A ​kisegér, aki karácsonyra hazatalált (Fülöp 2.) 71 csillagozás

Fülöp legújabb kalandjai 24 és fél fejezetben
Alex T. Smith: A kisegér, aki karácsonyra hazatalált

Már csak öt nap van hátra karácsonyig, és Fülöpnek, a kisegérnek még meg kell oldania a Nagyon Különös Rejtélyt, ezért világ körüli kalandra indul. Útja során régi, kedves ismerősei mellett elbűvölő új barátok segítik. A szívet melengető, varázslatos történet huszonnégy és fél mesében bontakozik ki, melyek után egy-egy ünnepi recept, ajándékötlet vagy dekorálási tipp segíti a közös karácsonyi készülődést.

Manó Könyvek, Budapest, 2022
176 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789635842445 · Fordította: Schmiedl Gábor · Illusztrálta: Alex T. Smith

meseanyu P>!
Alex T. Smith: A kisegér, aki karácsonyra hazatalált

Alex T. Smith: A kisegér, aki karácsonyra hazatalált Fülöp legújabb kalandjai 24 és fél fejezetben

Nem volt rossz az első rész sem, de ez jobban tetszett, nekem tökéletes volt most a karácsonyi hangolódásra. Úgy éreztem, hogy kevesebb volt az akció, inkább a bájos szereplők meg a hangulat volt előtérben. Egy kicsit talán az illusztráció kevés volt, elnézegettem volna többet is, mert imádom a stílusát, a színvilágát.

Kiss_Julianna>!
Alex T. Smith: A kisegér, aki karácsonyra hazatalált

Fülöpke kalandjai ismét elvarázsoltak. Jobb lett volna, ha még karácsony előtt sikerül olvasnom. De így most újra megidézte a karácsonyvárás izgalmas pillanatait. Azt hiszem idén nem mulasztom el, hogy adventkor olvassam.

csucsorka IP>!
Alex T. Smith: A kisegér, aki karácsonyra hazatalált

Az első rész óriási kedvencem, de szerintem nem lett volna szabad lehúzni róla még egy bőrt. Az illusztrációk ismét csodásak; az adventi ötletek pedig – ha nem is kolosszálisan újszerűek és talán kicsit izzadságszagú is néhol, még mindig rendben vannak –, de most megértettem, miről beszélnek azok, akiknek már az első rész sem tetszett.

Számomra ezúttal vontatott és erőltetett lett a történet. Ha nem ragaszkodtunk volna a 24 szeletre tördeléshez, talán lehetett volna egy kalandos karácsonyi mesénk, de én a felnőtt regényekben sem szeretem azt a fajta történetmesélést, ahol minden egyes oldalon elmondják, hogy egy nagy rejtéllyel van dolgunk, amihez száz oldalon keresztül egy arasznyival sem kerülünk közelebb, aztán a százötvenediken megoldódik és vége.
Közben egyfolytában azon gondolkoztam, mi nem működik, ha az előző rész is ugyanerre a receptre épül, és azt viszont újraolvasva is ugyanannyira szerettem, mint elsőre.
Pedig a képeket most is imádtam, és annyira olcsó vagyok, hogy bármikor két vállra fektet, ha egy mesében váratlanul felbukkan egy könyvtárosnő, de sajnos ez sem volt elég ahhoz, hogy felébressze bennem az első rész érzéseit.

Szóval számomra a kisegér már rég hazatalált karácsonyra – az első rész megjelenésekor. És inkább így őrzöm majd a szívemben.

IrodalMacska P>!
Alex T. Smith: A kisegér, aki karácsonyra hazatalált

„Mert ez a helyzet a karácsonnyal. Soha ne feledd: varázslat szikrázik a levegőben, és ilyenkor nagyon különös, csodálatos dolgok történhetnek. És meg is történnek.”

Varázslat volt: a tavalyi nehéz indítás után idén Fülöp nemcsak hazatalált, de az én szívemben is otthonra lelt. Tavaly túl soknak találtam a kalandozást a kötetben, ebben a részben viszont ügyesebben adagolta a rejtélyeket és a karácsonyi hangulatot a szerző. Az illusztrációk csodálatosak és a receptek közül is volt 1-2, amit biztosan el fogok készíteni.

A könyv üzenete, a család és a barátok fontossága pedig csak hozzátett az élményhez, így lelkesen várom, hogy a jövő karácsonyt is Fülöppel kezdhessem.

Alex T. Smith: A kisegér, aki karácsonyra hazatalált

Nagyon aranyos mese, nekem annyira tetszett, mint az első része. Ezt is évente újra fogom olvasni, mint az előzőt. A receptek és a karácsonyhoz kapcsolódó feladatok talán ebben kreatívabbak. A grafika is nagyon aranyos, a történet pegig megható és tanulságos. Nemcsak gyerekeknek, hanem felnőtteknek is ajánlom!

Homolya_H_Tímea P>!
Alex T. Smith: A kisegér, aki karácsonyra hazatalált

Nagyon szeretem Fülöpöt, cuki kisegér, aki ismét nagy kalandra indul.
Egy óratorony dallama rég elfeledett emlékeket idéz fel az egérkében pár nappal karácsony előtt. Vajon ki énekelte Fülöpnek ezt a dalt sok évvel ezelőtt? És most hol van?
Fülöp a barátai segítségével elindul, majd újabb segítőkre bukkanva bejárja a világot, hogy választ találjon a szívében bújkáló kérdésekre.
Az úticél messzebb van, mint hitte, de kitartása végül célre vezet, és karácsonyra a legszebb ajándékot kapja, amit csak lehet: a családját.

Egy pici hiányérzetem maradt a végére, nem derül ki, Fülöp végül kivel és hol marad az ünnepek után. Erre talán egy harmadik rész ad majd választ.

AniEg P>!
Alex T. Smith: A kisegér, aki karácsonyra hazatalált

A @manokonyvek gondozásában megjelent, A kisegér, aki karácsonyra hazatalált c. kötet 24+fél fejezetben kibontakozó izgalmas történetet rejt, mely ünnepi köntösbe bújtatva a szeretetről, bátorságról, kitartásról, önzetlenségről mesél gyerekeknek, felnőtteknek egyaránt. A lélekmelengető belső tartalmat bájos illusztráció színesíti, már lapozgatni is élmény. Olvasás közben egy forró kakaó és néhány falat mézespuszedli társaságában garantált a karácsonyi hangulat.

December elsején nagy izgalommal ébredtek a lányaim, hogy vajon idén is jöttek manók Csináltak-e valamilyen csínyt? Nos, csínyt nem követtek el, viszont hoztak egy klassz olvasós kalendáriumot a lányoknak. Nagy volt az öröm, hiszen tavaly szintén a KarácsonyManók közbenjárására ismertük meg Fülöp, a kisegér történetét, idén pedig tovább kalandozhattunk a kis bajszossal a második évadban. Még 3 fejezet van hátra a könyvből, de már most többször kérték, hogy olvassuk újra az első kötettel együtt, mert ez annyira jóóó.
Nekem a legnagyobb ajándék, hogy a mese nagy részét már a nagyobbik lányom olvasta fel. (Könyvmolyképzés folyamatban❤)

Tímea_Bernadett_Lőrinczné_Molnár P>!
Alex T. Smith: A kisegér, aki karácsonyra hazatalált

Tetszettek Fülöp újabb kalandjai, amikor is a Nagyon Különös Rejtély nyomába eredt. Útja során számos országot megjárt, s mindenütt segítő barátokra lelt, amire szüksége is volt. Izgultam, hogy megoldja a fülében zengő altatódal eredetét, hogy megtalálja, akit oly nagyon keres, de ígéretéhez híven karácsonyra hazatérjen Olivérhez, hőn szeretett emberbarátjához.
„Mert ez a helyzet a karácsonnyal. Soha ne feledd: varázslat szikrázik a levegőben, és ilyenkor nagyon különös, csodálatos dolgok történhetnek. És meg is történnek. Még akkor is, ha kisegér vagy.”

Juca P>!
Alex T. Smith: A kisegér, aki karácsonyra hazatalált

Fülöp története folytatódik. A könyv felépítése megegyezik az előző kötetével. Advent minden napjára jut egy mese és egy kreatív ötlet.

Összefutunk a régi ismerősökkel, de újabbak is feltűnnek. Bőregér Böbe, a denevér neve nagyon tetszett. Ezúton is rengeteg kalandban van része a kisegérnek, ráadásul sokat utazik is a legkülönfélébb módokon.

Az első rész egy picivel jobban tetszett, de ez is egészen meghatóra sikeredett.

Bt_Dóri P>!
Alex T. Smith: A kisegér, aki karácsonyra hazatalált

Aranyos, bájos, kedves és kalandos! :)
Fülöp, aki elindul, hogy rájöjjön a Nagyon Különös Rejtélyre és útja során számos barátra és segítőre talál, keresztül-kasul utazva!
Ami különlegessé teszi ezt a kötetet, a benne található receptek, apró figyelmességek és kreatív ötletek a karácsony előtti időszakra a gyerekeknek!
Életkortól függetlenül ajánlom, mert felemelő és még kreatív is! Az illusztrációk is jól sikerültek! Kalandra fel!

Pistacchio>!

Annyira izgatott lett, hogy a bajusza kis híján összegabajodott.

Manó könyvek, 2022. 157. oldal

Pistacchio>!

Bajuszuk csilingelt az örömtől, és az összes fülük élénk rózsaszínűre váltott a boldogságtól.

Manó könyvek, 2022. 150. oldal

Bajuszcsiklandozóan finom volt.

Manó könyvek, 2022. 147. oldal

timcsigirl>!

– Nézd csak! – biztatta. – Mindenhol ott van a varázslat, csak keresned kell.

inagypal>!

[…] a kalandokba néha csak úgy bele kell vágni, és reménykedni kell, hogy minden rendben lesz.

161. oldal, 23. fejezet - Kövesd azt a szánt! (Manó Könyvek, 2022)

T_Vicky P>!

– És megtanítalak olvasni is! – tette hozzá Ida. – A gyerekkönyvekkel kezdjük majd. Mindenki tudja, hogy ott vannak a legjobb történetek.

100. oldal, 14. fejezet - Gyere be, ismerkedjünk össze, kisegér! (Manó Könyvek, 2022)

Tímea_Bernadett_Lőrinczné_Molnár P>!

Lobelin P>!

Öt nap volt hátra karácsonyig, és a tél varázsa kavargott, keringett a levegőben. Olyan volt, mint egy láthatatlan, aranyszínű szalag, amely keresztül-kasul tekergett a világon, csinos masnit kötött minden teremtmény köré, és egymáshoz fűzte őket. Bár még senki sem tudta, a láthatatlan szalag az utat mutatta. Az utat egy hóborította karácsonyi kaland felé.

Lilapati>!

A „rejtély” szó hallatán Hilda leejtette a gyümölcspitét, amelyet éppen le akart nyelni, és izgatottan felborzolta a tollát.
– Rejtély! – kiáltotta. – Ó, egyszerűen imádom a rejtélyeket! Emlékszel arra a krimire, amelyet kölcsönadtál, Ida? A vonattal, amelyik elakadt a hóban, és azzal a különös kis detektívvel, akinek…
Ida türelmetlenül belefojtotta a szót a barátjába.

inagypal>!

Kérj meg egy felnőttet, hogy segítsen neked, és mint mindig, most is ügyelj arra, hogy ő is megmossa a kezét, mielőtt hozzákezdtek a munkához.

151. oldal, 21. fejezet - Megtalálva? (Manó Könyvek, 2022)