A ​nagy titok (Szandi meséi 1.) 15 csillagozás

Alexa Pearl: A nagy titok

Szandi, a csikó mindig sejtette, hogy különbözik a Zöldellő völgy ménesének tagjaitól. Ő fut a leggyorsabban és egyedül őt érdekli, mi lehet a tiltott területen, a völgyet határoló fákon túl. Ráadásul mindig olyan érzése van, mintha hívogatná az égbolt… Egy iskolai napon különös dolog történik vele, amely igazolja, hogy szó szoros értelmében más, mint a többiek, és kezdetét veszi a csodás kaland: Szandi felfedezi, ki is ő valójában.

Napraforgó, Budapest, 2018
112 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634830320 · Illusztrálta: Paco Sordo

Lisie87>!
Alexa Pearl: A nagy titok

Nagyon aranyos történet, szép rajzokkal. Nekem nagyon tetszett, remélem majd Lilimnek is fog. :)

Kingu19>!
Alexa Pearl: A nagy titok

Véleményem szerint kezdő olvasóknak lett ez a kis történet kitalálva, főleg ahogyan tálalva van. Nagy betűk, szép rajzok, nem bonyolult és hosszú mondatok. Én most ezt a könyvet felolvastam a lanyaimnak, mert régóta megvan és ők most mást olvasnak. Alapvetően tetszett mindkettőnek (7-9 évesek). Nekem is tetszett, aranyos, kedves. Nem ezt emeltem volna le a polcról a könyvesboltban, de nem bántam meg, hogy elolvastam nekik.

caledonia_konyvvara P>!
Alexa Pearl: A nagy titok

A történet rendkívül rövid, néhol túlságosan egyszerű, ám sodró lendületű és aranyos. Az illusztrációk gyönyörűek – Paco Sordo keze munkáját dicsérik – és szépen kiegészítik a történetet.

A kötetet pedig mindenképpen ajánlom azoknak a gyerekeknek, akik szeretik a lovas történeteket, és a szép illusztrációkat! :)

Bővebben:

Kis_Andrea>!
Alexa Pearl: A nagy titok

A kislányom (7éves) véleménye alapján 10-ből 10 pont. Felolvasva talán nem a legjobb (mi még így olvassuk), mert ez inkább kezdő olvasóknak lett kitalálva, önálló olvasásra. Rövid tőmondatok, nagy betűk jellemzik,sok-sok képpel, így könnyen érthető, és sikerélményt ad a gyerekeknek. A történet aranyos, de semmi extra, épp annyi feszültséggel, amit az én lányom még toreláni tud (és az nem sok :-D ). Szandit hamar megszerettük. Azon nyomban neki is állunk a második résznek! :-)

csakegyluca>!
Alexa Pearl: A nagy titok

Benőtte e szívem minden sarkát. Tipikus, mégis egyedi. Kicsit hasonlított az én kicsi pónimra, de ettől volt épp jó. Amilyen vékony annál jobb. Anyukáknak és lányainak ajánlom a leginkább. Aranyos történet arról, hoygan fogadd el magad, lásd meg magadban a csodát. :-D

Szandi meséi sorozat · Összehasonlítás