Az ​elveszett csillagok (Star Wars: The Old Republic 3.) 42 csillagozás

Alexander Freed: Star Wars: The Old Republic 3. – Az elveszett csillagok

A történet főszereplője Theron Shan, Satele Shan Jedi-mester fia, aki a Köztársaság szolgálatában kémkedik. Theron feladata, hogy felderítse a Sith Birodalom titkait, melyek a Köztársaságot fenyegetik.

Az elveszett csillagokat az az Alexander Freed írta, aki részt vett a LucasArts és a BioWare online játékának, a StarWars: The Old Republic-nak megteremtésében is.

Szukits, Szeged, 2013
116 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634972921 · Fordította: Szente Mihály · Illusztrálta: Dave Ross, George Freeman, David Daza

PAVideoStudio>!
Alexander Freed: Star Wars: The Old Republic 3. – Az elveszett csillagok

Jobban tetszett, mint a sorozat korábbi kötetei, mivel itt a történet és a rajzolás között megvan az összhang. Külön pozitívum, hogy vannak vicces részei.
Véleményem és bemutató az alábbi videóban: https://youtu.be/mpeVC2cpc9M

Véleményem további Star Wars-regényekről: http://goo.gl/XBEwd
… és Star Wars-képregényekről: https://goo.gl/PUO54i

Razor P>!
Alexander Freed: Star Wars: The Old Republic 3. – Az elveszett csillagok

A – pillanatnyilag – utolsó Old Republic történet, már nagyobb terjedelemben és papíron jelent meg eredetileg, ezért érezhetően több hely jutott a történet kibontására, nem voltak benne akkora ugrások, mint pl. A Birodalom vérében, bár egy-két helyen azért itt is felszaladt a szemöldököm, mi is történt pontosan? Ebben talán közrejátszhatott a két rajzoló személye is, akik ráadásul egyszerre dolgoztak a füzetek egy részén, így aztán a karakterek megjelenése nem teljesen konzisztens néhány helyen.
A történet maga nem rossz, kissé in medias resnek éreztem a kezdést, valószínűleg a TOR játék ismerői jobban képben lehettek. Theron Shanról túl sokat nem tudhat meg az olvasó, talán a 4. TOR regény jobb lesz ilyen téren.
A negatívnak tűnő kritikám ellenére nem olyan rossz képregény ez, aki olvasta a korábbi köteteket és/vagy érdeklődik a TOR korszak után, az mindenképp olvassa el.

MortuusEst>!
Alexander Freed: Star Wars: The Old Republic 3. – Az elveszett csillagok

Igazából nem lesz egy nagy szerelem a miénk. Ez nekem inkább merchandise mint irodalom…

Kopaszkutya84 P>!
Alexander Freed: Star Wars: The Old Republic 3. – Az elveszett csillagok

Ez a harmadik kötet volt a legjobb. Nem volt annyira darabos, mint az előző kettő. spoiler

jaspi>!
Alexander Freed: Star Wars: The Old Republic 3. – Az elveszett csillagok

A meglehetősen gyenge első két rész után igazi felüdülés volt ez a rész. Végre volt normális történet…

Kovács_Adrián>!
Alexander Freed: Star Wars: The Old Republic 3. – Az elveszett csillagok

Végre egy normális kötet. Persze messze van, bármi irodalmi értéktől, nem fogom ajánlani a stílus megkedvelésére, de egynek bőven el megy. Normális ívű történet, ami nincs be fejezve megint. A rajzok jók, karakterek is. Nem kell hozzá szóda hogy el menjen .

Trillian>!
Alexander Freed: Star Wars: The Old Republic 3. – Az elveszett csillagok

Ismerős történet volt, a Megsemmisítés című könyv után. Theron most is szimpatikus volt. Számomra ez volt a legjobb The Old Republic képregény. Ezt valamiért összeszedettebbnek és világosabbnak éreztem. Nem voltak olyan nagy ugrások a helyszínek és szereplők között, mint az előző két részben, bár pár hirtelen váltás itt is volt. Nekem nagyon tetszett.

mitics>!
Alexander Freed: Star Wars: The Old Republic 3. – Az elveszett csillagok

Az első két rész után végre egy jól megírt Star wars történet, kár hogy ilyen rövid volt. Jobban megírt és követhetőbb, mint a két előzmény. Sajnos nem tudunk meg sokat a főhősről és egyik másik karaktert sem bontják ki nagyon. Mindhárom képregényt olvasva viszont messze ez a legjobb

sirszalhasogato P>!
Alexander Freed: Star Wars: The Old Republic 3. – Az elveszett csillagok

Na itt végre sikerült összehozni az előző két kötet erényeit, a rajzok majdnem olyan jók, mint az elsőben, valamint a történet is érdekfeszítő és követhető. Sikerült valamennyire elmélyíteni a karaktereket, és itt legalább van némi magyarázat a spoiler eredetére, nem úgy, mint Az ébredő Erőben. Nem, ezt a húzást akkor sem bocsátjuk meg annak a filmnek. :P

Risa>!
Alexander Freed: Star Wars: The Old Republic 3. – Az elveszett csillagok

Határozottan nagyon tetszett ez az utolsó rész! :) Igaz, a sorozat befejező részénél már jobban belejöttem a képregényolvasásba. :)
A történet pörgős, mint egy James Bond film; Theron Shan is mindig tudja kinek, mikor, mit kell mondani. :)
Theron megrajzolása néhol kifejezetten tetszett, bár én az online verziós Theron-hoz vagyok szokva és igyekeztem a hangját is odaképzelni, de ezektől eltekintve nagyon szép és érzelemdús, mint Theron, mint a többiek megalkotása. Teff'ith-et is roppant mód megkedveltem, igazi kis vadóc, de helyén van a szíve. :)