Lázadó (Halo-trilógia 1.) 137 csillagozás

Alexandra Adornetto: Lázadó

HÁROM ANGYAL SZÁLL LE A FÖLDRE KÜLDETÉSSEL.
DE AZ NEM A TERV RÉSZE, HOGY AZ EGYIKÜK SZERELMES LESZ…
A mennyország három angyalt küld a Földre – Gábrielt, a harcost, Ivy-t a gyógyítót és Bethany-t, a legfiatalabbat és legemberibbet –,
hogy jó cselekedeteket hajtsanak végre a sötétség hatása alá került világban.
Miközben mindvégig kerülik az emberi kapcsolatot, hatalmas igyekezettel próbálják eltitkolni ragyogó fényüket,
emberfeletti hatalmukat és mind közül a legveszélyesebbet, a szárnyukat.
Aztán Bethany találkozik Xavier Woodsszal, és egyikük sem lesz képes ellenállni a köztük lévő vonzalomnak.
Gábriel és Ivy mindent megtesznek, ami a módjukban áll, hogy közbelépjenek, de a Xavier és Bethany közötti kötelék túl erősnek bizonyul.
Az angyalok küldetése sürgető, a sötét erők fenyegetnek.
Vajon elpusztítja, vagy megmenti a szerelem Bethany-t? S vajon elég hatalmat ad-e a gonosz ellen?

Eredeti megjelenés éve: 2010

A következő kiadói sorozatban jelent meg: I.P.C. Mirror I.P.C.

I.P.C., Budapest, 2012
432 oldal · ISBN: 9789636354138 · Fordította: Popovics Ferenc

Alexandra Adornetto: Lázadó

Azért vettem meg, mert @Sheila_7 csak erről tudott beszélni és beletette a bogarat a fülembe. Hát, sokkal jobbra számítottam…
Csak azok kezdjenek neki, akik szeretik a romantikus történeteket, mert elég gyakran csöpög!
Elég kiszámítható a könyv, de mégis olvastatja magát. Nem számítottam rá, hogy ennyire keresztény lesz a történet és idő kellett, mire megbékéltem vele.
Viszont nekem is kéne egy Xavier, de sajnos ilyen pasi nem létezik…

brena>!
Alexandra Adornetto: Lázadó

Hát öööö…kicsit kavarog bennem a véleményem.Első gondolatom olvasás közben:a SZJG sokkal jobb volt:)))2. gondolat:kicsit kezdem unni, hogy gimis/fiatal tipródó szerelmes/ természetfeletti könyvet olvasok,már megint:)))Annyira mást vártam.Sokkal de sokkal jobbat.Az angyalos részek viszont NAGYON jók voltak!De ettől, hogy én normális pasi vagyok,de meg mentelek téged,te természet feletti lány BÁRMILYEN gonosztól, már kezd kiütésem lenni:)))
És a bankett….wáááá kirohanok a világból,miért olyan de olyan fontos ez az amerikaiaknak???Nem fogom ezt soha megérteni!
Összességében,elolvastam,mély nyomot nem fog hagyni,sokkal jobbat vártam….Akkor is az Angyalsors marad a kedvencem,ez fel se tudta venni a versenyt vele…pedig az is tini,szerelmes,természetfeletti…:)))
Borítóról pedig:miért nem volt jó az eredeti????Ki talált benne hibát?:)))Jelentkezzen:))

h_orsi>!
Alexandra Adornetto: Lázadó

Úgy érzem ez az időszak most a mélypont. Sorba veszem a kezeimbe az egyre rosszabb és rosszabb könyveket és a legtöbbet már a második félmondatnál abbahagyom, mert szörnyen untatnak. Ahogy ezek az angyalos könyvek is. Ezekkel tudok a legkevésbé azonosulni, mert egyrészt: nincs semmi mélyenszántó gondolat sem mögötte. Az író egyszerűen unatkozott, amikor ezt írta és kész. Minden a bevált, unalmas sablon szerint halad: van egy lány, aki találkozik élete szerelmével, aztán kiderült, hogy egyikük természetfeletti képességekkel rendelkezik, jön a gonosz, majd a bankett, ami mindennek a csúcspontja, majd minden szépen helyreáll és happy end. Már várom, hogy a következő részben megjelennek a keverékek és a többi.
Másrészt: szerintem ez akkor sem lenne jó, ha nem angyalokról szólna.
Ezúttal megfogadtam, hogy most nem és NEM! fogom elolvasni a következő részt, mert semmi értelme nem lenne idegeskednem a szereplők és a sztori egyszerűsége miatt. Nálam ezek az angyalsztorik nagyon nem jönnek be, sajnálom :(

betweenhorrortales>!
Alexandra Adornetto: Lázadó

Imádtam ezt a könyvet olvasni. Tetszett, ahogy az írónő, lassan tárja fel előttünk a dolgokat és nem ömleszti ránk. Imádtam a fogalmazást benne. Annyira szépen ír le benne mindent, hogy számomra élmény volt olvasni a könyvet. Az anyalokat olyan megközelítésből olvashattam, ami számomra új volt. A szereplők is kedvelhetőek benne, bár hozzám a főszereplő lány Bethany került közel. Élmény volt vele együtt végig menni azon az úton, ami az embereknek hétköznapi, ő pedig még csak most tapasztalja meg a színeket, az illatokat, az érzelmeket. Egyetlenegy negatívum volt benne, hogy néhol nagyon mézesmadzagra sikeredett, ahogy Bethany és Xavier kapcsolata kibontakozik. De ezen kívül nekem a történet és a könyv is tetszett nagyon.

PhantoMina_BlackSwan>!
Alexandra Adornetto: Lázadó

A szerelmi szál idegesít, holott, pont ez a lényege a történetnek. Megismerünk három csodálatos angyalt, és földi barátaikat, tanui lehetünk egy nem mindennapi szerelem kibontakozásának… Jó, kis regény, az angyalokat megkedveltem, leginkább az idősebbeket, Gábrielt és Ivyt.

Anitaaa>!
Alexandra Adornetto: Lázadó

Nagyon tetszett a könyv. Megismerhettük az angyalokat egy teljesen más megközelítési mód szerint mint az eddigiek. Nem kell izgalmunkban lerágni a tíz körmünket, mert lassan csordogálnak az események és kiszámíthatóak is, de ennek ellenére érdekes a könyv. A szereplők is szimpatikusak voltak és nagyon várom a folytatást.

Alexandra Adornetto: Lázadó

Egy igen,igen érdekes könyv. Összességében nem volt vele baj, talán még tetszett is. Egy kicsit. Nem hagyott túl mély nyomot. Bár az alap sztori egész jó. A tájak és azok leírása tetszett talán a legeslegjobban, eszméletlen szép helyen játszódik a történet és ezt az írónő gyönyörűen át is tudja adni. A szerelmi szál egy kissé csöpögős, egy kissé nyálas volt. A főszereplő, mint az esetek túlnyomó részében buta. De hogy mégis miért tetszett?! Talán, mert egy jó történet, jól felépítve, szépen elmesélve és még a borítója sem olyan rossz, bár igazán sajnálom, hogy nem hagyták meg az eredeti borítót. Az volt a tuti.!
Egyszeri vagy többszöri olvasásra is tökéletes. Szerintem én is kézbe veszem többször.

molly_>!
Alexandra Adornetto: Lázadó

Hirtelen nem is tudom eldönteni, hogy tetszett-e vagy nem.. :D
Nem igazán volt benne semmi eredeti. Különc lány, plázacica barátnők, a suli legmenőbb pasija aki beleszeret a különc csajsziba, aztán meg jön a helyes, de gonosz srác, aki szintén rányomul a csajra.. :D Egyébként valamiért nekem Jake volt a kedvencem, szinte még drukkoltam is neki, de persze azért sejtettem, hogy neki nem lesz happy end.. :D
Bethany eléggé idegesített, állandóan nyafogott, és iszonyú buta volt.. Xavier pedig pont az ellentéte, de nekem ő már túl tökéletes. Ketten együtt pedig… hű, nyáltenger! :D
Gabriel és Ivy viszont szimpik voltak, sőt Molly-val sem volt bajom különösebben (a molyos nevem Molly, talán ezért, najó, nem). Jake pedig, hát igen, szóval miatta most fogom magam és elkezdem a következő részt! :DD

Hangyási_Viki>!
Alexandra Adornetto: Lázadó

Egyenesen imádtam. Minden egyes sorát csak úgy faltam. Bethany annyira hasonlít rám, hogy akár rólam is mintázhatták volna. Amilyen mély szerelemmel szereti Xaviert és hogy szinte fizikai fájdalmat érez minden egyes pillanatban mikor nem lehet vele. Elképesztő. Ahogy küzdenek egymásért, ahogy szeretik egymást. Alig várom már hogy megszerezzem a folytatást és hogy elolvassam-

Molu P>!
Alexandra Adornetto: Lázadó

Már az első oldalak olvasása közben nagyon szimpatikus volt a könyv, mivel rámutatott az általunk elfelejtett tényre, hogy milyen csodálatos világban élünk – egy bolygón, amely számtalan fizikai dologgal van tele melynek más-más a formája, anyaga, tapintása, illata, stb. S itt van a második csoda – a testünk, mely magától üzemel és általa kommunikálunk, érzünk és tapasztaljuk az elénk tárult világot. A főszereplő, mint egy gyermek, felfedezi azokat a dolgokat, amikre mi már nem csodálkozunk rá, köztük az egyik legnagyobbat – a szerelmet. Mindezt annak tudatában, hogy csak küldetése ideje alatt tartózkodhat a földön.

Hopelight>!

– Néha az apró dolgok számítanak a legtöbbet.

Fay>!

– Említettem, hogy végre találtam neked egy becenevet?
– Azt sem tudtam, hogy kerestél.
– Hát meglehetősen alaposan elgondolkodtam rajta.
– És mit találtál ki?
– Cuki – jelentettem ki büszkén.
Xavier vadul grimaszolni kezdett. – Szó sem lehet róla.
– Nem tetszik? És a Zümi?
– Még szörnyűbb.
– Édi-Bédi?
– Van nálad cián?

Kapcsolódó szócikkek: becenév
Fay>!

Néha találkozol valakivel, és akkor hirtelen jön egy kattanás: kellemes vele lenned, mintha egész életedben ismerted volna, és nem kell megjátszanod magad.

Hopelight>!

– Ha egyszer már megtetted, újra képes vagy rá.

cassiesdream>!

Általad most már van egy saját kis darabom a mennyországból.

brena>!

– Hozzám akarsz jönni? – kérdezte Xavier, és láttam, ahogy néhány arc érdeklődve felénk fordul. – Én arra gondoltam, hogy kezdjük kicsiben, és majd meglátjuk, hova vezet, de lám, mi a fene, te komolyan gondolod?!
A szememet forgattam. – Elhallgass, vagy meglegyintelek, ha kényszerítesz!
– Ó! – csúfolódott. – Ez aztán a fenyegetés. Azt hiszem, még sosem legyintettek meg.

137

marcella08>!

Annyi mindenre nincsenek szavak. Ez az egyik legszomorúbb dolog az emberekkel kapcsolatban – a legfontosabb gondolataikat és érzéseiket gyakran ki sem mondják, és alig értik meg.

Fay>!

Kinyitotta nekem az ajtót. Nem egészen voltam biztos benne, hogy mit gondol, mi történne, ha magamnak nyitnám ki az ajtót. Talán attól tartott, hogy lerepül a zsanérjairól és szétlapít, vagy netán kificamítom a csuklómat, ha egyedül próbálom meg kinyitni. De az is lehet, hogy egyszerűen csak régivágású jó modorra nevelték.

Fay>!

– Ejha, Xav, nem mondtad, hogy Beth ilyen jó csaj – mondta Claire, és odajött, hogy megöleljen.
– Tulajdonképpen azt hiszem, említettem – felelte Xavier.
– Hát akkor nem hittünk neked – nevetett fel Claire. – Szia, Beth, isten hozott az állatkertben.

marcella08>!

– Próbáld csak ki ezt! Szörnyű, de felébreszt.
– Mi az?
– Kávé; sok ember úgy érzi, nem is tud enélkül normálisan működni.

Kapcsolódó szócikkek: kávé

Halo-trilógia sorozat · Összehasonlítás