Beastly ​– A szörnyszívű (Kendra Krónikák 1.) 902 csillagozás

„Szerelmi történet ínyenceknek…
az örök romantikusok a világ minden részén élvezni fogják”
– Anette Curtis Klause, a Vér és csokoládé szerzője.

Szörnyeteg vagyok

Egy szörnyeteg. Nem farkas vagy medve, gorilla vagy kutya, hanem egy teljesen új faj, ami két lábon jár – egy karmos-agyaras teremtmény, akinek minden testrészét sűrű szőr fedi.
Azt hiszed, ez egy tündérmese? Nincs olyan szerencsém.
New York Cityben vagyunk. És a jelenről beszélek. Nem baleset ért, és nem valami betegség támadott meg. De örökre ilyen torz maradok, hacsak meg nem sikerül törnöm az átkot.
Igen, az átkot, amit az irodalomórámra járó boszorkány bocsátott rám. Hogy miért változtatott szörnyeteggé, aki nappal elrejtőzik, éjszaka pedig az utcákon settenkedik?
Elárulom.
Elmesélem, milyen voltam Kyle Kingsburyként, olyasvalakiként, aki mindenki lenni szeretne, gazdagon, tökéletes külsővel és tökéletes élettel. Utána elmesélem, hogy váltam tökéletesen… szörnyeteggé.
Akarod hallani? Mered hallani?

Eredeti mű: Alex Flinn: Beastly

Eredeti megjelenés éve: 2007

266 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632452869 · Fordította: Farkas Veronika
266 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632452852 · Fordította: Farkas Veronika

Kyle Kingsbury · Erik Destler (Az Operaház Fantomja) · Will Faratalli · Kendra

Orsi999
Alex Flinn: Beastly – A szörnyszívű

Mivel az utóbbi időben nem volt annyira sok időm olvasni, így megváltást jelentettem számomra ez a könyv, de azt azért hozzá kell tennem, hogy nem a legjobb könyv.
Kiskoromban imádtam a hercegnős rajzfilmeket (meg igazából még ma is), de valamiért nagyon sokáig kerültem ezt a könyvet. De most hogy kevés időm volt, inkább ezt elolvastam, mint hogy semmit se olvassak.
A történet aranyos, de elég sokszor úgy éreztem, hogy ez nem az én korosztályomnak íródott. Túl egyszerű volt az egész.
Nagyon tetszett Kyle személyiségváltozása. Az elején majdnem félbehagytam a könyvet, annyira nem tetszett a személyisége, de a végére megkedveltem.

agi89 P
Alex Flinn: Beastly – A szörnyszívű

Annyira nehezen indult be.
De úgy a 60. oldal táján egyszer csak…
BUMM!
Elkezdtek pörögni a lapok és teljes fangörl üzemmódba kapcsoltam.

Elképesztően érdekes és úristendecuki XXI. századi feldolgozása a Szépség és a Szörnyeteg sztorinak.

I-mád-tam! Nagyonnagyonnagyon.

Sokszor újraolvasós
kedvenc, ajánlom meg amit csak lehet! B)

266 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632452852 · Fordította: Farkas Veronika
christine
Alex Flinn: Beastly – A szörnyszívű

Annyira gyűlöltem Kyle régi énjét, hogy az leírhatatlan. Az első mondat, sőt az első fejezetek tökéletesen leírják a srácot, és én tökéletesen utáltam őt. Utálom az ilyen karaktereket, mert ők azok, akik eszembe juttatják, hogy milyen szar is a világ: mennyi önimádó ember él a földön, mennyire önzők, és mennyire el vannak szállva maguktól. Azt hiszem, jót tenne néhány Kendra féle boszorkány, akik csúnyává varázsolja őket, mert minden önimádó, öntelt parasztnak tudnia kell, hogy milyen az, amikor az asztal másik végében ül az ember.
Bővebben: http://zivatar-christinekcoldman.blogspot.com/2016/09/a…

szavanú
Alex Flinn: Beastly – A szörnyszívű

Imádtam! Nagyon jó volt! Lindyt sajnáltam hogy ilyen helyzetbe került és ezt mind a apja miatt akinek úgy kellett volna bánia vele ,mint egy hercegnővel ,mert megérdemelte. Találkozott azzal a fiúval akibe mindig is szerelmes volt csak most más alakot öltött ,de sokkal kedvesebb lett ,mert megértette hogy nem csak a külsőt kell nézni hanem inkább a belsővel törődjön. Egy olyan párt alkottak ,amit én nagyon megszerettem már csak azért is ,mert ez egy fantasztikus mesére épült fel. Egyik kedvencem lett! <3

Mrs_Curran_Lennart P
Alex Flinn: Beastly – A szörnyszívű

A Szépség és a Szörnyeteg meséje kamaszokra átírva. A gazdag szépfiút megátkozza egy boszi, aki a világtól elzárva éldegél vak tanárával és idős házvezetőnőjével, amíg meg nem érkezik hozzá Lindy. A történetből a kedvencem Will volt, aki megpróbálta a pozitív dolgokat láttatni a fiúval. Notre Dame-i toronyőrt, meg az Operaház fantomját olvasták. Aranyos történet volt tanulságokkal és cseppnyi humorral.

Felixa P
Alex Flinn: Beastly – A szörnyszívű

Jajjj, annyira szeretem az ilyen jellegű történeteket! Egy igazi tündérmese… :) Csak olvastam és olvastam, aztán egyszer csak vége lett. Szinte tökéletesen át lett ültetve a mai modern világba a sztori. A karakterek is egytől egyig kedvelhetőek. Remek volt a szörnyeteg szempontjából olvasni az egészet, csak emelte a könyv színvonalát. Könnyed kikapcsolódás volt erre a napra.

Eszandics
Alex Flinn: Beastly – A szörnyszívű

Először is számomra a Szépség és a Szörnyeteg mindig a legcsodálatosabb történet marad a világon ♥ Nem olvastam még a szörnyeteg szempontjából a történetet, de mindenképp érdekes és lebilincselő, ahogy a reményhez tudd állni ennyi reménytelenség után. Nagyon tetszett, hogy ennyi változatból lett kiragadva a „lényeg”, ahogy olvastam nem tudtam megállni és pörgött a szemem előtt a mese változat és annak főbb jelenetei :) Szerintem nem kell itt kifejtegetni, hogy miről szól a könyv, mindenki ismeri a történetet :) Úgy érzem elő-elő kapom majd még ezt a könyvet unalmas óráimban :) (pedig nagyon nehezen akartunk elindulni). A film…először azt láttam, akkor tetszett, olyan kis tingli-tangli, de jól tettem, hogy utána olvastam csak el, már nem lennék megelégedve vele :)

ZeiMinn
Alex Flinn: Beastly – A szörnyszívű

Ha egyszerű, könnyed olvasmányra vágyik az ember, a Beastly tökéletes kikapcsolódást fog nyújtani. Alapból imádom a Szépség és szörnyeteget és különösképpen vonzódom a a tündérmesék újfajta feldolgozásához. Még régebben olvastam az írónőtől a Csók pont jókor-t és az is nagyon bejött. A filmet még nem láttam, de lehet, hogy inkább maradnék a könyves verziónál.

Deszy P
Alex Flinn: Beastly – A szörnyszívű

Először is szeretném leszögezni, hogy én imádom, ha valaki mesét modernizál. Akár filmben, akár könyvben. A Beastly-t azonban különösen szerettem, angolul és magyarul is elolvastam. Nagyon tetszett benne, ahogy a klasszikus mesei elemeket (tükör, rózsa) ötvözi a modern kor szüleményeivel. Alex Flinn a mese rengeteg verzióját elolvasta, és nem csak az egyiket használta fel, hanem mindenhonnan kiragadta azt a részletet, ami tetszett neki. Így még a Disney féle verzióból is visszaköszönnek dolgok, pl. a második részbeli karácsonyozás stb.

A teljes értékelésem:

meteoritastar P

Ez sokkal jobb volt,mint a film. / nem meglepo:)):)) /
Tetszett. Edes es aranyos volt. Melto, arra, hogy a kedvenc mesem, a Szepseg es a szorny egy valtozata legyen.
Laza, romantikus, humoros / neten a chateles a tobbi hasonlo sorsu bajtarssal, Will / konyv volt egy olyan alap igazsaggal es mondanivaloval, amit mindenkihez el kell juttatni.
A tortenet, a szereplok, minden egybol megfogott. Elvarazsolt. / meg a varjuk is karogtak itt, epp mint a tortenet vegen:)):)) jo idozites/
Nem kell hatalmas dolgokra szamitani a konyvtol. De Ez egy igazi Disney mese :)):))

Szivesen olvasnam a tobbiek tortenetet is. spoiler

Koksa

Szuperhős is lehetnék, leszámítva, hogy ha ki akarnék menteni valakit egy égő házból, akkor amint meglátna, sikoltozva a lángok közé vetné magát az illető.

Aranymag

Szeretlek, gondoltam.
De nem mondtam ki. Nem attól tartottam, hogy az arcomba nevet. Ehhez ő túl kedves. Sokkal komolyabb dologtól rettegtem – attól, hogy nem mondaná, hogy ő is.

Ailey

– A rózsák túl olcsók – mondtam.
– Egy szép dolog az árától függetlenül értékes. Azok, akik nem látják meg az értékes dolgokat az életben, soha nem lesznek boldogok. Azt szeretném, ha boldog lenne, Kyle úr.

Kapcsolódó szócikkek: rózsa
Rencsu

– (…) Azok, akik nem látják meg az értékes dolgokat az életben, soha nem lesznek boldogok.

Mircsi

Minden lány szeret néha hercegnőset játszani, függetlenül attól, mennyire nem hasonlít rá az élete.

Mircsi

Az emberek akkora hűhót csapnak a külső miatt, viszont egy idő után, ha megismersz valakit, már észre sem veszed, nem?

bobo1019

A lány felvonta a szemöldökét. – És minek köszönhetem ezt a megtiszteltetést?
– Nem mondanám megtiszteltetésnek. Én csak… elgondolkoztam.
– Az biztos szokatlan élmény lehetett számodra.

Cheril

Csúnya vagy belül, ahol a legjobban számít…

Nita_Könyvgalaxis

Persze lehet, hogy úgy végzem, mint azok az őrült öregemberek, mondjuk hatvan macskával. És egy szép napon a szomszédok panaszt tesznek a szag miatt, és kiderül, hogy meghaltam, és a macskák megettek.

Fay

Nem könnyű lányokat összeszedni, ha az ember úgy néz ki, mint Csubakka!