Gyermekbiblia 19 csillagozás

Alexander Pat: Gyermekbiblia Alexander Pat: Gyermekbiblia Alexander Pat: Gyermekbiblia

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Eredeti cím: The Lion Story Bible

Eredeti megjelenés éve: 1982

Harmat, Budapest, 2020
256 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639148994 · Fordította: Simonfalvy Lajos · Illusztrálta: Carolyn Cox
Harmat, Budapest, 2008
Harmat, Budapest, 2004

Σtella>!
Alexander Pat: Gyermekbiblia

Nos, nem azt mondom, hogy ez az első számú Bibliám, amiért annyira odalennék, mert akkor hazudnék, de egy gyermeknek úgy ahogy „tökéletes” kezdő olvasmány, hogy könnyebben megérthessen mindent, ami történt. Az illusztrációk nagyon tetszettek, nagyon aranyosak, voltak szóismétlések, de szemet tudtam hunyni felette, nem zavartak annyira. Így felnőtt fejjel is élvezetes lehet, kivéve azoknak, akik nagyon ragaszkodnak az EREDETIHEZ, így én is bármikor újra előveszem, hogy kicsit nosztalgiázhassak.

lollipoplady P>!
Alexander Pat: Gyermekbiblia

Meseszépen illusztrált, gyermekek számára is érthető feldolgozása a Bibliának, mindenkinek jó szívvel ajánlom.

ablonczy>!
Alexander Pat: Gyermekbiblia

Egyetértek Pennmenelien-nel, a legjobb gyerekeknek szóló könyv a Bibliáról. Minőségi a szöveg és az illusztrációk, a külcsín is. Kivéve a legújabb kiadás (a fehér borítós), mert külsejét tekintve kevésbé tetszetős (szöveg ugyanaz). Felnőtteknek is élvezetes olvasmány lehet.

Omega, Debrecen, 1991
256 oldal · keménytáblás · ISBN: 9637479120 · Fordította: Simonfalvy Lajos · Illusztrálta: Lyndon Evans
Pennmenelien>!
Alexander Pat: Gyermekbiblia

Szerintem a legjobb könyv, hogy a gyermekek megismerjék a Bibiliát, a bibliai történeteket és meg is értsék azokat. Gyermekként már olvastam, de most tanítottam is belőle. Irodalmat tanítottam 5. osztályosoknak és a tankönyvük kihagyta ezt a tankönyvírók számára nem lényeges dolgot, így ebből tanultuk meg a szerintem alapműveltséghez tartozó történeteket.

VioletPea >!

Isten világossága fénylik e világban – mondta Jézus. – De az emberek szívesebben élnek a sötétségben, mert a fény leleplezi mindazt a rosszat, amit tesznek.

193. oldal (János 3-4)