Alessandro Bongioanni (szerk.) · Zahi Hawasz (szerk.)

A ​kairói Egyiptomi Múzeum képes kalauza 5 csillagozás

Alessandro Bongioanni – Zahi Hawasz (szerk.): A kairói Egyiptomi Múzeum képes kalauza

„Az ókori Egyiptom kulturális öröksége mindig érdekelte a világot. A gazdag föld, a fáraók birodalmának dicsőséges korszakaiból fennmaradt óriási emlékanyag a művekben él tovább, és emlékezteti az emberiséget a Nílus partjain egykor élt nagyszerű népre. Történelmük tükröződik azokban a művekben, melyeket a világ egyik legnagyobb gyűjteménye, a kairói Egyiptomi Múzeum őriz. Valóban, bármikor térek is be a múzeum kertjébe, mielőtt még az épületbe lépnék, máris megfog a gyönyörű műemlékek ereje és az ókori Egyiptom varázsa. A múzeum a dicsőséges múlt illatát és érzetét árasztja, s én szinte látom annak a fénynek csillogását, ami a szobrok szemében ragyog.” (Zaki Hawasz)

Geographia, Budapest, 2003
632 oldal · ISBN: 9638633468 · Fordította: Varga Edith, Endreffy Kata · Illusztrálta: Araldo De Luca

NewL P>!

Egy kicsit csalódás volt nekem, mert a könyv elég kis méretű, így a fényképeken nem lehet annyi részletet kivenni. Az összekötő része viszonylag részletes, a „leletek” leírása olyan múzeumi táblára illő, és lehet érezni belőlük a szeretetet.