Claude ​nyaral (Claude 2.) 40 csillagozás

Alex T. Smith: Claude nyaral Alex T. Smith: Claude nyaral

Itt a nyár, és Claude már megint unatkozik… Egy reggel azonban zseniális ötlete támad: irány a strand! Bepakolja kedvenc bőröndjét, és legjobb barátja, Bolyhos Zokni uraság társaságában elindul a tengerpartra. A kiskutya a városban sem unatkozott, de a fövenyen (és a vízben) még fergetegesebb kalandok várnak rá. Cápák és kalózok rettegjetek, itt jön Claude, a kincsvadász kiskutya!

Eredeti cím: Claude on Holiday

Manó Könyvek, Budapest, 2017
Manó Könyvek, Budapest, 2011
96 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155028533 · Fordította: Totth Benedek · Illusztrálta: Alex T. Smith

Kiss_Julianna >!
Alex T. Smith: Claude nyaral

Nagyon szeretem Claude-t, és Bolyhos Zokni uraságot. Jókat nevetek a kalandjaikon. Egyszerűen nem lehet nem szeretni őket. A rajzok eleinte furcsák voltak nekem, de aztán rájöttem, illik a szereplőkhöz.

csgabi P>!
Alex T. Smith: Claude nyaral

Tegnap ismertették meg velem ezt a sorozatot, és habár az első részt is elhoztam, a nyár tiszteletére ezzel a nyaralós kötettel kezdtem az olvasást.
Oda és vissza voltam, komolyan. :-D Azok az illusztrációk valami zabálnivalóak. :-)) Igaza volt az egyik molynak az értékelésében: ez a történet az illusztrációval együtt tudja ezt adni.
Zseniális a történet is: ilyen kalandos nyaralása nemhogy kutyának nem volt még, de szerintem embernek sem igen – legfeljebb akkor, ha csődbe ment az utazási iroda, amíg ő kint nyaralt valahol messze, külföldön. :-)
Volt itt minden: spoiler. És aztán szegény gazdi nem érti, miért olyan koszos a lakás, amikor hazaér a munkából. :-)

Mindjárt olvasom is a Claude következő történetét!

Trixi>!
Alex T. Smith: Claude nyaral

Olyan egyedi humora van, hogy felnőtt létemre hangosan kacagtam. Vajon egy gyereknek is ennyire vicces? Remélem, mert ezentúl minden gyereknek csak ajánlani fogom. Aranyos, könnyed és vicces……és Bolyhos Zokni uraság a kedvenc :D

Uzsonna >!
Alex T. Smith: Claude nyaral

Ismét nem egy egetrengető sztori, hangoskönyvben megbukna. A rajzokkal együtt kerek egész, amelyek persze megint elbűvöltek.
A kalandos strandolás (cápakaland, kincskeresés kalózokkal) közepette kiderül, hogy mennyi minden elfér egy micisapkába, és milyen jó, ha vész esetén kiránthatjuk alóla, amire épp szükség van.
Nagyon szellemesre sikerült a franciák társalgása, le a kalappal Totth Benedek előtt. A könyv végén pedig hasznos francia kifejezéseket tanulhatunk meg, arra az esetre, ha tengerpartra mennénk nyaralni. (zokni, alsógatya, gonosz kalóz) Mongyö!

meseanyu P>!
Alex T. Smith: Claude nyaral

A kalózos rész annyira nem jött be, inkább hagyományos nyaralós sztorira számítottam, de így is aranyos volt.

bozs>!
Alex T. Smith: Claude nyaral

Ha már lúd legyen kövér és ha már itthon pihen a polcon, gyorsan elolvastam. Fél csillaggal jobb mint az első rész, bár ez sem normális. :) Alsógatyás kutya, naptejet kenve magára embereket ment és kincsre vadászik, P I H E N T agy!!

Marée_Noire>!
Alex T. Smith: Claude nyaral

Azt hiszem, ez a történet már túl morbid az én ízlésemnek, de ettől függetlenül aranyos volt. :)

Mirelle>!
Alex T. Smith: Claude nyaral

Nekem jobban tetszett, mint az első kötet. A lányaim szerint mindkettő zseniális. :)
A könyv titka szerintem nem egyéb, mint az a finom irónia, ami az egészet átlengi. :)

Mareszkaresz>!
Alex T. Smith: Claude nyaral

Én jobbra számítottam a kritikák alapján. Éppen mosolyogtam rajta, de nem volt olyan vicces, mint beharangozták.

Batus>!
Alex T. Smith: Claude nyaral

azért Bolyhos Zokni uraság napszemcsije mindent visz…

krlany IP>!

– Eszközé miaú! Ety gömböc krém dö jég alá velő!

krlany IP>!

Claude megütögette a hatalmas cápa uszonyát, majd a torkát köszörülve így szólt:
– Nem szép dolog ám embert enni! – így folytatta: – A velős csontos szendvics sokkal finomabb.
Azzal előkapta micisapkája alól a vészhelyzetre tartogatott velős csontos szendvicsét.
A cápa először csak döbbenten pislogott.

krlany IP>!

Claude szeretett volna lebarnulni, de tudta, ha nem vigyáz, könnyen leéghet a tűző napon. Bár szerette a piros dolgokat, tudta, ha leég, akkor nem fog passzolni otthon a tapétához.

krlany IP>!

A kalózok hajója szédítő sebességgel hasította a hullámokat. Bolyhos Zokni uraság elég nyugtalanítónak találta a dolgot. Az idő java részét a kabinjában fekve töltötte, és uborkaszeleteket pakolt a szemére hűsítőnek.

Claude sorozat · Összehasonlítás