Őrült ​Róma (Mercurio Loi 1.) 9 csillagozás

Alessandro Bilotta: Mercurio Loi 1. – Őrült Róma

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Maximum Bonelli GooBo

GooBo, Hosszúvölgy, 2020
96 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786156074072 · Fordította: Mogyorósi Zoltán · Illusztrálta: Matteo Mosca

Alessandro Bilotta: Mercurio Loi 1. – Őrült Róma

A 0. részhez képest számomra ez visszaesés volt mind a rajzok, mind a történet szempontjából. Az előbbi felületesebb lett (hiányoznak a szép városi nagyképek, az aprólékosan kidolgozott rejtélyes helyszínek, az arcok képkockánként változnak), bár a színezés tetszett, elevenné tette a jeleneteket. Az utóbbit pedig zavarosnak éreztem – Tarcisio és Mercurio közötti versengés állt a középpontjában, de nem világos, hogy mire is ment ki a játék. A karakterek viselkedése is hagy kívánni valót maga után spoiler, a mellékszálakról (összeesküvők, a Páholy, Delia) alig tudtam meg többet, de ez talán változik a későbbi részekben. Mintha az lenne az elgondolás, hogy több részen át elmeséli a főhős és ellenlábasa kapcsolatát, de egy-egy részben akar valamit mutatni. Ez van, hogy kerek történetet képez, most épp kevésbé.

A két főszereplő és a világ továbbra is érdekes, vannak e részben is remek jelenetek, humor, beszólások és új szereplők spoiler, amik azért mégiscsak élvezetessé tették az olvasást. Inkább úgy tekintek erre a kötetre, mint egy kevésbé jól sikerült epizódra, de határozottan várom a folytatást…

SZERK (2020-11-04): sajnos ma közzétették a hírt, hogy nem folytatódik a sorozat, mert nem fogyott kellőképpen: link :(

GooBo, Hosszúvölgy, 2020
basa>!
Alessandro Bilotta: Mercurio Loi 1. – Őrült Róma

Nagy kedvencem ez a sorozat,a római Sherlock Holmes-al, titkos páholyokkal,összeesküvésekkel,misztikummal a 19 század Olaszországában.

Chris>!
Alessandro Bilotta: Mercurio Loi 1. – Őrült Róma

Kicsit csapongó volt a történetvezetés, és úgy éreztem, hogy az alkotók is eltértek az eredeti tervtől, vagyis teljes egészében hanyagolták a misztikus szálat (ami igazából az első kötetben sem volt misztikus, mert akadt rá tudományos magyarázat), helyette nagyobb hangsúlyt fektettek a titkos társaságokra. Ahhoz képest, hogy egy limitált szériáról van szó, a főszál szinte alig haladt valamit előre, így az előző részben lefektetett alapok is kicsit feleslegesnek tűntek. Mindennek ellenére kicsit sajnálom, hogy nem folytatódik magyarul a sorozat, jó lett volna látni, hogy hova fog kifutni a sztori. Ugyanakkor valahol érhető is, hogy a GooBo belebukott a Maximum Bonellibe (még ha maga az ötlet igen üdvözítő volt), hiszen a legnagyobb címekből (Dylan Dog, Dampyr) is évente egy-egy kötet jelenik meg, és a többi sorozat is 3-400 példánnyal van jelen a piacon – sajnos mi túl kevesek vagyunk a fumettikhez.

FélszipókásŐsmoly P>!

A szarkazmust manapság kissé túlértékelik. Az értelmes ember jellemvonásának tartják, de túl sok cinikus ember van ahhoz, hogy ez igaz legyen.

FélszipókásŐsmoly P>!

Bűnrészes egy gulliotine átalakításában, ami végül a hóhér halálához vezetett, miután egy katapult átrepítette a dühös tömeg felett…