Liza ​leselkedik (Liza) 32 csillagozás

Alexander Steffensmeier: Liza leselkedik

Liza a tehén minden reggel izgatottan lapul a fűben, bújik a fa mögé, sőt még a fára is felmászik. Mert Liza kedvenc szórakozása a postásüldözés. Ez a letehetetlen, képi és nyelvi humorban gazdag könyv egy csintalan tehénről, egy szerencsétlen postásról és egy tehetetlen gazdasszonyról szól…

Eredeti cím: Lieselotte lauert

Eredeti megjelenés éve: 2006

General Press, Budapest, 2012
32 oldal · ISBN: 9789636433673 · Fordította: Szalay Zsuzsanna · Illusztrálta: Alexander Steffensmeier

Nienna001 P>!
Alexander Steffensmeier: Liza leselkedik

Hatalmasat nevettem a postást terrorizáló tehénen. Az illusztrációk részletgazdagok és szépek, ellehet őket böngészni egy ideig.

Trudiz>!
Alexander Steffensmeier: Liza leselkedik

Ha valami furcsát szeretnél olvasni, ez a mese tuti betalál. Főszereplőnk egy tehén, melyet különleges érzelmek fűznek a postáshoz. Egészen pontosan hasonló módon áll hozzá, mint egy kutya, a mérgesebb fajtából. Vicces, aranyos rajzokkal illusztrált kis történet. Olvassátok! :)

Nuwiel P>!
Alexander Steffensmeier: Liza leselkedik

Szolnokon járva mostanra kihagyhatatlan program lett az anyámék közelében lévő Coop meglátogatása, a bolt olcsó könyveket kínáló polcán ugyanis rendre kincseket találunk, volt már szinte ingyen árult Abercrombie, a Harry August csodálatos élete és mesekönyvekből is rendszeresen veszünk egy-kettőt (például Varró Dániel, Nagypapa mondókái 2.). A Liza leselkedik is innen származik, @LillaAbigel portyájának eredménye.

A fülszöveghez nem nagyon lehet mit hozzátenni, van benne egy remek fordulat a végén, amin jót nevettünk, a képek pedig tényleg remekek. A gyerek még kevésbé értékeli, főleg, hogy elsődlegesen szájjal-foggal kívánja fogyasztani a kultúrát, de ha akciós, hát akciós, hosszú távú befektetés ez, kár, hogy csak két történet jelent meg a sorozatból.

ggizi>!
Alexander Steffensmeier: Liza leselkedik

Írtó helyes ez a Liza :))) Olyan pofákat vág bujócskázás és ijesztgetés közben, hogy olvasás közben folyton felröhögtek a gyerekeim. Nem is tudom melyik volt viccesebb: az úszószemüveges arca vagy a bringalenyomatos feneke…:)))
És mindebből mi következik? Hogy nagyon beszédesek a grafikák. Ez olyan otthoni polcra való, sokszor lapozgatós, nézegetős képeskönyv.

csucsorka IP>!
Alexander Steffensmeier: Liza leselkedik

Ez is nagyon vicces, az illusztráció itt is remek, de engem mégis a nyaraló Liza vett le a lábamról, és örülök is, hogy azzal találkoztam először, mert nem biztos, hogy ezután lelkesen tovább mentem volna.

Ettől függetlenül ez is hibátlan, nem tudok mibe belekötni.
Tessék nekem elhozni az összes többi Liza-részt is! :(

Uzsonna>!
Alexander Steffensmeier: Liza leselkedik

Ez is egy nagyon cuki képes mesekönyv! Liza tehén egyetlen szórakozása a postás megijesztése és üldözése: minden nap más-más helyre bújik el, hogy ráijesszen a postásra, majd megkergesse egy kicsit. Ám, egy napon a postás gondol egyet, hogy véget vessen ennek a helyzetnek…
A képek is bűbájosak, humorosak, érdemes a könyvet kicsinek-nagynak forgatnia!

Lizi90>!
Alexander Steffensmeier: Liza leselkedik

Elfogult vagyok spoiler, de még enélkül is jár neki a sok csillag. Aranyos könyv, szórakoztató, jó kedvre derítő. :)

Véda P>!
Alexander Steffensmeier: Liza leselkedik

32 oldal kacagás a fára mászó „postásgyilkos” tehénről :)

Morn>!
Alexander Steffensmeier: Liza leselkedik

Beszabadultunk @Nymeria994-gyel a Tudásközpont gyerekrészlegére. Nálam ez volt az abszolút kedvenc. Igazi bohókás könyv, a rajzok kiegészítik a szöveget, és nagyon cukik! Imádtam vadászni a megbúvó csirkékre, békákra, gördeszkázó szúnyogokra. :D No meg hát igen csak felkeltette a figyelmünk A tehenek lélektana c. könyv. Lehet erre kéne szakosodni. :D