Az ​elveszett csillagok (Star Wars: The Old Republic 3.) 21 csillagozás

Alexander Freed: Az elveszett csillagok

A történet főszereplője Theron Shan, Satele Shan Jedi-mester fia, aki a Köztársaság szolgálatában kémkedik. Theron feladata, hogy felderítse a Sith Birodalom titkait, melyek a Köztársaságot fenyegetik.

Az elveszett csillagokat az az Alexander Freed írta, aki részt vett a LucasArts és a BioWare online játékának, a StarWars: The Old Republic-nak megteremtésében is.

Eredeti mű: Alexander Freed: The Lost Suns

Szukits, Szeged, 2013
116 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634972921 · Fordította: Szente Mihály · Illusztrálta: Dave Ross, George Freeman, David Daza

elge76 P
Alexander Freed: Az elveszett csillagok

Végre egy normális történet, jó karakterekkel, izgalmas sztorival, remek rajzokkal, és kalandos fordulatokkal. Ez az, ami hiányzott a második részből. Kár, hogy valószínű sosem fogják folytatni, ugyanis ez a 3. rész is lezáratlanul ért véget. Ez tetszett a legjobban, de mire kiforrni látszott, úgy látszik véget is ért. Kár.

Razor SP
Alexander Freed: Az elveszett csillagok

A – pillanatnyilag – utolsó Old Republic történet, már nagyobb terjedelemben és papíron jelent meg eredetileg, ezért érezhetően több hely jutott a történet kibontására, nem voltak benne akkora ugrások, mint pl. A Birodalom vérében, bár egy-két helyen azért itt is felszaladt a szemöldököm, mi is történt pontosan? Ebben talán közrejátszhatott a két rajzoló személye is, akik ráadásul egyszerre dolgoztak a füzetek egy részén, így aztán a karakterek megjelenése nem teljesen konzisztens néhány helyen.
A történet maga nem rossz, kissé in medias resnek éreztem a kezdést, valószínűleg a TOR játék ismerői jobban képben lehettek. Theron Shanról túl sokat nem tudhat meg az olvasó, talán a 4. TOR regény jobb lesz ilyen téren.
A negatívnak tűnő kritikám ellenére nem olyan rossz képregény ez, aki olvasta a korábbi köteteket és/vagy érdeklődik a TOR korszak után, az mindenképp olvassa el.

PAVideoStudio
Alexander Freed: Az elveszett csillagok

Jobban tetszett, mint a sorozat korábbi kötetei, mivel itt a történet és a rajzolás között megvan az összhang. Külön pozitívum, hogy vannak vicces részei.
Véleményem és bemutató az alábbi videóban: https://youtu.be/mpeVC2cpc9M

Véleményem további Star Wars-regényekről: http://goo.gl/XBEwd
… és Star Wars-képregényekről: https://goo.gl/PUO54i

Kopaszkutya84
Alexander Freed: Az elveszett csillagok

Ez a harmadik kötet volt a legjobb. Nem volt annyira darabos, mint az előző kettő. spoiler

jaspi
Alexander Freed: Az elveszett csillagok

A meglehetősen gyenge első két rész után igazi felüdülés volt ez a rész. Végre volt normális történet…

Trillian26
Alexander Freed: Az elveszett csillagok

Ismerős történet volt, a Megsemmisítés című könyv után. Theron most is szimpatikus volt. Számomra ez volt a legjobb The Old Republic képregény. Ezt valamiért összeszedettebbnek és világosabbnak éreztem. Nem voltak olyan nagy ugrások a helyszínek és szereplők között, mint az előző két részben, bár pár hirtelen váltás itt is volt. Nekem nagyon tetszett.

sirszalhasogato
Alexander Freed: Az elveszett csillagok

Na itt végre sikerült összehozni az előző két kötet erényeit, a rajzok majdnem olyan jók, mint az elsőben, valamint a történet is érdekfeszítő és követhető. Sikerült valamennyire elmélyíteni a karaktereket, és itt legalább van némi magyarázat a spoiler eredetére, nem úgy, mint Az ébredő Erőben. Nem, ezt a húzást akkor sem bocsátjuk meg annak a filmnek. :P

Turbo1988
Alexander Freed: Az elveszett csillagok

Értelmes, fordulatos és változatos történet ugyanilyen hátterű karakterekkel. Tetszett a grafikája. Jó minőségű rajzok voltak benne, megfelelő színárnyalatokkal.
A cselekmény menete sem túlbonyolított. Bár kevés infót kapunk a belső motivációkról.
Bár igaz ez csak képregény…
Viszont sok dolog nem derül ki: Theron miért nem dühös az anyjára? Merkhin mit gondol a világról és ami mögötte van? Már ha képes túllátnia kísérletei világán? Zhou miért nem adta le a drótot a többieknek? Remélem, hogy az első kettőre a könyvekből választ kapunk.
A képregény egyetlen hibája, hogy Theron mozgását TÚL BUZISRA(!!!) rajzolták meg. Túl nőies. Vagy mint egy olyan férfié, akit rendszeresen seggbetolnak. Most őszintén: sokszor annyira kirakta, mint egy köcsög, aki arra vár, hogy megtolják hátulról.
Kíváncsi vagyok, hogy a készítők mit akartak ezzel elérni: több női olvasót vonzatni egy meleg sráccal? Vagy mit? Na és sikerült? – Ezt a női olvasóktól kérdem.