Claude ​a városban (Claude 1.) 59 csillagozás

Alex T. Smith: Claude a városban Alex T. Smith: Claude a városban

Claude-nak, a kedves, dundi kiskutyusnak egy nap elege lesz abból, hogy amíg a gazdijai dolgoznak, ő otthon unatkozik. Ezért aztán úgy dönt, felfedezi a nyüzsgő nagyvárost. Felkerekedik hát barátjával, Bolyhos Zokni urasággal, és nekivág a felhőkarcolók árnyékában felfedezni a várost. A két jó barát nem is sejti, micsoda kalandok várnak rájuk.

Eredeti cím: Claude In The City

Tagok ajánlása: 5 éves kortól

>!
Manó Könyvek, Budapest, 2015
96 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634031499
>!
Manó Könyvek, Budapest, 2011
96 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155028250 · Fordította: Totth Benedek · Illusztrálta: Alex T. Smith

Kedvencelte 4

Most olvassa 2

Várólistára tette 13

Kívánságlistára tette 12


Kiemelt értékelések

csgabi P>!
Alex T. Smith: Claude a városban

Nos, elsőként a második kötetet olvastam, másodikként az elsőt, és örülök ennek a sorrendnek, mert hajszállal jobbnak éreztem a másodikat, amiben Claude nyaralni ment a tengerpartra. Ha szavaznom kellene akár ötös, akár tízes skálán, ugyanannyi pontot érdemelnek, de egy paraszthajszállal a Claude nyaral vezetne – mint ahogyan itt, a Molyon is mind a kettőnek négy csillagot adtam.
Itt sok mindent megtudtam Bolyhos Zokni uraságról, mint például, hogy spoiler, de a történet számomra nem volt olyan ütős.
A rajzok persze ebben a kötetben is fantasztikusak, nem tudok, és nem is akarok belekötni. :-)

TMarie>!
Alex T. Smith: Claude a városban

Zolika értékelése: „Ez volt az eddigi legjobb könyv, amit olvastunk. Claude egy vidám, okos és bátor kutyus. Bolyhos zokni uraság nagyon vicces figula és furcsa, hogy kilyukadt a lába.”

3 hozzászólás
meseanyu P>!
Alex T. Smith: Claude a városban

Claude új kedvenc lett, roppant helyes és vicces. Nekem valahogy a régi vágású rajzfilmek jutottak eszembe róla, ott voltak ilyen jellegű poénok.

3 hozzászólás
Vaklarma P>!
Alex T. Smith: Claude a városban

Nem is tudom… Nagyon erőltetetten vicces akar lenni, éz ettől egy kicsit blőd. Még szoknom kell, hogy a két főszereplő egy sapkás kutya és egy büdös zokni. A képek viszont tetszettek, és az is, hogy folyamatosan igyekszik szembemenni a sztereotípiákkal. Mert a birkózók nőneműek, a tetkós pasi hímezget a váróban, a doki pedig legjobb sebészeivel ügyködik fent nevezett zokni egészségi állapotán. Szóval ez olyan igazi mai gyerekkönyv, ami inkább szórakoztatni akar mint tanítani, de azt korrektül hozza. A szereplőket pedig jó lesz, ha megszokom, mert jó sok része van, és öt perccel azután hogy befejeztem, a kislányom felvetette, hogy igazán elolvashatnám megint. De most az apja jön!

Futtetenne I>!
Alex T. Smith: Claude a városban

Nem tudtam, mire számítsak. De erre álmomban sem gondoltam volna. Haláli humora van ennek a kis könyvnek, abszurd, agyzsibbasztó, de kedves és szerethető. Ha „ilyen nincs”, „hát ezt nem hiszem el”, „jaj, ne” és hasonló mondatok jönnek a feltörő nevetést világra engedő szánkra olvasás közben, az nem a véletlen műve. Csak és kizárólag Claude és Bolyhos Zokni uraság bűne. Ne hagyjátok ki!:)

Anetta_Ef P>!
Alex T. Smith: Claude a városban

Nagyon jópofa könyv. Derűs, humoros, csak ajánlani tudom!
Végigmosolyogtam.

Bencuska>!
Alex T. Smith: Claude a városban

Nagyon gyorsan megfogja az olvasót a szereplők ,a történet. na és a rajzok.


Népszerű idézetek

Szelén >!

Claude nem bánta, hogy várakoznia kell, mert addig legalább csóválhatta a farkát.

60. oldal

krlany I>!

Amint becsukódik mögöttük az ajtó, Claude kinyitja apró szemeit. Kiveszi micisapkáját a párnája alól, és a fejébe húzza.
Aztán kitalálja, milyen kalandjai legyenek aznap.

10-11. oldal

krlany I>!

– Hmm… – hümmögte harmadszor is Claude, aztán megmérte Bolyhos Zokni uraság lázát egy banánnal.

52. oldal

krlany I>!

Claude az orrát felhúzva a levegőbe szimatolt. Ő MINDIG úgy gondolta, hogy banánnal sokkal jobban lehet lázat mérni, mint lázmérővel.

63. oldal

krlany I>!

Bolyhos Zokni uraság egy hatalmas, gyümölcsös koktélt rendelt, ami tisztára úgy nézett ki, mint egy cserepes virág.

21. oldal

krlany I>!

Claude eddig csak fényképen látott kórházat, a könyveiben, ezért azt hitte, hogy az igazi kórház sokkal menőbb, mert nem lapos, és nem papírlapra rajzolták.

56. oldal


A sorozat következő kötete

Claude sorozat · Összehasonlítás

Hasonló könyvek címkék alapján

Julia Donaldson: Zog és a repülő doktorok
Julia Donaldson: Bot Benő
Catherine Emmett: A mocsár királya
Janikovszky Éva: Velem mindig történik valami
Czernák Eszter: Irány a nagycsoport!
Janikovszky Éva: Bertalan és Barnabás
Dániel András: Szerintem mindenki legyen kufli!
Nick Bruel: Rossz Cica fürdik
Melovics Konrád: Meló, a büdibogár
Csukás István: Pom Pom újabb meséi