Beastly ​– A szörnyszívű (Kendra Krónikák 1.) 1261 csillagozás

Szörnyeteg vagyok

Egy szörnyeteg. Nem farkas vagy medve, gorilla vagy kutya, hanem egy teljesen új faj, ami két lábon jár – egy karmos-agyaras teremtmény, akinek minden testrészét sűrű szőr fedi.
Azt hiszed, ez egy tündérmese? Nincs olyan szerencsém.
New York Cityben vagyunk. És a jelenről beszélek. Nem baleset ért, és nem valami betegség támadott meg. De örökre ilyen torz maradok, hacsak meg nem sikerül törnöm az átkot.
Igen, az átkot, amit az irodalomórámra járó boszorkány bocsátott rám. Hogy miért változtatott szörnyeteggé, aki nappal elrejtőzik, éjszaka pedig az utcákon settenkedik?
Elárulom.
Elmesélem, milyen voltam Kyle Kingsburyként, olyasvalakiként, aki mindenki lenni szeretne, gazdagon, tökéletes külsővel és tökéletes élettel. Utána elmesélem, hogy váltam tökéletesen… szörnyeteggé.
Akarod hallani? Mered hallani?

Alex Flinn: Beastly

Kyle Kingsbury · Will Faratalli · Kendra

New York

MissFortune>!
Alex Flinn: Beastly – A szörnyszívű

Majdnem félbehagytam az elején. Majdnem.. De tartottam magam az elvemhez, hogy mindent végig olvasok és nem bántam meg.
Az elején Kyle borzasztóan undorító személyiség volt. Taszított. Tipikus, újgazdag f***.. Nem tudom szebben mondani. A gondolkodása, az amit művelt az 'átlagos' lányokkal egyszerűen kiborított. Egyértelműen megérdemelte a büntetését.
Azonban amikor nagy magányában olvasni, kertészkedni kezd már egészen tűrhetően viselkedik. Amikor pedig Lindyvel kezdenek összegabalyodni, egyértelműen nagy fejlődésen megy keresztül.
Lindy karaktere nagyon kedves marad számomra.
Nagy reményeket fűztem hozzá, mert ez egy nagyon jó mese. Hozta azt a színvonalat amit vártam.

Mrs_Curran_Lennart P>!
Alex Flinn: Beastly – A szörnyszívű

A Szépség és a Szörnyeteg meséje kamaszokra átírva. A gazdag szépfiút megátkozza egy boszi, aki a világtól elzárva éldegél vak tanárával és idős házvezetőnőjével, amíg meg nem érkezik hozzá Lindy. A történetből a kedvencem Will volt, aki megpróbálta a pozitív dolgokat láttatni a fiúval. Notre Dame-i toronyőrt, meg az Operaház fantomját olvasták. Aranyos történet volt tanulságokkal és cseppnyi humorral.

bambali>!
Alex Flinn: Beastly – A szörnyszívű

Szeretem a Szépség és a szörnyeteget, bár nem az a kedvenc Disney mesém. A film változatát meg se néztem, nem vagyok oda a feldolgozásokért.

Ez a könyv hűen hozza a mese fordulatait, korrekt, de nem eltúlzott.
Van benne jellemfejlődés, sok olvasás, gazdag, beképzelt fiú – átlagos, de aztán kiderül, hogy igenis átlag feletti lány felállás, egy okos mellékszereplő, aki egyengeti a srác útját és sok báj.

agi89>!
Alex Flinn: Beastly – A szörnyszívű

Annyira nehezen indult be.
De úgy a 60. oldal táján egyszer csak…
BUMM!
Elkezdtek pörögni a lapok és teljes fangörl üzemmódba kapcsoltam.

Elképesztően érdekes és úristendecuki XXI. századi feldolgozása a Szépség és a Szörnyeteg sztorinak.

I-mád-tam! Nagyonnagyonnagyon.

Sokszor újraolvasós
kedvenc, ajánlom meg amit csak lehet! B)

266 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632452852 · Fordította: Farkas Veronika
Orsi999>!
Alex Flinn: Beastly – A szörnyszívű

Mivel az utóbbi időben nem volt annyira sok időm olvasni, így megváltást jelentettem számomra ez a könyv, de azt azért hozzá kell tennem, hogy nem a legjobb könyv.
Kiskoromban imádtam a hercegnős rajzfilmeket (meg igazából még ma is), de valamiért nagyon sokáig kerültem ezt a könyvet. De most hogy kevés időm volt, inkább ezt elolvastam, mint hogy semmit se olvassak.
A történet aranyos, de elég sokszor úgy éreztem, hogy ez nem az én korosztályomnak íródott. Túl egyszerű volt az egész.
Nagyon tetszett Kyle személyiségváltozása. Az elején majdnem félbehagytam a könyvet, annyira nem tetszett a személyisége, de a végére megkedveltem.

zuna19 >!
Alex Flinn: Beastly – A szörnyszívű

Hála az égnek, hogy nem egy hosszú több száz oldalas könyvről van szó és aránylag hamar be lehetett fejezni. Sajnos nekem nem ment annyira gördülékenyen, az első fele unalmas volt. A stílusa se fogott meg igazán. Azt éreztem nem olvastatja magát. Pár éve lehet ráéreztem volna az ízére.
Az írónőtől nem ez volt az első könyvem és azért is mertem ebbe belekezdeni, mert anno A Kiss in Time – Csók, pont jókor nagyon tetszett. De mindegy is, most ez nem vett meg és kész. A történet és a karakterek is egyaránt unszimpatikusak. Öreg vagyok én már ehhez. Mondjuk a klasszikus mesék közül a Szépség és a szörnyeteg sose volt a kedvencem, azért hozzáteszem ezt a kis infót. A filmet a könyv alapján láttam vagy 2x, de leginkább a főszereplő páros miatt néztem, nem a sztori miatt.

christine I>!
Alex Flinn: Beastly – A szörnyszívű

Annyira gyűlöltem Kyle régi énjét, hogy az leírhatatlan. Az első mondat, sőt az első fejezetek tökéletesen leírják a srácot, és én tökéletesen utáltam őt. Utálom az ilyen karaktereket, mert ők azok, akik eszembe juttatják, hogy milyen szar is a világ: mennyi önimádó ember él a földön, mennyire önzők, és mennyire el vannak szállva maguktól. Azt hiszem, jót tenne néhány Kendra féle boszorkány, akik csúnyává varázsolja őket, mert minden önimádó, öntelt parasztnak tudnia kell, hogy milyen az, amikor az asztal másik végében ül az ember.
Bővebben: https://zivataroskonyvek.blogspot.com/2016/09/alex-flyn…

Wandamaci__könyvkuckója>!
Alex Flinn: Beastly – A szörnyszívű

Sokszor hangoztatom, hogy kinőttem a Vörös Pöttyösökből. Ezzel a könyvvel mégis megtörtént az, ami nagyon ritkán történik meg velem: leültem és végigolvastam az egészet, egy ültő helyemben.

Őszintén szólva még a valód Kyle sem tudott idegesíteni. Érdekes volt megfigyelni, hogy a családi minták, illetve az a fajta „nevelés” valamint „értékek”, amelyeket kapott a szüleitől mennyire befolyásolták a viselkedését.

Imádtam a jellemfejlődést, amin Kyle keresztülment. Végre mert önmaga lenni, levetette a társadalmi elvárásokat és valóban azt csinálta, amiben örömét lelte.

Kezdek rájönni, hogy szeretem a retellingeket, főleg a Szépség és a szörnyetegről szólókat. Ebben a mesében van valami varázslatos, ami örök.

Rendkívül gazdag könyv, nagyon szívesen odaadnám a tinédzserek kezébe, ezzel egy kicsit jobban érthetővé válna, hogy melyek az igazi értékek és mindig vállalni kell önmagunkat, nem szabad a társadalmi elvárásokba belesimulni csak azért, hogy szeressenek

Bővebben:

szavanú>!
Alex Flinn: Beastly – A szörnyszívű

Imádtam! Nagyon jó volt! Lindyt sajnáltam hogy ilyen helyzetbe került és ezt mind a apja miatt akinek úgy kellett volna bánia vele ,mint egy hercegnővel ,mert megérdemelte. Találkozott azzal a fiúval akibe mindig is szerelmes volt csak most más alakot öltött ,de sokkal kedvesebb lett ,mert megértette hogy nem csak a külsőt kell nézni hanem inkább a belsővel törődjön. Egy olyan párt alkottak ,amit én nagyon megszerettem már csak azért is ,mert ez egy fantasztikus mesére épült fel. Egyik kedvencem lett! <3

Unicooorn P>!
Alex Flinn: Beastly – A szörnyszívű

Nagyon nagyon ritkán olvasok vörös pöttyös könyvet,sőt mondhatni soha.
Ez is csak egy kihívás miatt akadt a kezem ügyébe.
És megint bebizonyosodott hogy nem nekem valók a vörös pöttyös regények.
Bevallom fantasy kategóriában sem vagyok jártas de ott legalább volt egy kis erotika ami dobott a könyvön amit olvastam.
Tudom,tudom ez ifjúsági regény volt.
Annyi mindenen kiakadtam,felakadtam,leakadtam és még sorolhatnám de nem szedem ízekre a könyvet.
Nekem a Szépség és a Szörnyeteg koppintása jutott egyből az eszembe.

Linda-ról nem igazán tudok mit mondani.
Leginkább semleges volt számomra.
Nem sok érzést,érzelmet mozgatott meg bennem.
Viszont ettől a TE SZÉPFIÚ VAGY ÉN MEG CSAK EGY ÁTLAGOS LÁNY mizériától a plafonon és a padlón voltam egyaránt…..
Grrrrrr…….

Kyle Kingsbury
Ezt a fiút a hátam közepére se kívántam.
Esküszöm egy kiadós s@ggbe rúgást megérdemelt volna mondjuk úgy folyamatosan.
Az állandó hisztijeivel teljesen kikészített,a nagyképűségéről már nem is beszélve.
Apucit sem kíméltem volna,egy kis józan ész nem ártott volna neki sem.
Az apja egy öntelt s@ggfej,igazából volt kitől tanulnia……
Leginkább az irritált hogy úgy éreztem ha pénz van akkor minden van és ezáltal mindent meg lehet oldani egy csapásra.
Ami nagyrészt így is van még a való életben is,de valahogy ez kiverte most a biztosítékot.
Az meg hogy semmit sem törődött apuci a fiával na az meg még inkább felidegesített.
Egy szónak is száz a vége ez nem az én könyvem volt.
Kb az utolsó 50 oldal volt az ami mondhatni tetszett.
Breki volt a kedvencem,annyira cuki volt.Eleinte nem értettem az üzeneteit de aztán kódfejtő lettem….XD
Vagy inkább Breki fejtő…..☺☺☺❤
Sajnálom hogy róla nem tudtam meg többet,hogy milyen sorsra jutott.

Én nem leszek Szörnyszívű de annál inkább szőrösszívű az egyszer tuti biztos.

Koksa>!

Szuperhős is lehetnék, leszámítva, hogy ha ki akarnék menteni valakit egy égő házból, akkor amint meglátna, sikoltozva a lángok közé vetné magát az illető.

Aranymag>!

Szeretlek, gondoltam.
De nem mondtam ki. Nem attól tartottam, hogy az arcomba nevet. Ehhez ő túl kedves. Sokkal komolyabb dologtól rettegtem – attól, hogy nem mondaná, hogy ő is.

Ailey>!

– A rózsák túl olcsók – mondtam.
– Egy szép dolog az árától függetlenül értékes. Azok, akik nem látják meg az értékes dolgokat az életben, soha nem lesznek boldogok. Azt szeretném, ha boldog lenne, Kyle úr.

Kapcsolódó szócikkek: rózsa
Rencsu>!

– […] Azok, akik nem látják meg az értékes dolgokat az életben, soha nem lesznek boldogok.

Mircsi>!

Az emberek akkora hűhót csapnak a külső miatt, viszont egy idő után, ha megismersz valakit, már észre sem veszed, nem?

Mircsi>!

Minden lány szeret néha hercegnőset játszani, függetlenül attól, mennyire nem hasonlít rá az élete.

bobo1019>!

A lány felvonta a szemöldökét. – És minek köszönhetem ezt a megtiszteltetést?
– Nem mondanám megtiszteltetésnek. Én csak… elgondolkoztam.
– Az biztos szokatlan élmény lehetett számodra.

Cheril>!

Csúnya vagy belül, ahol a legjobban számít…

Nita_Könyvgalaxis>!

Persze lehet, hogy úgy végzem, mint azok az őrült öregemberek, mondjuk hatvan macskával. És egy szép napon a szomszédok panaszt tesznek a szag miatt, és kiderül, hogy meghaltam, és a macskák megettek.

Fay>!

Nem könnyű lányokat összeszedni, ha az ember úgy néz ki, mint Csubakka!

Kapcsolódó szócikkek: Chewbacca