Poe ​Dameron: Free Fall 3 csillagozás

Alex Segura: Poe Dameron: Free Fall

It’s been a few years since Poe’s mother, who was a pilot for the Rebellion, passed away, and Poe and his father have had more and more trouble connecting. Not sure what he wants to do with his life, teenage Poe runs away from home to find adventure, and to figure out what kind of man he is meant to be.

352 oldal · keménytáblás · ISBN: 9781368051668 · ASIN: 1368051669

Poe Dameron · Zorii Bliss

Alex Segura: Poe Dameron: Free Fall

Ezt a sztorit az mentette meg, hogy Poe-ról szólt és az író jól elkapta a karakterét. Vagyis azt, aki 16-17 éves korában volt. Mert egyébként valami nagyon nem állt össze nekem ebben.

Egyrészt értem és tudom, hogy ez a könyv és történet a Skywalker kora után keletkezett, miután már ismerjük Poe-t, és utólag ad neki egy háttérsztorit. Ez szerintem egyáltalán nem baj, eddig bármit olvastam a Star Wars univerzumban, az ilyen utológas megmagyarázás nem zavart, de most azt éreztem, hogy mindent, ami a TROS-ban derült ki Poe-ról, azt most nagyon meg kell magyarázni. A Spice Runner dolgot, Zorii-t, Babu Frik-et, azt, hogy Poe hogyan spicerunnerkedett, miért tud speedereket lopni, meg lightspeed skippingelni. Hát ezeket most jól a képünkbe kapjuk, és kicsit túl is van magyarázva (ahelyett, hogy inkább arról magyaráznának még egy kicsit, hogy Palpi, meg Snoke hogy került képbe, igen tudom, dark science, cloning, bla-bla, de talán kicsit jobban magyarázatra szorul, mint az, hogy Poe tud light-speed skippingelni – HE IS A PILOT spoiler, még jó, hogy tud!)

Poe apukáját, meg L'ulot egyébként örökre a szívembe zártam (én nem tudom, mi van itt ebben a SW univerzumban, de mostanában hirtelen nagyon tele lett szerető, önfeláldozó, gondoskodó apa-karakterekkel – és ez nagyon melengeti a szívemet). Hiányoltam a végéről a Poe-Kes reuniont, és úgy általában több Kes jelenet.

És Poe is rendkívül szórakoztató egyébként, imádom az idealizmusát, és nagyon jól hozza azt, hogy vágyik a kalandra, de mégis vannak elvei, ami szerint akar élni. Hogy ellentétes dolgokat akar, és nem nagyon tud ezek között dönteni.

Zorii karaktere is kicsit elmélyült, de igazából még szívesen olvasnék róla (úgyhogy mindjárt meg is nézem a Wookiepédiát, hogy mit lehetne még), mert azért jó lenne tudni, hogy mi történt vele miután ez a sztori lezárul. És egyébként, ha ez volt Poe és Zorii utolsó találkozása a TROS előtt, hát akkor Poe rohadt könnyen megúszta ezt a dolgot…

Írásügyileg sem voltam megelégedve. Egyrészt a könyv címe lehetett volna „We don't have much time.” is, mert ez körülbelül minden fejezetben 3x előfordult. Nem lehet ezt valami más fordulattal mondani? Másodszor, értem, hogy ifjúsági regény, de azért nem kell hülyének nézni, és mindent háromszor elmondani, amikor már előre is felfogtam.

Az időben hatalmas ugrásokat teszünk, nem túl összefüggő mission-ök vannak, kicsit az volt a benyomásom, hogy volt pár jelenet a szerző fejében, amiket le akart írni, de nem nagyon tudta őket összekötni és hát jött a határidő, szóval ááá, mindent dobjunk bele, és akkor jön az igazi light-speed skipping, mert csak úgy ugrálnak a hónapok: épp megszereztek X helyen valamit, következő fejezetben már tök máshol vannak, aztán hopp, Tomasso már hónapok óta tréningezi Zoriit és Poe-t spice runnernek. Na jó, de a mi a halált csináltak? :D Hogyan tréningezel spice runnernek? Fogod a sót, borsot, és szaladsz? :D Következő fejezet és már valami totál mást csinálnak.

Ami megmenti tényleg, az az, hogy Poe-ról szól, és egy olyan életszakaszáról, amiről tudni akarunk a TROS után. Egyébként örülök, hogy van Poe karaktere, mert lássuk be Finn és Rey TFA előtti élete nem valami izgalmas…:D

Szóval jó volt Poe-ról olvasni, de mégis csalódás volt nekem ez a könyv… (Na, ha valaki elolvasta az ömlengésem idáig, annak pacsi! :) )

Ebe_Endocott>!
Alex Segura: Poe Dameron: Free Fall

Viszonylag egyszerű, kevés szereplős, egy szálon futó cselekménnyel ellátott ifjúsági regény, helyenként kifejezetten grafikus jelenetekkel. Poe egy évet felölelő kalandját ismerjük meg a Kijimi Fűszercsempészekkel, akik mindent csinálnak, csak fűszert nem csempésznek. A könyvben galaktikus léptékű bűnszervezetként hivatkozunk rájuk, pedig a leírtak alapján egy városi kartell titulus is inkább hízelgő lenne a társulatra, méretét tekintve… A végén nyilván össze kellett hozni a szálakat azzal a felállással, amit a filmekből megismertünk, de így is azt mondom, hogy a végjáték volt a legjobb része a könyvnek. Szereplőket tekintve van kapcsolat a Skywalker korához, de nekem csak a kis Babu Fett volt ismerős, másra nem emlékeztem abból a félig-meddig megnézett filmből.

Mircsi>!

„I'm a sensitive guy, what can I say? It's part of my charm. Isn't it?”

Chapter 28

Kapcsolódó szócikkek: Poe Dameron
Ebe_Endocott>!

The blaster shot skated past him, a few centimeters from his face. He jumped back with an embarrassing squeal of fear.
“That is also not great,” Poe said.
Zorii drew a blaster, her arm across Poe’s chest, motioning for him to step back into the forest.

90. oldal, 11. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Poe Dameron
Mircsi>!

„That's not enough. I'm not looking to be rescued, Poe Dameron,” she said. „Don't you see? This-the Spice Runners of Kijimi-it's not just a lark or a joyride for me. It's my life. It's what I was born to do. You're a great pilot-maybe the best I've ever seen. You're smart. You're brave. But you're a hothead. A silly romantic. You get caught up in being some kind of galactic hero when what we need-what I need-is a comrade, someone I know is going to be here forever, in the trenches, because this is where they want to be.”

Chapter 31

Kapcsolódó szócikkek: Poe Dameron · Zorii Bliss