69. legjobb meseregény könyv a molyok értékelése alapján

A ​kisegér, aki elhozta a karácsonyt (Fülöp 1.) 256 csillagozás

Alex T. Smith: A kisegér, aki elhozta a karácsonyt

24 és fél fejezet, egy mese és egy adventi nagy utazás, amellyel mindenki felkészülhet az ünnepre – mindezt nyújtja Alex T. Smith legújabb, gyönyörűen illusztrált könyve.
Fülöp, a kisegér feladata, hogy eljuttassa Olivér levelét a Mikulásnak, miközben küldetése alatt rengeteg izgalmas kalandot él át, és igaz barátokat is szerez.
Mint egy igazi adventi kalendáriummal, úgy számolhatunk vissza karácsonyig, és kipróbálhatjuk azt a sok kreatív ötletet, amelyekből minden napra kínál a könyv: írhatunk levelet a Mikulásnak, vagdalthúsos pitét, karácsonyi üdvözlőlapot, ajándékokat és díszeket is.
Fülöp történetével olyan szívmelengető karácsonyi mesét veszünk a kezünkbe, amely minden bizonnyal igazi családi hagyománnyá válik és minden évben újra előkerül majd.

Eredeti megjelenés éve: 2018

Manó Könyvek, Budapest, 2022
176 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634035596 · Fordította: Schmiedl Gábor · Illusztrálta: Alex T. Smith
Manó Könyvek, Budapest, 2021
176 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634035596 · Fordította: Schmiedl Gábor
Manó Könyvek, Budapest, 2019
174 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634035596 · Fordította: Schmiedl Gábor · Illusztrálta: Alex T. Smith

Mikulás

Északi-sark

meseanyu P>!
Alex T. Smith: A kisegér, aki elhozta a karácsonyt

Gyönyörűszép kötet, a mese is aranyos, jók a kézműves ötletek és baromi jó békebeli hangulatok vannak benne. Minimálisat vontam csak le amiatt, hogy nekem megint egy kicsit sok volt az akció és kevesebb a lélek, de összességében azért nagyon helyes könyv.

Jagika P>!
Alex T. Smith: A kisegér, aki elhozta a karácsonyt

Az egereket továbbra sem sikerült megszeretnem, de ez a könyv igazán bájos. Fülöpke szép illusztrációkban jelenik meg, ötletesek a kézműves tartalmak is. A karácsonyvárás önmagában is nagyszerű hangulat, de ezzel a könyvvel még jobb lehet…

Hintafa>!
Alex T. Smith: A kisegér, aki elhozta a karácsonyt

Mit várhat az olvasó egy könyvtől, amit karácsonyig, huszonnégy napon át, minden egyes nap következetesen elővesz és önmegtartóztatást gyakorolva kibírja (elvileg), hogy csak naponta egyetlen fejezetnyit haladjon? Apránként kibomló, kitartó varázslatra számítok, amitől a karácsony öröme fényesebben ragyoghat bennünk. Nem kevés, de az ilyen jelentőségteljes ügyeket nem érdemes elaprózni.

December 24-e, este van. Olivér, a Fenyőgyöngy utcai játékboltos szülők fiacskája a Mikulásnak írt levelét dobja be épp a postaládába. Csak most volt rá ideje, mert zárásig segédkezett a szüleinek. Egy véletlen folytán a szél valahogy kisodorja a ládából a borítékot. Egerünk, Fülöp (igen, megtanult olvasni) rátalál és a címzett alapján arra is, hogy milyen jelentőségteljes üzenetet rejt. (Ha sejtené, hogy mennyire igaza lesz!)

Az egyes fejezetek között Smith minden napra ajánl barkácsötleteket, recepteket, vagy olyan egyszerű de kedves gesztusokra buzdít, amivel másoknak szerezhetünk örömet.

Nem fordul elő túl gyakran, ám annál kellemesebb, amikor egy remek illusztrátor nemcsak olyan gyönyörű látványt teremt, amikért teljes szívvel odáig lehet lenni, de a képekhez megálmodott történet is elragadóan bájos. A lapok tapintásra is jól érzékelhető különleges minősége is hozzáteszi az élményhez a maga jelentéktelennek tűnő, ám mégis fontos részletét.

Alex T. Smith magyarul eddig megjelent könyveihez képest Fülöp meséjében üdítő változás, hogy tele van meleg, fénytől ragyogó képekkel. Minden figurájában ott van az ünnep boldog pillanatainak előfutára. Smith arra is ügyelt, hogy szereplői saját, elkülönülő karakterrel is rendelkezzenek. A tisztaságmániás patkány, az elkényeztetett sznob házi macska figurájában megcsillan a szerző humora.

Bővebben:https://hintafa.blog.hu/2018/11/01/alex_t_smith_a_kiseg…

Kiss_Julianna>!
Alex T. Smith: A kisegér, aki elhozta a karácsonyt

A könyv főhőse Fülöp, a kisegér. Fülöp az utcán él, és csak álmodozik a meleg otthonról. Karácsony előtt egy különös, eltévedt levelet talál. Valaki egyenesen a Mikulásnak címezte, de félő, sosem jut el hozzá. Gondol egyet, és innentől kezdve kalandok sorában lesz része. A végén az Ő jutalma sem marad el.
Minden fejezet után, lehetőség van kreatív barkácsoláshoz, amihez a könyv ad útmutatást.
A könyv írója már ismert volt számomra, a Claude történetei révén. A rajzok is szintén az írótól származnak.

Ibanez P>!
Alex T. Smith: A kisegér, aki elhozta a karácsonyt

Nagyon szép kis mese, már kapásból két csillag arra, hogy egy egérke a főhős (szeretem őket, na…). Nagyon tetszettek a különböző kreatív ötletek az egyes fejezetek végén, az, hogy noha az egész egyetlen meseregény, mégis úgy van kalandosan egy-egy fejezetre osztva, hogy esténként is élvezhető. Ami miatt kapott egy csillag levonást, az az volt, hogy úgy éreztem, túl van írva. Egy pici gyereknek szerintem túlságosan bőséges, túl „nehéz” olvasmány, sokkal egyszerűbbre is lehetett volna venni a cselekeményt. A nagyobbacskák meg már esetleg azt mondják, túl „mesés” nekik. A macska nagy arc volt, főleg, hogy minek egyen egeret, ha kaviárt is lehet, hát igen :-D Én inkább a 6-8 éveseknek ajánlanám, szerintem az ennél kisebbek beleunnak a túl bőséges szövegrészekbe…

Porcsinrózsa>!
Alex T. Smith: A kisegér, aki elhozta a karácsonyt

Kihíváshoz olvastam el ezt a mesekönyvet, már jóval karácsony után. Így kissé aktualitását vesztette. Mostanában sorra jelennek meg a karácsonyváró, ünnephozó könyvek, s mivel nem olvastam még hasonlót, érdeklődéssel vettem kezembe ezt a szép kivitelezésű kiadványt.
A történet „sorvezetője” az adventi kalendárium. A mese aranyos, ha eltekintek attól, hogy éppen az egerek és a patkányok azok, amelyekkel engem egészen az északi sarkig, a Mikulás lakhelyéig lehet üldözni, ki a világból. Nem tudom, hogy miért éppen ezekhez a szőrös, büdös, randa, betegségeket terjesztő rágcsálókhoz ragaszkodott a szerző , amikor mesehősöket választott. Fülöp hosszú, viszontagságos útja mindennek ellenére izgalmas volt.
Kicsit sűrű lett a könyv azzal, hogy az író foglalkoztató könyvet írt belőle, és mindent bele akart gyömöszölni, ami az ünneppel kapcsolatos : kreatív , barkácsoló ajándékkészítést, sütést, főzést. A templomi, betlehemes jelenettel pedig igyekezett belopni más hagyományt is, hisz nem mindenütt kapcsolódik a Mikulás személye közvetlenül a karácsonyhoz. Azzal végképp nem szimpatizáltam, hogy a karácsonyhoz, mint ünnephez buli megtartását emlegeti. Persze teljesen egyéni dolog, kinek mit jelent a keresztény ünnep.
Felemás érzéseim, gondolataim voltak olvasás közben a mai, modern korszellem láttán, de nem akarok ezzel senkit kárhoztatni, vagy minősíteni. Ez van. Haladni kell a korral. Én már nem szeretnék. Nem ezzel a korral. Azt azért nehezen tudom elképzelni, hogy bármelyik unokám „megágyazzon” otthon egy Fülöpnek.

Kokuszka>!
Alex T. Smith: A kisegér, aki elhozta a karácsonyt

Csodás mesekönyv, szépséges, részletgazdag illusztrációkkal. Az olvasást tanuló kisfiammal fedeztük fel együtt a könyvet. Nagyon élvezte, ahogy felismeri a betűket, szótagokat. Amint befejeztük, kérte, kezdjük elölről. Szerintem nem is kell ennél jobb ajánlás. :)
spoiler
Kicsinek és nagynak nagyszerű olvasási élményt nyújt!

ziara>!
Alex T. Smith: A kisegér, aki elhozta a karácsonyt

Közös megegyezéssel, Adél és én öt csillagot adunk. Nagyon jó ráhangolódás volt az ünnepekre. Persze mondanom se kell, hogy sajnos nem sikerült napról-napra olvasnunk, és a végén bele kellett húznunk, de ma olvastuk el a végét. Szívet melengető, csodaszépen illusztrált mese:)

BertaPalikSzilvi P>!
Alex T. Smith: A kisegér, aki elhozta a karácsonyt

Csodásan illusztrált mesekönyv, kifejezetten jó volt így az ünnep alatt olvasni.
A történet inkább az idősebb gyerekemet kötötte le, a kisebb volt, hogy elunta.
Kifejezetten tetszett a fejezetekben olvasható karácsonyra hangolódó ötletek sora, igazán egyedivé tette a kötetet.
Amivel nem számoltam, hogy a könyvben a Mikulás hozza az ajándékot és nem a Jézuska, de végül ez is apropót adott arra, hogy beszélgessünk arról, hogy hol hogyan tartják az ünnepet.
Kalandos kis utazás volt, szerethető szereplőkkel.

Anibell P>!

Izlandon hagyomány, hogy karácsony este a családtagok és barátok könyvet ajándékoznak egymásnak. Ezután az este hátralévő részében a könyveiket olvassák és csokoládét esznek. Ez a hagyomány a Jolabokaflod nevű időszak része, amelyet úgy fordíthatnánk, hogy „Karácsonyi Könyváradat”.

Kapcsolódó szócikkek: csokoládé · Izland · karácsony · könyv
Boglárka_Madar>!

A FAGYÖNGY UTCAI JÁTÉKBOLT zsúfolt volt és zajos. Pontosan tizenkét perc múlva kellett volna bezárnia az ünnepekre, de az emberek még be-besurrantak az ajtón azt remélve, hogy találnak egy utolsó ajándékot a szeretteiknek, vagy azért, hogy tátott szájjal bámulják a polcokon szép rendben sorakozó temérdek vidám játékot, és megcsodálják a hatalmas babaházat a kirakatban.

8. oldal, Egy nagyon fontos küldetés (Manó Könyvek, 2018)

Kapcsolódó szócikkek: játék
Bookaholic77 >!

Ha a Déli-sark van alul, akkor a bajuszát tette volna rá, hogy a másik fehér paca az Északi-sark!

Citrompor>!

Remélem, Fülöp karácsonyi kalandjából megérted: soha nem vagy túl kicsi ahhoz, hogy bátor legyél, és hogy kis kedvességek gyakran milyen sokat jelentenek másoknak.

Utószó

Sippancs P>!

6. Hajtsd össze a levelet, tedd borítékba, és írd rá a Mikulás címét. Ez is Nagyon Fontos.

Mikulás
Gyümölcspite Ház
Közvetlenül a Hótorlasz Után
Északi-sark

Kapcsolódó szócikkek: Északi-sark · Mikulás
Boglárka_Madar>!

Egy hatalmas karácsonyfa mellett suhantak el, amely egy kis téren állt. A teret három oldalról nagyon magas, elegáns házak vették körül. A fát karácsonyi díszek és csillogó égők százai borították be. A fa előtti jégpályán rengeteg gyapjúsálat, kalapot és kesztyűt viselő ember csúszkált fel és alá korcsolyával, ami remek időtöltésnek tűnt.

Kapcsolódó szócikkek: karácsonyfa
timcsigirl>!

A könyv és a keksz szerintem nagyon jól illenek egymáshoz.

5. oldal, Hogyan olvasd ezt a könyvet?

timcsigirl>!

Az éjszaka dermesztően hideg volt, és Fülöp a feje búbjától a farkincája végéig vacogott.

timcsigirl>!

Fülöp csak ámult és bámult. Mi ez az egész? Ki ez a jó kedélyű, szakállas ember menő piros ruhában, akinek a képe, úgy tűnik, mindenhol ott van?

Kapcsolódó szócikkek: Mikulás

Alex T. Smith: A kisegér, aki karácsonyra hazatalált Fülöp legújabb kalandjai 24 és fél fejezetben

Fülöp sorozat · Összehasonlítás