A ​hercegnő, a kalandor és a párafarmer 23 csillagozás

Alexandra Bracken: A hercegnő, a kalandor és a párafarmer

EZ A TÖRTÉNET IS ÚGY KEZDŐDIK, MINT SOK MÁSIK: RÉGES-RÉGEN… EGY MESSZI-MESSZI HELYEN, AMI A RAGYOGÓ CSILLAGOKON TÚL TALÁLHATÓ.

A Régi Köztársaság idején csillagrendszerek ezrei éltek együtt békében és jólétben, az ősi Jedi Rend védelme alatt. De a sötétség hulláma végigsöpört a galaxison, olyan megállíthatatlanul, hogy a legnagyszerűbb harcosok sem tudták feltartóztatni. A gonosz Birodalom lépett a Köztársaság helyére, az elnyomás árnyékként borult mindenre, és a fény lassan kihunyt a csillagok között.

Ez a könyv három olyan ember története, akiknek útjai keresztezik egymást – jókor voltak rossz helyen. Együtt be tudják bizonyítani, hogy többre képesek, mint azt elsőre gondolnánk róluk… Talán ők jelentik az utolsó reményt a galaxis számára.

Eredeti mű: Alexandra Bracken: A New Hope: The Princess, the Scoundrel, and the Farm Boy

Eredeti megjelenés éve: 2015

Kolibri, Budapest, 2015
338 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155501999 · Fordította: Habony Gábor

Han Solo · Luke Skywalker · Chewbacca

Ramonais
Alexandra Bracken: A hercegnő, a kalandor és a párafarmer

Mielőtt bármit is mondhatnék…
1. Alexandra Bracken az első olyan STAR WARS írónő számomra, aki olyan szépen leírta ezt a könyvet, annyi érzelmet beleírt, hogy szavakat nem találok rá. Nagyon tehetséges írónő és ezt már az első mondatokból rálehet jönni. Nem is beszélve arról, hogy amikor írta, akkor még csak 27 éves volt.
2. A könyvben szereplő képek/illusztrációk új dolgokat mutattak meg nekem. Szerintem ötletes volt rajzos részeket belerakni, amiken látszódtak, hogy egy darab fekete ceruzával készítették. És ez azért volt jó, mert így betekinthettem, hogy George Lukas és segítői hogy látták, hogy képzelték el az eredeti szereplőket.

Ismertem a történetet, de még is meglepett engem. Olyannyira megváltozott a véleményem Leia-ról, hogy már pozitív szereplőként néztem rá már az első oldalakról kezdve. Be kell vallanom, hogy én a filmben nem nagyon szerettem ezt a karaktert. De az írónő olyan részeket, érzelmeket mutatott meg nekem róla, amikre álmomban sem gondoltam volna. Vagyis, új kedvencre találtam. Boldog vagyok, hogy kiadták ezt a könyvet.

Eszchan
Alexandra Bracken: A hercegnő, a kalandor és a párafarmer

Miután mindenféléket olvastam már erről a regényről, fenntartásokkal kezdtem bele, de nekem összességében tetszett. Sokkal jobb, mint a régi Alan Dean Foster-verzió.

A három különböző szemszög alkalmazása is jó volt, bizonyos helyzetekből többet megmutatott, de pont emiatt sok olyan dolog maradt ki, amit a filmből már jól ismerünk, ezért kap csak négy csillagot.

És milyen szép már a magyar borító! ^^

PAVideoStudio
Alexandra Bracken: A hercegnő, a kalandor és a párafarmer

Alexandra Bracken regénye az Egy új remény ifjúsági regényváltozatának újraírt verziója, mely azon a pár plusz jeleneten kívül nem sok újdonságot tartalmaz, sztem a közepes tábort gyarapítja. A fordítás/szerkesztés pedig enyhén szólva se nyerte el a tetszésem.
Véleményem és bemutató az alábbi videóban: https://youtu.be/jc5DYfzJoAQ

Véleményem további Star Wars könyvekről: http://goo.gl/XBEwd

EMkönyv
Alexandra Bracken: A hercegnő, a kalandor és a párafarmer

Minden könyvet máshogyan olvas az ember. Van, amit valósággal befal, van, amit csak…. eszeget. Olvasgat. Ezt a könyvet én most olvasgattam, és nagyon-nagyon tetszett. Ez az egész szemszöges dolog sokkal jobban jött ki, mintha az írónő csak simán leírta volna a film eseményeit, hiszen azt már úgyis láttuk. Rengeteg új információ, érdekesség és ki nem mondott érzelem van benne, és ez csak még teljesebbé teszi a történetet. A rajzok szépek, színesítik az összképet. Ez a könyv tényleg róluk szól: a hercegnőről, a kalandorról és a párafarmerről.

U.i.: végre megtudtam, mi a csudából élnek a Tatuinon.

Vác_nembéli_István_fia_istván
Alexandra Bracken: A hercegnő, a kalandor és a párafarmer

nem olvastam ifjúsági star wars könyvet még nem tudom milyenek kel lennie .
elolvastam hát gyorsan végeztem vele .igazából ennyi .
a rajzok amik elvileg a főszereplőket szerette volna be mutatni elég gáz volt , nem hasonlított akikre kellett volna ,erre jobban oda kéne figyelni -..

Sylvanas_Windrunner
Alexandra Bracken: A hercegnő, a kalandor és a párafarmer

Valóban inkább egy ifjúsági regényről van szó, de így is helyes volt, kellemes kis utazó olvasmány. A szerelők megközelítése nagyon tetszett, így, hogy mindannyian kaptak egy-egy hosszú fejezetet, sokkal jobban megismerhettük őket, és a motivációikat. A szöveg maga elég szellős, de mivel mostanában csak tömegközlekedésen tudtam olvasni, jobban átláthatónak bizonyult, könnyebben haladtam. Tetszettek a rajzok is, amik néha felbukkantak a könyvben, bár 1-2 elég összecsapott volt, de nagy átlagban nem ez volt a jellemző. :) Nem értettem, hogy néhány nevet, kifejezést miért nem fordítottak le (amiket korábban már máshol lefordítottak), miközben másokat meg igen. De egyébként ezeket leszámítva tényleg kellemes csalódás volt, attól függetlenül, hogy néha éreztem, hogy nem én vagyok a célközönség.

harsak

Nehéz értékelni.
Hozta amit kellett, néhol ügyesen foltozgatta a film történéseit, de volt amikor felül akarta írni (pl. célzóképernyő és 1-2 párbeszéd esete).
Nem tartom egy rossz alkotásnak, de a 3 fimben nem volt ennyi „nyugtatólag a vállára tette a kezét", mint ebben a könyvben, persze a kissé gyerekesre degradált vívódásokat be lehet tudni a junior kategóriának, oda viszont erős könyv. 10 éve biztosan jobban díjaztam volna.
A klasszik verziónál amikor olvastam a fejemben végig a soundtrackből az adott jelenethez szóló rész játszódott, ez az érzés most kissé elmaradt érdekes módon, pedig sok EU könyv is vissza tudta adni. Viszont hogy legyen pozitívum is a közepes adaptáció mellé, az előszó és a köszönetnyilvánítás gyönyörű volt. :) Na meg a rajzok/festmények….
Röviden: Junior kategóriában egyik legjobb alkotás

Amapola P
Alexandra Bracken: A hercegnő, a kalandor és a párafarmer

Jó volt újra átélni a történetet, de merészebb megközelítést, több kiegészítő információt is el tudtam volna képzelni, szívesen olvastam volna egy-egy jelenetet több szemszögből.

Kada22
Alexandra Bracken: A hercegnő, a kalandor és a párafarmer

Vegyes érzéseim vannak ezzel a könyvvel kapcsolatban.
Egyrészt tetszettek a kiegészítések, amikkel továbbvitték a 4. részben elkezdett jeleneteket. Ezek olyanok voltak, mint a Behind the scenes jelenetek. Elkalauzoltak oda, ahova a film kamerái már nem.

Ugyanakkor ez a könyv érezhetően a fiatalabb korosztályt célozza meg. A fogalmazásmód, a könyv kialakítása, mind ezeket tükrözik. Emellett szerintem a könyv önmagában nem állja meg a helyét, csak a 4. rész ismeretében. Egynek jó, de messze van a többi kánon regényhez képest, amiket eddig olvastam.

Ramonais

Amikor találkozol egy másik STAR WARS-rajongóval, mindig felmerül egy bizonyos kérdés.
Mikor láttad először a mozifilmet?

Tirpák

– De hisz ez egy ócskavas!
Persze hogy a kölyök volt az. Nyilván most jött valamelyik harmatfarmról, ha nem ismerte fel a szépséget a Falcon vonalaiban. Az YT-sorozat a zseniális koréliai hajótervezés csúcsának számított. Önmagában véve is egyenlő volt a galaxis felett aratott diadallal. Lehet, hogy a Falcon már öregedett… na jó, a burkolat néhány része kissé elütött a többitől. és az égésnyomok sem lettek igazán lefestve… Na és akkor mi van? A belbecs számít igazán.
Han nem sok jónak örülhetett az élete során, de ha komolyabb harcba keveredtek, akkor Csubakkán kívül csak a hajójára számíthatott. A Falcon volt az élete szerelme; abban a pillanatban beleszeretett, amikor kártyán elnyerte egy hozzá hasonló kalandortól. És Han elhatározta, hogy ha az a buckapatkány nem hagyja abba a hajója sértegetését, akkor amint felszálltak, visszalövi a Tatuinra egy mentőkabinban.

Kapcsolódó szócikkek: Chewbacca · Han Solo · Luke Skywalker · Millennium Falcon
Amapola P

Han bejárta már a galaxis minden sarkát, látott felrobbanó csillagokat, átcsusszant szűk réseken és elegendő alkalommal nézett szembe a halállal ahhoz, hogy felismerje a fagyos leheletét.

Kapcsolódó szócikkek: Han Solo
Saku28

– (…) Érzed, ahogy az Erő átjár? Egyformán vezeti a mozdulataidat, és engedelmeskedik a parancsaidnak.
– Igen… – válaszolta a kölyök. – Mármint… érzek valamit.
Ja, persze. Megfájdult a karod, mi? Végül is, már fél órája csapkodsz vele a levegőben.