Megszállottak (A Tesla-hadművelet 1.) 11 csillagozás

Alexander G. Thomas: Megszállottak Alexander G. Thomas: Megszállottak

A ​szerző lebilincselően izgalmas és szórakoztató, a valóság és képzelet határán táncoló regényében amely nem sokkal valószerűtlenebb Nikola Tesla életének igaz történeténél arra vállalkozott, hogy egységes keretbe foglalja a zseni különleges epizódokban bővelkedő életútját, és elmesélje, mi történt volna, ha a feltaláló nem hal meg 1943 januárjában New Yorkban
Az FBI és a 3327-es szoba, Löw rabbi és a Gólem, Edison és egy kivégzett elefánt, a távirányítós kishajó és a villamosszék, a Teleki tér és a Haris-bazár, Otto Skorzeny és Mickey Mouse, egy Stradivari és egy Szent György-kódex, a hibernálás és a teleportálás e könyv segítségével mind-mind a helyükre kerülnek, ahogy életre kelnek a zseni hosszú életének híres szereplői is: Sarah Bernhardt, Mark Twain, Puskás Tivadar, J. P. Morgan, Goethe és még sokan mások, sőt megtudjuk azt is, ki volt Tesla egyetlen szerelme.
Olvasás közben Tesla csodálatos elméjében tehetünk képzeletbeli utazást, ahol háromdimenziós, működő… (tovább)

Róla szól: Nikola Tesla

Kocsis, budapest, 2023
Noran Libro, Budapest, 2015
Kossuth, Budapest, 2015

MissAmerica>!
Alexander G. Thomas: Megszállottak

Nekem alapvetően tetszett… elszállt nekem is a fantáziám, ahogyan repkedtünk az idősíkokban – hopsz, Tesla hol itt van, hol meg már ott, igaz, ebbe az 500 évnyi időutazásba a végére kicsit bele is fájdult a fejem. Rájöttem, hogy kicsit már túlzás az, hogy 10-20 oldalanként egy új dátumban, új helyszínen, új szereplőkkel kell tartanom a tempót. A végére le is merített.
Na igen, a legvége… azt kell mondjam, az tényleg silányan gagyira sikerült! Karakundžula! :)
Ezt leszámítva aki nem számít semmiféle következetes sztorira, ellenben érdeklődik a történelem rejtett nyalánkságai iránt, az nem fog nagyot csalódni benne.

diko58>!

Mérhetetlen tudás halmozódott fel benne, betartva apja egykori intését, aki Swift Gulliverjét és más, hasonlóan remek könyveket olvasva fel neki már kiskorában megértette vele, hogy milliomos ugyan sosem lesz belőle, ám attól még gazdag, nagyon gazdag lehet – legalábbis tudásban, műveltségben és érzelmekben…

A Tesla-hadművelet sorozat · Összehasonlítás