Kincs 1 csillagozás

Alexander Brody (szerk.): Kincs

Az ​Alibi antológiasorozat 14. részeként megjelenő Kincs-kötetében ötvenöt szerző és számos kiváló fotós és illusztrátor járja körül a címben említett témát. Ezúttal is érvényesül az Alibi szerkesztési elve: különböző szemléletű és ízlésű emberek munkáiból egységes kötetet hozni létre, sok könnyedséggel, minden nagyképűség nélkül. Mulattatni és étvágyat gerjeszteni magas színvonalon, sokak számára szórakoztatóan.
A kötet szerzői:
Balázs Géza, Bálint András, Alexander Brody, Csányi Vilmos, Csepreghy Nándor, Cserna-Szabó András, Darida Benedek, Dragomán György, Falusy Zsigmond, Forgách András, Géczi János, Grecsó Krisztián, Háy János, Hidas Judit, Iván viktória, Jolsvai András, Kányádi Sándor, Karafiáth Orsolya, kincses Károly, Kovács András Ferenc, Kukorelly Endre, Lampé Ágnes, Láng Zsolt, Lángh Júlia, Litkai Gergely, Lukacs John, Magyar László András, Maros András, Márton László, Mód Orsolya, Nagy Gabriella, Nagy József, Nyilas Atilla, Para-Kovács Imre, Polonyi Tünde,… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Alibi hat hónapra

Alibi, Budapest, 2014
246 oldal

Gabo>!
Alexander Brody (szerk.): Kincs

Mivel ez egy kortárs novella/vers/riport- és egyéb válogatás, a benyomásaim is vegyesek.

Volt ami halandó ember számára egyszerűen befogadhatatlan (mélyfilozófiai eszmefuttatások, bárminemű kapaszkodó nélkül), volt amik többé-kevésbé szórakoztatóak, de többség simán csak elmegy.

A versek szinte mind borzasztóak, a Fortepanos írás okés, a Faust-os érdekes, Tandorinál szerintem kezd elgurulni a gyógyszer, Takler Ferenc riportja tanulságos… akad mindenféle darab.

Hogy melyik kincs, azt ki-ki válogassa ki magának.

Dora P>!

Varró Dániel
Hercegnős limerikek

Volt egy sellőlány, Ariel,
vonzotta a balett-karrier.
„Hadd balett-táncoljak!”
Azt mondták: „Hát jó, csak
nincs lábad, kislányom, amivel.”

Hétalvó volt Csipkerózsika,
horkolt a rózsás kis nózija.
Jöttek a hercegek:
„Kelj föl!” "Nem." „Kelj föl!” "Nem."
„Jó, szia.”

Volt egy kis hercegnő, Leia.
Kérdezték: „Van nálad kaja?”
Kakaós csigádon
osztozunk? Imádom!"
Azt mondta, az csak a haja.

Dora P>!

Az alábbi eset, amely mindennél jobban rávilágít TM erkölcsi iránytűjére, még a hivatalos munkakapcsolat előtt történt. Egy nap tanácsot kért tőlem egy barátom, hol vásárolhatna nagyobb mennyiségű régi Budapest-fényképet. Egy Andrássy úti luxusáruház berendezéséhez kellene. Tudok jó helyeket, mondtam, de először menjen fel a Fortepanra, onnét ingyenesen letöltheti, ami megtetszik, nagy felbontásban. De ő fizetni akar, lenne rá körülbelül egymillió forint. Remek, gondoltam, annak csak örülhet a Fortepan. Win-win dolog. Ám a tranzakció mégsem jött létre: barátom némi gondolkodás után nem fogadta el a pénzt. Az ellen nem volt kifogása, hogy a képeket – mint bárki más – az új áruház is felhasználja: de az adomány nem kellett. Mivel TM tudta, hogy én irányítottam hozzá a vevőt, elmagyarázta nekem, mi volt az indítéka. Nem is az volt a baj, hogy a milliárdos áruházgründoló „felnőtt szolgáltatásokból” szerezte vagyonát – hanem hogy eszetlenül drága holmikat árul… Az egymillió forint a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtárhoz vándorolt.

42. oldal Török András: A nonprofit kincsvadász (részlet). (TM - Tamási Miklós)

Kapcsolódó szócikkek: Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár