Szedjük ​rá Houdinit! 12 csillagozás

Bűvészek, illuzionisták és az elme rejtett hatalma
Alex Stone: Szedjük rá Houdinit!

A bűvészet a megtévesztés tudománya. Lebilincselő utazás a tudatosság határait és az emberi elme rejtélyeit vizsgáló színes világba.

Alex Stone sorsa megpecsételődött, amikor ötéves korában apja bűvészkészlettel lepte meg. A megszállottak és zsenik titokzatos világa magával ragadta. Minden vágya az volt, hogy bekerüljön a mesterbűvészek elit körébe. Végigjárta New York évszázados bűvészklubjainak hátsó termeit, a legmodernebb pszichológiai laboratóriumokat, a csillogó Las Vegas-i kaszinókat és megismerte a világ legkiválóbb hamiskártyását.

Tudományos precizitással és remek humorral megírt könyve azonban több a trükkökről, fellépésekről és fanatikusokról szóló mesénél. A pszichológia, az idegtudomány, a fizika, a történelem, de még a bűnözés kevésbé ismert területeit is a csalás és az illúzió lencséjén keresztül vizsgálva egy sor elképesztő felismerésre jut az agy működéséről.

HVG Könyvek, Budapest, 2013
344 oldal · ISBN: 9789633041192 · Fordította: Morvay Krisztina
HVG Könyvek, Budapest, 2013
288 oldal · ISBN: 9789633041703 · Fordította: Morvay Krisztina

Radena>!
Alex Stone: Szedjük rá Houdinit!

Alex Stone: Szedjük rá Houdinit! Bűvészek, illuzionisták és az elme rejtett hatalma

Nem volt ez rossz. Bepillantást nyerhettem kicsit a bűvészvilágba, és több van benne, mint régebben gondoltam.
Érdemes elolvasni, bár aki töménytelen pszichológiát vár tőle, az csalódni fog. Először én is csalódott voltam kicsit, több pszichora számítottam. Ez inkább életrajzi írás, de annak jó. Tetszett, hogy nem csak a pozitív életélményeit írja le a srác, hanem a kudarcokat is. Szerethető figura. Fogok még kutakodni a bűvészet világában, felkeltette az érdeklődésemet, bár nem azért, hogy én is azzá váljak :D.

Video>!
Alex Stone: Szedjük rá Houdinit!

Olvasmányos és érdekes könyv. Különösen jó, hogy a szerző a bűvészkedés mellett fizikus, így járatos a tudományokban is, és részletesen taglalja a bűvészet mögött rejlő pszichológiai és neurológiai hátteret is. Bár aki a témákban járatos, annak e téren semmi újat nem mond, a könyv még így is olvastatja magát.

_Andrea_>!
Alex Stone: Szedjük rá Houdinit!

Olyan ez a könyv, mint egy kicsit sótlanul megírt Terry Pratchett történet – nem annyira vicces, de pont annyira szürreális. Egy szerencsétlen srác elhatározza, hogy bűvész lesz, és az ő kis fejlődési regényét olvashatjuk, amely bevezet a mágusok/bűvészek céhének világába – annak minden visszásságával együtt. Felvázolja a céh hierarchikus viszonyait, bemutatja a történetüket, a szakma nagy alakjait, a különböző területeit és az irodalmaikat. Borzasztó inspiráló, legszívesebben most rögtön elmennék bűvésznek, mert úgy ír róla, mint egy abszolút elérhető területről. De már így is van elég őrült hobbim, nem kell még egy.
Humoros, kicsit önbizalomhiányos, de szerethető alak az elbeszélő. Borzasztó érdekes volt valami olyasmit olvasni, ami közel áll hozzám, de mégis távol van minden olyan területtől, amivel foglalkozom. Ismerős benne az, hogy borzasztóan szeretne valamit és tesz is érte, először csak úgy ímmel-ámmal, rengeteg önámítással. Majd egy nagy pofon után megsemmisül, de felkel, rendesen odateszi magát, tanul-kutat, rengeteget gyakorol, fejlődik, mászik felfelé a ranglétrán… És végül feltalál egy ügyes bűvésztrükköt, amiért a szakma elismeri, meg barátnőt is szerez. Hát csodaszép.

Pintér_Szabolcs>!

Szeretem a bűvészetet.
Nézni is és csinálni is.
Ez a könyv megadja azt, amit az ember esetleg nem láthat. A bűvészet hatását a világunkra, és elképesztő dolgokra mutat rá újra és újra.
Kicsit önéletrajzi is, de nem túlságosan.
Végig drukkoltam, hogy összejöhessen az írónak az amit szeretne.
Izgalmas volt, lebilincselő, érdekes.
Szerettem. :)

SzGyula>!
Alex Stone: Szedjük rá Houdinit!

Érdekesen megírt könyv, kissé életrajzi, kissé titok-fellebentős. Sok könyvet olvastam sok műfajban, viszont ennek a műfaját nem tudtam meghatározni. Mivel ez volt az első könyvem a bűvészetről, nincs is mivel összevetnem. Talán több titok fellebentésére vágytam, és Houdiniről is többet szerettem volna megtudni, de a végén azért mégis egy kicsivel csak okosabb lettem, mint az elején. Olvasás közben sokat segített volna, ha sejtettem volna, hogy a könyv végén van fogalomtár.

morzsi>!

A fizikához hasonlóan a bűvészet is arról szól, hogy a kockák istent játszanak az univerzummal.

20. oldal (HVG Kiadó, 2013)

Klár_Liza_ラッキーガール P>!

A rám sózott munkáért felelős profeszor, a magyarországi Szolnokról származó Gyulassy Miklós, hírhedten keménykezű volt. Egyszer egy teljes évfolyam félévi vizsgaanyagát hajította ki utálkozva a szemétbe, mert még osztályozásra sem találta méltónak azokat. Úgy is fogalmazhatnánk, hogy Gyulassy volt a Columbia Wes Jamese.

ppayter>!

A stockholmi belvárosi hotel előcsarnokában egy sötétbarna szemű, hosszú, gesztenyebarna hajú, huszonkét éves belga bombázó kisebb tömeget vonzott maga köré.

Valandra>!

Miután megtapasztaltam, hogy a New York-i utcai svindlisek miként folytatják kemény üzelmeiket a zsúfolt járdákon, kétségem sem volt afelől, hogy bárkit be lehet húzni a csőbe. Ráadásul azok a fickók nem aprópénzben játszottak. Ügyvédi honoráriumokat zsebeltek be – és feleannyit hazudtak érte.

Valandra>!

Ha fontolóra vesszük a hamiskártyában rejlő kockázatot és a belefektetett energiát, akkor azt kell látnunk, hogy könnyebb útjai is léteznek a megélhetésnek. Például a rendes munka.