, Elian pedig nagyot nőtt a szememben azzal, hogy ezt megadja neki. A család elvárásai gyakran felmerülő kérdések a regényben, és ezt a feszültséget remekül vezeti le a szerző a megoldásban.
Tetszett, hogy a fejezetek végén ott voltak mindig a kis horgok, tényleg érdemes akkor elkezdeni a könyvet, amikor tudod, hogy pár órát zavartalanul olvashatsz, mert nem fogod tudni letenni.
A világfelépítés nekem nagyon tetszett, kidolgozott volt a királyságok helyzete, a különböző népekkel változatos képet mutatott. Egy valami volt fura, ami sokaknak fel fog tűnni, a hableányok teljesen mások, mint a szirének, különböző fajként vannak feltüntetve, kinézetük és a tulajdonságaik is ellentétesek. A hableányok butácska lényekként inkább csecsebecsékre vágynak, amiket a tengerészektől lopnak, ez a gyűjtögetés nagyon emlékeztetett Arielre… Viszont a szirének egyértelműen az uralkodói a tengereknek, és egyben kíméletlenül halálosak az emberekre.
A romantika lassú égésű, és az a fajta, amit imádok, amikor spoiler A verbális osztás azonban megy folyamatosan és rendkívül szórakoztatóak ezek a szarkasztikus pengeváltások. Mindig replikáznak egymással, és jóformán egy dolog van, amiben egyetértenek, a Tenger Úrnőjének hatalmát meg kell törni és békében kell élni egymás mellett.
Számomra ez a könyv egy többször olvasós, szórakoztató történet, amit bármikor jólesik leemelni a polcról. Nagyon szeretem az igazán jó, romantikus YA sztorikat is, de mégis az igazi kedvenc az olyan YA fantasy, ahol a szerzők nem tolják túl a romantikát, és inkább a karaktereket és a cselekményt helyezik előtérbe. Ez egy ilyen történet, szirének, kalózok, szórakozás a köbön!

Amál P>!
Alexandra Christo: To Kill a Kingdom – Egy birodalom végzete

Egy modern „kis hableány” történetet olvastam, ami nagyon tetszett. Eleinte Lirát ki nem állhattam, hogy olyan kegyetlen és lelkiismeretfurdalás nélkül veszi el a hercegek életét és szívét, de később, amikor jobban megismertem és megtudtam, hogy az anyja hatására lett ilyen gonosz, megsajnáltam, majd megkedveltem. A könyv váltott szemszögben íródott, amit nagyon szeretek, mert így több szempontból is megismerem a cselekményt. A másik főszereplő Elian herceg, a szirénvadász, akinek a célja pont Lira, a hercegek réme megölése. Kettejük találkozása, civakodása, majd a szerelmi szál teszi még izgalmasabbá az amúgy sem unalmas történetet. A befejezés számomra meglepő volt, de örültem, hogy így alakultak a dolgok. A könyv borítója pedig szemet gyönyörködtető. Biztos, hogy később újra fogom majd olvasni, mert én nagyon jól szórakoztam olvasás közben.

Niitaa P>!
Alexandra Christo: To Kill a Kingdom – Egy birodalom végzete

A teljes értékelés elérhető a blogomon:

"Lira felsorakozott a kedvenc könyves női főhőseim mellé. Végre egy olyan karakter, aki nem veszíti el lénye igazi jellemét, csak mert feltűnik egy helyes herceg. Szeretem, hogy alapvetően kemény, határozott személyisége van, de ettől független képes arra, hogy a környezetét és önmagát felülbírálja és szükség szerint változtatásokat is eszközöljön. Folyamatosan fejlődik és ezáltal lapról lapra több lesz. A szarkasztikus humoráról pedig nem is beszélve! Ahogy csipkelődnek egymással, mint Lira és Elian, mind a legényzet tagjai, folyamatosan vidám helyzeteket teremtenek, amik által könnyedebben siklik a hajó a tengeren. Jó volt végre egy olyan párost látni, akik nem vesznek el az egymás iránt érzett nagy szerelemben, hanem mindig a saját céljaik és a csapatuk érdekeit tartják szem előtt és csak utána engedik kibontakozni a bennük rejlő vágyakat.
A történet végig fogva tartotta a figyelmemet, izgalommal eltelve szeltem én is a habokat a szirének vagy épp a legénység oldalán. Az átélt kaland olyan, mint egy hógolyó: kezdetben apró, ám ahogy görgetjük magunk előtt, egyre több anyagot vesz fel, így nő és csak nő, míg végül óriási lesz. A történet a legvégére megsokszorozza önmagát. A szerző nagy ugrással emelte a színvonalat, az olvasó nem győzi a fejét kapkodni az események forgatagában és amikor végül kitisztul a kép, meglepő dologgal szembesül. Véleményem szerint nagyon szép lezárást kapott a könyv.
Engem teljes mértékkel meggyőzött az Egy birodalom végzete. Remek kis világképet alakított ki a szerző, egyedi történetet alkotott. A lapok hamar elfogytak, szinte túl gyorsan kellett búcsút intenem a szeretett karaktereimnek. Igazi, vértől maszatos kincs ez a fantasy könyvek világában."

Nikolett0907 P>!
Alexandra Christo: To Kill a Kingdom – Egy birodalom végzete

Ez az a történet, amit biztos vagyok benne, hogy idén még többször elfogok olvasni és amiért tulajdonképpen olvasási válságot szenvedtem.

Nagyon szeretem a váltott szemszögből megírt történeteket, mert így minden oldalról képet kapunk az adott eseményekről és sokkal szélesebben rálátást enged az aktuális alkotó a karakterek között akár megbúvó érzelmekre. Tulajdonképpen egy emocionális térképet kaptam, amiben minden jól látható és érzékelhető, persze tudni kell olvasni a sorok között. A szerelem itt lassú folyású volt, de pont ettől is vált oly izgalmassá.

Cselekmény szempontjából pörgős és letehetetlen volt a számomra. Imádtam a tengeren lenni, minden ízében hozzám szólt, nekem dalolt.
Tudom, hogy hamarosan újra olvasni fogom, de addig is pottyantom a kedvencek közé.

Kedvenc!♥

Könyvmolyképző, Szeged, 2019
Dóri_Margit>!
Alexandra Christo: To Kill a Kingdom – Egy birodalom végzete

Nagyon szerethető fantasy történet volt. Középpontban egy szirénnel akit az anyja formál gonosszá, és egy herceggel aki szabadságot keresve rója a tengert.
Szerettem Líra és Elian civakodásait, hihető volt köztük a kapcsolat.
Annyira jó névválasztások vannak a szereplők között, és a tájleírás az valami gyönyörű, teljesen magad elé tudod képzelni ezt az alkotást.
Volt egy kishableány Disney rejteke, de ez nem hiszem hogy levesz az értékéből, sőt a gyermekkori lelkünk megörül egy-egy párhuzam felfedezésének.
Inkább zafír pöttyösnek mondanám a könyvet.
Nem hittem volna hogy ezt fogom írni egy fantasy könyvnél, de én hiányoltam egy rendes epilógust. Nem szeretem amikor az olvasói képzeletemre van bízva teljesen a jövőképük a szereplőknek… Emiatt maradt bennem egy kis hiányérzet.
Szívesen olvasnék még róluk…, olyan rossz hogy vége van.

MissFortune>!
Alexandra Christo: To Kill a Kingdom – Egy birodalom végzete

A borító miatt figyeltem fel a könyvre, ugyanis szerintem a maga módján nagyon szép. Gyönyörű ez a kék.

Elég sok könyvet olvastam már.. de ez mégis annyira új. Nem sablonos, csak amennyire kell, hisz feldolgozás, azonban összességében egy nagyon jól kitalált, jól megírt fantasy egy csipetnyi romantikával.
Elian a kedvencem. Tetszett, ahogy gondolkodott, ő egy tök normális férfi karakter végre, aki nem annyira egoista, hogy az ember rosszul van tőle, hanem éppen annyira, mint kell. A legénységével nagyon jó kapcsolatot ápol, akik mind eszméletlenül hűségesek hozzá. Külön tetszett, hogy a történet szempontjából fontosabb „legényeknek” megvolt a maguk kis története, amit jó volt olvasni. Madrid <3
Lira egy egészen jó karakter, az elején azonban kicsit zavart engem, hogy még emberként is azt hiszi, hogy ő mekkora szirénhercegnő.. Ezt a nagyképű, felsőbbrendű tulajdonságát legalább hamar levedlette. Utána már kedveltem. Sajnáltam, az anyja miatt. Nem volt túl jó élete.

Aki szereti a fantasyt, az olvassa, szerintem nem fog csalódni!:)

AniTiger P>!
Alexandra Christo: To Kill a Kingdom – Egy birodalom végzete

Új kedvencet avattam, és ki merem jelenteni, hogy ennek a könyvnek a lezárása lett az idei év legjobbja nálam!

Fordulatos, újszerű, nekem személy szerint tetszett az egész történet. Minden karakter, a világfelépítés részletessége és az író mesélésének a stílusa is, ráadásul tele volt körömlerágósan izgalmas helyzetekkel.

Nagyon érdekes újragondolása volt A kis hableánynak, már-már elérte nálam, hogy végre megnézzem. Bejött, hogy ennyire kegyetlenre vette a figurát! Szerettem, hogy nem nyálas, nem önsajnáltatós egyik főszereplő sem, és nem a szerelem miatt marcangolják magukat, hanem jóval fontosabb dolgok miatt. Tetszett Elian és Lira elköteleződése a világuk mellett, és az, ahogy a céljaikért küzdenek: meginognak, összekapják magukat, tovább küzdenek.

Bővebben a blogon:

Könyvmolyképző, Szeged, 2019

csfannie P>!

– Most a nyakláncot bámulod vagy a mellemet?
– Melyikért nem jár pofon?

csfannie P>!

– Méreg? – nézem elgondolkodva. – Csak nem a jövendőbelidnek tartogatod?
– Nem halálos – állítja Elian. Ahhoz képest, hogy gyilkos, mintha megsértettem volna a feltételezéssel is. – És nem. – Elhallgat, majd arcán félmosollyal néz rám. – Hacsak nem te leszel a feleségem.
– Ha én lennék a feleséged, meg is innám.

Kapcsolódó szócikkek: Elian Midasz
csfannie P>!

– Miről kellene lemondanod? – kérdezi.
– Ha hozzád mennék? – Úgy állok, hogy fölé magasodjak és próbálok elvonatkoztatni a bennem kavargó kusza gondolatoktól. – A józan eszemről egész biztosan.

Clara_Wolf>!

Az élet nem más, mint fájdalom, amit néha megszakít pár tompa pillanat.

Kapcsolódó szócikkek: Lira
csfannie P>!

– A háborúkat nem lehet megnyerni – felelem. – Ott mindenki csak veszteni tud.

csfannie P>!

Milyen furcsa, hogy ahelyett, hogy magamhoz venném a szívét, abban reménykedem, hogy ő veszi el az enyémet.

evolett>!

– Nem ölhetsz meg bárkit csak azért, mert nem kedveled.
– Tudom. Különben már rég halott lennél.

Flora_The_Sweaterist>!

– Ma mintha egy kicsit szívtelen lennél, nem gondolod?
– Soha – vágom rá. – Tizenhét szív van az ágyam alatt.

Kapcsolódó szócikkek: Lira