Köszönet ​a zenéért! 8 csillagozás

Björn, Agnetha, Frida és Benny története
Alexander Karlsson: Köszönet a zenéért!

Magyarországon először jelenik meg könyv az ABBA együttesről!
Mindent megtudhatunk belőle a 70-es, 80-as évek legendás pop-bálványainak elképesztő sikereiről és stílusteremtő slágereikről. Bemutatja a zenekar megalakulásának, a dalok születésének körülményeit, de természetesen az ABBA tagjainak magánéleti kulisszatitkai sem maradhattak ki belőle. Részletes leírást ad az egyes albumok létrejöttéről, végigjárja az együttes életének minden fontos eseményét. Külön fejezetek foglalkoznak az ABBA megszűnése után fellángoló ABBA-mániával, és a Mamma Mia! musical és film sikerével.

Sanoma, Budapest, 2009

gesztenye11>!
Alexander Karlsson: Köszönet a zenéért!

Alexander Karlsson: Köszönet a zenéért! Björn, Agnetha, Frida és Benny története

Sose voltam nagy könnyűzene rajongó, de az ABBA számokat mindig szerettem. Többször láttam a Mamma mia filmet és nemrég volt szerencsém megnézni a Madách színház musical-jét is. Nagyon tetszett! Ezek után került kezembe ez a könyv, ami nagyon korrektül leírja az ABBA együttes történetét, bemutatja a tagok életét, színpadi és személyes sikereit, egészen a kiadás időpontjáig. Részletes diszkográfia is kiegészíti a történetet. Minden könnyűzenei és különösen ABBA rajongónak nagyon ajánlott!

sverigerick>!
Alexander Karlsson: Köszönet a zenéért!

Az ABBA csak 5 csillagot érdemel. A könyvben leírottak a valóságnak megfelelnek, szórakoztató könyv, aki egyszer a témával kapcsolódóan a kezébe veszi garantáltan nem fogja tudni letenni. Remek könyv!