Liza ​leselkedik (Liza) 19 csillagozás

Alexander Steffensmeier: Liza leselkedik

Liza a tehén minden reggel izgatottan lapul a fűben, bújik a fa mögé, sőt még a fára is felmászik. Mert Liza kedvenc szórakozása a postásüldözés. Ez a letehetetlen, képi és nyelvi humorban gazdag könyv egy csintalan tehénről, egy szerencsétlen postásról és egy tehetetlen gazdasszonyról szól…

Tagok ajánlása: 5 éves kortól

General Press, Budapest, 2012
32 oldal · ISBN: 9789636433673 · Fordította: Szalay Zsuzsanna · Illusztrálta: Alexander Steffensmeier

ggizi P>!
Alexander Steffensmeier: Liza leselkedik

Írtó helyes ez a Liza :))) Olyan pofákat vág bujócskázás és ijesztgetés közben, hogy olvasás közben folyton felröhögtek a gyerekeim. Nem is tudom melyik volt viccesebb: az úszószemüveges arca vagy a bringalenyomatos feneke…:)))
És mindebből mi következik? Hogy nagyon beszédesek a grafikák. Ez olyan otthoni polcra való, sokszor lapozgatós, nézegetős képeskönyv.

Uzsonna>!
Alexander Steffensmeier: Liza leselkedik

Ez is egy nagyon cuki képes mesekönyv! Liza tehén egyetlen szórakozása a postás megijesztése és üldözése: minden nap más-más helyre bújik el, hogy ráijesszen a postásra, majd megkergesse egy kicsit. Ám, egy napon a postás gondol egyet, hogy véget vessen ennek a helyzetnek…
A képek is bűbájosak, humorosak, érdemes a könyvet kicsinek-nagynak forgatnia!

Véda P>!
Alexander Steffensmeier: Liza leselkedik

32 oldal kacagás a fára mászó „postásgyilkos” tehénről :)

Morn>!
Alexander Steffensmeier: Liza leselkedik

Beszabadultunk @Nymeria994-gyel a Tudásközpont gyerekrészlegére. Nálam ez volt az abszolút kedvenc. Igazi bohókás könyv, a rajzok kiegészítik a szöveget, és nagyon cukik! Imádtam vadászni a megbúvó csirkékre, békákra, gördeszkázó szúnyogokra. :D No meg hát igen csak felkeltette a figyelmünk A tehenek lélektana c. könyv. Lehet erre kéne szakosodni. :D

Futtetenne I>!
Alexander Steffensmeier: Liza leselkedik

Hihetetlenül aranyos és cuki mese, imádnivaló illusztrációkkal. Egyetlen hibája, hogy rövid. Mindenki olvassa el.:)

Dün P>!
Alexander Steffensmeier: Liza leselkedik

Amikor elkezdtem olvasni, a wombatos mesét hallgató kislány (http://moly.hu/ertekelesek/1108978) odahozott egy kisszéket, ugyanígy tett a kishúga is, és hallgatták Liza történetét, ami roppant szórakoztató volt nekünk is, fantasztikus figura ez a tehén. :)

Kis_Andrea>!
Alexander Steffensmeier: Liza leselkedik

Nagyon jó kis könyv. Szép kötés (cserébe nem olcsó), és kevés szöveg, ami a kicsiknek is emészthetővé teszi, nekem meg nem szakad szét a szám. Úgyis a képek mesélik el a sztorit, ami meg jó! :-)

kaede>!
Alexander Steffensmeier: Liza leselkedik

A rajzok nagyon mókásak, lehet is böngészgetni őket, de ez inkább 3-4 éveseknek szól. A történet rövid, ehhez képest úgy érzem túl van bonyolítva, már ha lehet ilyet mondani egy kb. 10 mondatos mesére.

Gabriella_Daróczi1>!
Alexander Steffensmeier: Liza leselkedik

A ket es fel eves kislanyom imadja-es en is! Most fejni akar :) A többi reszt is be fogjuk szerezni!