Andrea ​Pirlo 9 csillagozás

Gondolkodom, tehát játszom
Alessandro Alciato – Andrea Pirlo: Andrea Pirlo

Andrea Pirlo Bresciában született 1979. május 19-én. Minden idők egyik legjobb labdarúgója. Megfordult a Brescia, a Reggina, az Internazionale, a Milan és a Juventus csapatában, hosszú évek óta alapembernek számít az olasz válogatottban, amellyel 2006-ban, Németországban világbajnokságot nyert. 2000-ben U21-es Európa-bajnok lett, a 2004-es athéni olimpián bronzérmet szerzett. Klubcsapataival minden fontos trófeát megnyert, a Bajnokok Ligája trófeáját kétszer is a magasba emelhette.
Hihetetlenül sikeres pályafutása során végig megmaradt annak a szerény, hallgatag embernek, aki karrierje elején volt.
Alessandro Alciato sportújságíró, 1977. szeptember 1-én született Biella városában. Társszerzője Carlo Ancelotti „Preferisco la Coppa" című, valamint Stefano Borgonovo „Attaccante nato” című önéletrajzi könyvének.

Eredeti cím: Penso quindi gioco

GABO, Budapest, 2014
158 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636899035 · Fordította: Bán Tibor

Vanek_úr>!
Alessandro Alciato – Andrea Pirlo: Andrea Pirlo

Nem lepett meg Andrea érett hozzáállása, tiszta fejű gondolkozása, és sportszerűsége mellett szűnni nem akaró kitartása. A könyvből kiderül, hogy a humor sem áll távol tőle, így ha mondhatjuk egy újabb oldalát ismerheti meg az olvasó. A mű emellett piszkosul őszinte, egy élsportoló vívódásai mellett az olasz futball üzletpolitikájáról is lerántja a leplet…

Vanek_úr>!

Ha belenézek a tükörbe, reggelente vagy esténként, lefekvés előtt, egy közepesen csúnya embert látok, egyre nagyobb szakállal, kócos hajjal, ferde orral, kissé elálló fülekkel, aki mégis elégedett önmagával, és büszke a múltja minden egyes pillanatára.