Angyali ​esély 46 csillagozás

Alex Gutteridge: Angyali esély

A 14 éves Jessica baleset következtében végzetes kómába kerül. A túlvilágon Darren, a halál angyala fogadja, aki megajándékozza a földi életben eltölthető öt nappal. Jól kihasználja a lány ezt az időt, végiglátogatja a családját, a barátait, s útja során újra meg újra felbukkan a halál angyala. A lány észreveszi a barátait nyomasztó problémákat, élethelyzeteket, és igyekszik szűkre szabott életében, szűkre szabott eszközeivel mindenkinek segíteni. Jó szíve, élni akarása meghatja a halál angyalát, aki cserét ajánl fel: egy hasonló korú lány halála árán megmentheti az életét. Jessica szörnyű választás elé kerül…

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Kulcs Könyvek Kossuth

Kossuth, Budapest, 2015
176 oldal · ISBN: 9786155240966 · Fordította: Németh Dorottya
Ventus Libro, Debrecen, 2015
280 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155535031 · Fordította: Németh Dorottya

ozsolt>!
Alex Gutteridge: Angyali esély

„Nah ez biztos egy hatás vadász könyv.” Így kezdtem az ismerkedést ezzel a könyvvel. A téma nagyon érzékeny: gyerek, halál angyala-al való találkozás; ezzel már meg lehet ríkatni az olvasót. Aztán gondoltam adok egy esélyt neki. … Szinte egyszuszra kiolvastam. Annyira jól meg van írva. Nincs benne erőltetett könnyfakasztás. Amikor elszorult a torkom tudtam, hogy ez az „élet”. Ezt a könyvet nem lehet csak úgy „elolvasni”. Ízlelni kell, élni a pillanatot, átérezni, ha sikerül akkor maradandó élmény lesz. A többi el van rejtve a sorok között ….

Himitsu P>!
Alex Gutteridge: Angyali esély

Hallgattam a megérzésemre és megvásároltam ezt a könyvet. Nagyon szép történet volt az élni akarásról, a barátságról; hiába egy 14 éves kislányról szól, a váratlan halál mindenkit felkészületlenül ér, ezért szólhat mindenkihez ugyanúgy. Addig szeretni, és körülöttük lebzselni, míg élnek a szeretteink. Minden egyes napot úgy megélni, mintha az lenne az utolsó, hogy a végén ne legyen semmi megbánnivaló.
Próbáltam megállni könnyek nélkül, azért mégiscsak egy tinikönyv, de nagyon szép volt, gyönyörű a borítója is.
Szeretettel ajánlom!

Alex Gutteridge: Angyali esély

Egy olyan könyvélménnyel gazdagodtam, amit biztosan bántam volna, ha kimaradt az életemből. Olvasmányos stílusban íródott, és úgy képes elgondolkodtatni, hogy nem lesz nyomasztó az alaphangulat.
Rávilágít a második esély fontosságára, a reménykedés kihunyni képtelen lángjára, arra, hogy a szeretet tényleg nem múlik el.
Azt hiszem, ha nagyobb változás előtt állok majd a jövőmben, újra a kezembe fog kerülni a könyv, a maga könnyed, szinte aranyos hangulatával.

Bővebben: http://irasaimtarhaza.blogspot.com/2018/08/alex-gutteri…

Ashley_Redwood>!
Alex Gutteridge: Angyali esély

Számomra ez egy tökéletes könyv volt! Megtanított még jobban megbecsülni, mindazt amim van.
Mindazt, amim lehet. Álmokat adott, amiket nem szabad hagyni veszni! Útmutató volt, a könnyebb elfogadáshoz. Míg, el is gondolkodtatott néhány dologgal kapcsolatban. Tudatta, hogy az élet gyorsan elillan, így a legjobban kell azt éljük.
Nem mindenki van ellenünk, csak tisztábban kell lássuk azokat, akik körülöttünk vannak.
El kell engedni a fájdalmainkat, sérelmeinket. Csak úgy indulhatunk tiszta lappal. A második esély mindenkinek kijár.
Ajánlom bátran, kortól és nemtől függetlenül. Olyan kalauz az élethez, amire mindenkinek szüksége lehet egy nap. Kulcs könyv lévén, megmutatja azt, mennyire nehéz olykor felnőtté válni, milyen rögös út vezet a megbocsátásig, s mit jelent elengedni.

Én imádtam! ”
Bővebben:

Amarinella>!
Alex Gutteridge: Angyali esély

Még a Libris akcióknál szúrtam ki ezt a könyvet, azonnal beleszerettem a borítójába – így hát kíváncsi lettem, hogy mégis milyen történetet takarhat ez a cím.
Elsőre eléggé meghökkentem – a fülszöveg alapján egy elég „durva” témájú darabnak tűnt –, de ahogy elkezdtem olvasni, rájöttem: ez valami egészen más.
Itt nem az izgalom hajtott előre az olvasásban, hanem a kíváncsiság: ahogyan Jessica észrevette az élet apró örömeit, ahogyan felfedezte, milyen apróságokat nem vett észre és rájött arra, hogy milyen szerencsés is az, aki él.
Még ha voltak is kiszámítható történések – meg kell hagyni, a fülszöveg elég sokat elárul – ezeket jól ellensúlyozták a viszont váratlan, meglepő fordulatok.
Az egyik legmeghatóbb könyv volt, amit eddig olvastam.

omam>!

Egyenesen imádtam!
A történet már alapból érdekes – elsősorban emiatt olvastam el. Amikor Jess találkozik a halál angyalával, Darrennel, még kap pár napot, hogy meglátogassa a barátait. Tulajdonképpen az egész könyv nem a választásról, hanem a barátnői meglátogatásáról szól. Hogy rájön, mindegyikőjüknek van valami saját gondja, néhányuknak olyan, amiről ő is tudott. Megérti, mennyi mindent jobban csinálhatott volna, és hogy milyen szerencsés az, aki élhet. Mit nem adna azért, hogy ő is visszatérjen közéjük…
Időnként szívszorító, de néha megmosolyogtató. Jessicát szerettem, ahogy Darrent is, Jessica barátnőit és a bátyját… A barátok közül Kelly lett a kedvencem, az volt a legjobb rész, amikor őt ismertük meg. Bár én nagyjából mindenkit megkedveltem, és az egész könyvet szerettem. Nem tudtam letenni, nagyon rövid idő alatt kiolvastam (két délután, iskolaidőben rekord). És (nagyon boldogan) rájöttem, hogy csak az e-könyv 176 oldal, papírformában 280.
A választáson én is sokat gondolkoztam volna, de szerintem ilyenkor (önző módon) magunkat kell előtérbe helyezni. Hacsak nem vagyunk önfeláldozó idióták. Mindenesetre nekem tetszett a végkifejlet, szerintem így teljesen jó lett, lezárult.

dexszter>!
Alex Gutteridge: Angyali esély

Nagyon kíváncsi voltam erre a könyvre mert maga az alapötlet és a borító rögtön megtetszett. Azonban valamiért, még sem tudtam élvezni és úgy haladni vele ahogy szerettem volna. Lehet hogy a könyv miatt ,de lehet hogy a hangulatom miatt ,de számomra ez csak egy egyszer olvasós könyv volt.

T1m1>!
Alex Gutteridge: Angyali esély

Nem is tudom mit mondjak. A könyv háromnegyede unalmas volt. A vége viszont nagyon tetszett. Megtanít arra,hogy a céljaid eléréséért harcolnod kell és,hogy mindig van remény. Ha egy szóval kéne leírnom a könyvet a reményt választanám. A legjobb lesz akkor olvasgatni amikor épp nem vagyok a toppon. Valószínűleg sohasem olvastam volna el ha nem kapom meg évzáróra.

alizbooks>!
Alex Gutteridge: Angyali esély

Szomorú, megható és tanulságos.
A tizennégy éves Jessica élete egyetlen másodperc alatt változott meg. spoiler, a túlvilágon Darren, a Halál angyala vár rá, aki megajándékozza Jessicát egy eséllyel: spoiler
Itt aztán lesznek kisebb-nagyobb bonyodalmak, de a végénspoiler

Imádtam ezt a történetet! Teljesen magával ragadott, néha szívszorító volt és csak úgy pörögtek az oldalak… Varázslatos.

Jo_Someone>!
Alex Gutteridge: Angyali esély

A legszívmelengetőbb olvasmány amit eddig olvastam.Bevallom még tanultam is belőle sok mindnet.Mindenki számára ajánlom.

K_A_Hikari I>!

Ígérd meg nekem, hogy soha nem adod fel. Ígérd meg, hogy mindig harcolni fogsz azért, amiben hiszel.

K_A_Hikari I>!

Maga az a tény, hogy vagyok, van szaglásom, tapinthatok és érzékelek, sokkal csodálatosabb volt, mint bármi más a világon

K_A_Hikari I>!

Elhallgatott és elmosolyodott. Ahhoz képest, hogy a halál angyala, meglepően meleg és őszinte volt a mosolya.

K_A_Hikari I>!

Az ember nem is tudja, mije van, amíg el nem veszíti, nem igaz?

K_A_Hikari I>!

Néha idő kell felnőtté válnunk, […] és néha hibákat kell elkövetnünk, hogy rájöjjünk, hogyan tehetjük jóvá.

Amarinella>!

Ne felejtsd el, hogy ha majd nem látsz már, nem érinthetsz meg, és nem hallod a hangom, akkor is mindig a barátod leszek. Örökké.

157. oldal, 13. fejezet - Yasmin

Ashley_Redwood>!

Egy másodperc töredéke alatt született meg a döntés, hogy biciklivel megyek.

Kapcsolódó szócikkek: kerékpár
K_A_Hikari I>!

Ha valaki meghal, az emberek hajlamosak csak a jó dolgokra emlékezni velük kapcsolatban. Felemeltem a fejem, és az oltára néztem.
– Nem akarom, hogy szemet hunyjanak a botlásaim fölött – suttogtam. – Jóvá akarom tenni őket.

K_A_Hikari I>!

Mindig azt gondoltam, hogy a szivárvány égi jel, és hogy valami jónak a bekövetkeztét jelzi.

K_A_Hikari I>!

A dolgok nem mindig azok, amiknek látszanak, Jessica.