Trollok ​Völgye 4 csillagozás

Alex R. Wermin: Trollok Völgye

A Meirani Testőrgárdisták hadnagya vagy. Specialitásod a különlegesen nehéz és veszélyes feladatok teljesítése, akár távoli vidékeken is. Amikor a parancsnokod maga elé hívat, már tudod, hamarosan ismét útra kell kelned, mert Meiran érdekei úgy kívánják.
Hamarosan megtudod, hogy a Vashegység északi részére kell indulnod, hogy ott felkutass egy ősi idolt, és aztán a rendelkezésedre álló eszközökkel megsemmisítsd. Dolgod egyszerűnek tűnik… ám a völgyet, ahol az idol található, trollok lakják. Kétembernyi, elpusztíthatatlannak tűnő teremtmények, akik a halálból is képesek visszatérni, hogy végezzenek veled. Nem véletlenül hívják azt a helyet a Trollok Völgyének…

Eredeti cím: Valley of Trolls

Eredeti megjelenés éve: 2001

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Harcos Képzelet Játékkönyvek

Cherubion, Budapest, 2001
300 oldal · ISBN: 9639346365 · Fordította: Bihon Tibor · Illusztrálta: Zubály Sándor, Balogh István

Molymacska>!
Alex R. Wermin: Trollok Völgye

Hát ez gyorsan véget ért. Elkezdtem, logikusnak gondolt úton haladtam, kicsit merész volt (első értékelő miatt), és… kész is voltam. Hát elég fura, és csak ültem a könyv fölött, hogy csak ennyi? De hát ha csak ennyi, akkor csak ennyi.
Amúgy a történet rövidsége ellenére nem rossz, sőt, egészen klassz, hiszen érezhető a koherencia benne, a szörnyek is érdekesek (bár nincs túl sok rövidke kalandom alatt). Ami kicsit döccenősebb benne (de ez elsősorban a kiadó hibája) hogy fent nincs egy jelzés hogy x-y számok között, csak egy szám (ami az oldalon kezdődik), így picit kellemetlenebb keresgélni. Ez elsődlegesen esztétikai hiba, ettől még gördülékenyen és gyorsan ment a kijátszás.
Életem leggyorsabb játékoskönyve volt. Nekem tetszett (végre elsőre nyertem XD ), valószínűleg régi motorosoknak annyira nem lenne vonzó.