A ​krakkói lány 11 csillagozás

Alex Rosenberg: A krakkói lány

A krakkói lány a harmincas évek Párizsán, a spanyol polgárháborún, Moszkván, Varsón és a náci Németország szívén átívelő, lenyűgöző történet, mely egy nő túlélésért folytatott küzdelmét követi végig, miközben egész nemzetek szakadnak szét, örökre megváltoztatva történelmünket.

1935-ben Rita Feuerstahl nagy tervekkel érkezik a krakkói egyetemre, ám az élet más meglepetéseket tartogat számára – házasság, szerelmi viszony, gyermek, és mindez a közelgő háború árnyékában. Rita időközben olyan hatalmas titok birtokába jut, mely a szövetségesek győzelmét veszélyezteti, ugyanakkor a háború dúlta Európa káoszában talán ez az egyetlen dolog, ami erőt ad neki a túléléshez.

Vajon a szenvedélye és az elszántsága elegendő ahhoz, hogy át tudja vészelni ezt a rettenetes időszakot, s az Európa által valaha látott legnagyobb gonoszt?

Eredeti mű: Alex Rosenberg: The Girl from Krakow

I.P.C., Budapest, 2017

Erich Klein · Rita Feuerstahl

zsanna525
Alex Rosenberg: A krakkói lány

Nekem kicsit sok volt a politika és az elmélkedés. Viszont a 2 főszereplő nagyon kalandos és kényes élete,hogy túléljék zsidóként a világháborút megérdemli az 5 csillagot!

Belle_Maundrell

A rádió a Katyusa című dalt játszotta, az egyetlen olyan számot, amely biztonságosan szovjet volt, és mégis eléggé romantikus.

Belle_Maundrell

A tapasztalatlanság manapság túl gyakran tűnik bátorságnak.

Belle_Maundrell

– Nehéz örülni a győzelemnek, amikor tudod, hogy mi volt az ára.

Kapcsolódó szócikkek: győzelem
Belle_Maundrell

Hitetlenség-e az, ha saját magad szeretnél lenni?

Belle_Maundrell

Nem kell elhinned a szöveget ahhoz, hogy tetsszen a dallam.

Belle_Maundrell

Jót tenni annyit jelent, mint minimalizálni az emberi szenvedést.

Belle_Maundrell

A kávézók azok a helyek, ahol a politikáról vitázva pazarolhatjuk az időnket. Az összes kultusznak megvolt a saját asztala, némelyiknek a saját kávézója. Az egyetlen dolog, amiben minden vitatkozó társaság egyetértett, az a „szabad szerelem” létjogosultsága volt.

Belle_Maundrell

Senki nem foglalkozott azzal, hogy megemlítse a németeknek, hogy októberben egy kicsit túl késő elkezdeni kabátokat gyártani az orosz télre.

Belle_Maundrell

– (…) A ma győztesei bizonyosan a holnap vesztesei lesznek, amikor megváltozik a környezet. Gondolj csak a dinoszauruszokra.

Belle_Maundrell

– Az embereknek túl kell élniük ezt a háborút. Neked, a fiadnak, és másoknak is. (…) Valakinek el kell mondani a világnak, tanúskodnia kell, és látnia, ahogy megbüntetik a bűnösöket.