Mikor ​mondjunk nemet, és hogyan 10 csillagozás

avagy út az önbecsüléshez
Alexander Oakwood: Mikor mondjunk nemet, és hogyan Alexander Oakwood: Mikor mondjunk nemet, és hogyan Alexander Oakwood: Mikor mondjunk nemet, és hogyan

Hogyan ismerheti fel, ha mások ki akarják használni a saját érdekükben? Hogyan mondhat határozottan és kulturáltan NEMet ezekre a próbálkozásokra? Hogyan tehet szert szilárd önbecsülésre, és miért olyan fontos ez mindnyájunk számára? Hogyan szakíthat a rossz szokásaival és alakíthat ki új, előnyös szokásokat, stb.? Lelki békéje, életének harmóniája függ attól, megtalálja-e a helyes válaszokat. Bizonyos, hogy Alexander Oakwood könyve nélkülözhetetlen segítőtársa lesz ebben.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Kulcs Könyvek

Bagolyvár, Budapest, 2007
218 oldal · ISBN: 9789639730410 · Fordította: Jánossy Ilona
Bagolyvár, Budapest, 1998
192 oldal · ISBN: 9639071757 · Fordította: Jánossy Ilona
Bagolyvár, Budapest, 1996

Alexander Oakwood: Mikor mondjunk nemet, és hogyan avagy út az önbecsüléshez

Hát igen, én is inkább szépirodalmon csüngök, mert ez biztos nagyon jó ami le van írva, de nekem most túl tudományos volt, kicsit szájbarágós, száraz. Leginkább az tetszett benne, amikor idézett egy írótól vagy vicces hasonlatot hozott fel példának.
Ilyen gyöngyszemek is vannak benne: „Gyakoroljunk a magányban az Elképzelt Helyzetek Módszerével.” Nekem erről a hajdanvolt szovjetunióbeli Elveszett Vonatok Minisztériuma jutott az eszembe :)

Bajgli>!

Alexander Oakwood: Mikor mondjunk nemet, és hogyan avagy út az önbecsüléshez

Az asszertív/önérvényesítő kommunikáció alapjai, ajánlom mindenkinek! Nem csak arról, hogy hogyan mondjunk nemet, inkább arról, hogy hogyan kommunikaljunk empatikusan, úgy hogy a végén mindkét fél kellemesen távozzon. Hogyan kezeljunk agresszív, szubmisszív, manipulatív kommunikációt..

Molu>!

Alexander Oakwood: Mikor mondjunk nemet, és hogyan avagy út az önbecsüléshez

Ez a könyv sokkal több, mint amit a címe vagy a fülszövege sugall. Segít az önismeretben, a kommunikációban másokkal, sőt némi pszichológiát is tartalmaz. Önsegítő és önfejlesztő könyv, mely elég hosszú ahhoz, hogy magában foglaljon sok hasznos témát, de elég rövid ahhoz, hogy megemésszük a mondanivalót.

Alexander Oakwood: Mikor mondjunk nemet, és hogyan avagy út az önbecsüléshez

Szerintem egy könyv attól lesz „önsegítő”, hogy könnyen érthető, tele van gyakorlati példákkal, és még olvastatja is magát. Erre a könyvre sajnos egyik sem volt igaz, így elég nehezen rágtam át magam rajta. Tetszett, hogy a nemet mondáson kívül az önismeretről és az érzelmi zsarolásról is volt benne szó, viszont olyan tudományos és száraz stílusban íródott az egész, amitől sokszor nemcsak unalmasnak, hanem szánalmasnak is éreztem. Főleg a hosszú, magyartalan körmondatok és a régimódi igeragozások (pl. viselkedel, vélekedel) voltak megmosolyogtatóak. Nem túl hiteles, hogy egy olyan ember osztja az észt a jó kommunikációról, aki saját maga is képtelen rá.

Almost_Zed>!

A szokások olyanok, mint a vén tábornokok: nehezen távoznak és gyakran visszatérnek.

70. oldal (Bagolyvár Könyvkiadó, 2007)

Almost_Zed>!

Cineas, a filozófus egy alkalommal megkérdezte Pürrhoszt, Épeirosz királyát, mit fog csinálni, ha legyőzte Itáliát. „Meg fogom hódítani Szicíliát.” "És Szicília után?" „Utána Afrikát.” "És amikor meghódítottad az egész világot?" „Akkor élvezni fogom az életet és vigadni fogok.” "Ebben az esetben – mondta Cineas – miért nem tudod élvezni az életet, miért nem tudsz vigadni most?"

89. oldal (Bagolyvár Könyvkiadó, 2007)

Purpur>!

Aki a másokkal való összehasonlításra alapozza saját értékelését, az szükségszerűen nem közeledik, hanem távolodik önmagától. Ezért mindig érezni fogja, hogy valami hiányzik az életéből, de sosem fogja megérteni, hogy valójában mi is az.

gingalló>!

Nem kevesen vannak, akik kapcsolataik mélységét, őszinteségét azzal mérik, mennyire értik meg szó nélkül egymást. „Félszóból”, ahogy a köznyelv mondja. Ennek aztán sokszor az az eredménye, hogy kölcsönös hűséget, szeretetet, szerelmet bizonyítandó, igyekeznek egymást túllicitálni abban, hogy „kitalálják a másik gondolatát”. Ez azonban rendkívül nehéz mesterség, és aki próbálkozik vele, tudja, hogy egy idő után fárasztóvá válik és olyan érzelmekre vezet, melyek pontosan a kölcsönös megértés ellen hatnak. Mert az ilyen kapcsolat mindkét oldalán csalódás vár ránk. „miért nem érti meg, hogy mit akarok, hiszen egy test egy lélek vagyunk, ennyire elhidegült volna, ennyire önző lenne már?” Vagy ennek a fonákja: „miért akarja, hogy állandóan kitaláljam, mit akar, és ha nem sikerül, akkor duzzog, mint egy kamasz !?”

Purpur>!

…a legtöbb mai vereség hídfőállás a holnapi győzelmekhez.

Purpur>!

Azt, hogy mikor válik valaki felnőtté, a legkevésbé határozza meg az, hogy biológiailag érett-e. A „gyermekség” és a „felnőttség” közötti különbség leginkább azzal mérhető, mennyire önellátó valaki lelki szükségleteinek kielégítésében. Ebből a szempontból döntő ismérvnek tekinthető, hogy önbecsülésének fenntartásában mekkora szerepe van mások bírálatának vagy dicséretének.

Purpur>!

Mert a válság nem kudarc és nem bukás, hanem egyidejűleg a régi kudarca és az új kibontásának a lehetősége, minden változás kiindulópontja.

Purpur>!

Mindnyájan szeretnénk önmagunk lehetséges változataiból a legjobbat megvalósítani. Ezt nevezzük önmegvalósításnak.

Purpur>!

Amikor józan észről beszélek, nem a világtól elrugaszkodott, a spontán folyamatok erejét és értékét lebecsülő „tiszta logikára” gondolok, amelynek ámokfutása már oly sok emberi tragédia forrása volt, és feltehetően még lesz is. Én a valóság tényeihez láncolt ész erejében hiszek, amely a reális lehetőségekkel számol, és mindig a földön jár. Abban hiszek, hogy a dolgok megértése hat, a dolgok megértése önmagunk legmélyrehatóbb megváltoztatása.

Purpur>!

Ahhoz, hogy valaki teljes nyitottsággal tudjon a világ problémái felé fordulni, és egész magatartását ez az igény hassa át, nagyfokú érzelmi stabilitásra van szüksége, ellenkező esetben a gondolkodásába állandóan betörnek az érzelmek, ami az egész intellektuális tevékenységét előítéletessé, a vágyai által befolyásolttá teszi.