Kényszergyilkosság 9 csillagozás

Alekszandra Marinyina: Kényszergyilkosság

Kilenc ​év telt el azóta. A négy gyermekkorú gyilkosból már csak Igor Jerohin volt életben. Vakar tábornok kötelességének tartotta, hogy megvédje a családját és biztosítsa felesége és lánya nyugalmát. Még ha nincs is igazuk, de akkor is ők a családja, és ő teljesíti férfiúi, férji és apai kötelességét. Most, közel az ötvenhez, hirtelen azzal szembesült, hogy egész életében hibásan értelmezte a két legfontosabb dolgot, a kötelességet és a családot. De már késő volt, már nem volt visszaút, három halott száradt a lelkén és nemsokára négy fog.

Ki is ő – a bátyja szeretője? Erre a kérdésre keresi a választ Anasztaszija Kámenszkája, amikor elkezdi a magánnyomozását. Ekkor még fogalma sincs arról, hogy az első ránézésre piszlicsáré ügynek nemzetközi vonatkozásai is vannak, és a nyomozás során számos kegyetlen és látszólag ok nélküli gyilkosságra derül majd fény. Természetesen nem láthatja előre, hogy a szövevényes ügy megoldásához szüksége lesz egy tábornok vallomására, valamint… (tovább)

Eredeti mű: Александра Маринина: Убийца поневоле

Detektív, 2016
268 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789631238471 · Fordította: Arató Vera

Amapola P
Alekszandra Marinyina: Kényszergyilkosság

Tetszett a cselekmény szövögetése, ahogyan a különböző nézőpontokból felépül a történet, így sokszor az olvasó többet tud, mint a nyomozó (vagy éppen a gazfickók). Nagyszerű figurák élnek spoiler benne.

Tóth_László_7
Alekszandra Marinyina: Kényszergyilkosság

Minden könyve pazar: lejön a vérrögös orosz valóság, a „velíkaja dusá” és mindez pazar bűnűgyu történetekbe ágyazva.

Edit_Szani
Alekszandra Marinyina: Kényszergyilkosság

A történet időben az Idegenbeli játszma után játszódik és lazán kapcsolódik is hozzá. Ezúttal a családi ügyek kerülnek a középpontba, egy csapdában vergődő családapáé és Násztya testvéréé. A véletlen ebben a regényben is összekuszálja a szálakat, így vezetve a nyomozókat egy kiterjedt bűnbanda nyomára.
Az orosz alvilág továbbra is kegyetlen, Násztya elméje továbbra is éles, a történet egészen az utolsó oldalakig tartogat izgalmakat.

Zseraldina
Alekszandra Marinyina: Kényszergyilkosság

Nagyon kíváncsi voltam az orosz krimikre. Sajnos ezt a könyvet nem találtam olyan izgalmasnak. Néha eltévedtem, már nem tudtam hol járok. Sok volt a szereplő. Nem volt benne szép leírás. Olyan szürkének látszott. Ezért kapott csak három csillagot.

csgabi MP

„Nincsenek megoldhatatlan problémák, csak kellemetlen döntések.”

csgabi MP

– Csukd be a szád, mert megfáznak a fogaid – szakította félbe durván Kosztirja.

csgabi MP

A vacsoránál elfogyasztott whisky kellemes hatása már elmúlt, ezért mielőtt lefeküdt volna, felhajtott egy kupica vodkát.

Kapcsolódó szócikkek: vodka · whisky

– (…) Nahát, micsoda epikázusz… Teljes parapertli

ppeva P

Felforrt a víz, Násztya kávét készített magának, rakott bele cukrot és egy vastag szelet citromot, majd rágyújtott.

csgabi MP

– Miért? Mi olyan különleges van benne?
– Követ engem.
„Ó, istenem – esett kétségbe Násztya. – Már csak az hiányzik, hogy üldözési mániája is legyen! Én itt töröm a fejem, hogy kiismerjem a természete furcsaságait, erre még az is kiderülhet, hogy egyszerűen nem normális. Hát, ez nem semmi!”

csgabi MP

– Fura egy alak – jegyezte meg Ljosa a tányérokra rakva a gőzölgő krumplit és a mennyei illatot árasztó húst.
– Miért fura?
– Hát, hogy is mondjam, nem úgy néz ki, mint a rendőrség munkatársa. És olyan hülyén nevet.
– De hát nem is a rendőrség munkatársa – Násztya nyugodtan nekiállt az evésnek.
– Akkor kicsoda? – folytatta a kérdezősködést a tudálékos Csisztyakov professzor.
– Bandita – válaszolta a nő tömören, majd beleszúrta a villáját a csemegeuborkába.
– Kicsoda?! – Ljosa félrenyelt és köhögni kezdett.
– Bandita – ismételte meg Násztya halálos lelki nyugalommal. – Bűnöző, bűnelkövető, ha precízen akarok fogalmazni.
– És ilyen vidáman nevetgéltél vele? – kérdezte szörnyülködve Csisztyakov.
– Miért? Mit kellett volna csinálnom? Sírni? Kiabálni? Ljosenyka, kedvesem, felejtsd el azokat a marhaságokat, amelyeket a könyvekben olvashatsz. Az élet olyan, amilyen, a hozzá való alkalmazkodás és az adaptáció képessége egészséges pszichikumról és intellektusról tanúskodik. Érted? Az élet egyáltalán nem olyan, amilyennek a könyvek vagy a filmek lefestik. Nem léteznek fehéren-feketén jó vagy gonosz emberek, mint ahogyan nincs a világon abszolút gonoszság, ahogyan abszolút jóság sincs. Nincs, és kész. Ebbe bele kell törődni.

Kapcsolódó szócikkek: viselkedés
csgabi MP

– Jaj, Bokr – Násztya a fejét fogta – már nem tudom, mit higgyek. Itt mindenki követ mindenkit.

csgabi MP

Artyom lassan beszélt, jól felépített, teljes mondatokban. Nem hagyta félbe a megkezdett gondolatot, nem veszítette el menet közben a fonalat, ahogy az másokkal gyakran előfordul, még az alanyt is mindig precízen egyeztette az állítmánnyal.