Idegen ​álarc (Násztya Kámenszkaja 5.) 8 csillagozás

Alekszandra Marinyina: Idegen álarc

„…nem áll szándékomban nyolc évet várni, amíg az igazságszolgáltatás végre felébred. Harcolni fogok a szabadságomért és bebizonyítom az ártatlanságomat. Nagyon számítok a segítségedre. Pénzünk, hála istennek, van, úgyhogy béreld fel a legjobb ügyvédeket, írjanak beadványokat, tájékoztassák az újságírókat, forduljanak panasszal az Emberi Jogi Bizottsághoz. Nem szándékozom egy olyan bűncselekmény miatt ülni, amit nem követtem el.”

A bűnüldözés munkatársa, Anasztaszija Kámenszkája egy híres író rejtélyes halálának ügyében nyomoz. Egy emberölés miatt elítélt üzletember felesége felbérel egy magánnyomozót, hogy bizonyítsa be férje ártatlanságát. Nap mint nap újabb és újabb információk kerülnek napvilágra; kiderül, hogy az egymástól látszólag független ügyek között valamilyen megmagyarázhatatlan kapcsolat van. A nyomozás során megdöbbentő titkokra derül fény…

Eredeti megjelenés éve: 1996

Detektív, 2018
458 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786158052443 · Fordította: Arató Vera

Szvetlána Paraszkevics

Alekszandra Marinyina: Idegen álarc

Részletgazdag, jó stílusban írt, akciómentes, szigorúan nyomozati krimi. Érdekes volt Moszkvába ellátogatni (naná, hogy télen.. és ez a hideg hangulat mennyire különbözik a skandináv krimi hidegétől, ki gondolná, hisz a tél az tél, a hó meg csak hó), a sztori és a megoldás is elég kacifántos, egy jó darabig nem volt elképzelésem se, hogy hogyan fognak kapcsolódni egymáshoz az ügyek – az átgondoltsága és a múltba vezető szálak miatt némely Agatha Christie rejtély jutott eszembe. Biztosan keresni fogom még az írónő könyveit.

zöldmedve>!
Alekszandra Marinyina: Idegen álarc

Marinyinát nemrég fedeztem föl. Jól ír, különleges nézőpontból közelíti meg az egyes bűneseteket. Ahogy legutóbbi kötetében láttam, a társadalomkritika sem áll távol tőle, ami még életszerűbbé teszi a kötetet. A történet néha lassan halad előre, több szálat kell figyelni, de összességében izgalmas. Bár a végére már némiképp elveszítettem a fonalat, de azért összeállt a kép. Jó krimi! Kíváncsi vagyok a korábban írtakra is – majd azokról is beszámolok. :)

bazsike>!
Alekszandra Marinyina: Idegen álarc

Nehezen indult ez a történet, nem igazán értettem a három szálat, de aztán elég jól beindultak az események, és szinte letehetlenné vált a könyv. Valóban hiányoztak volna azok az események és háttértörténetek. A közepétől derengeni kezdett egy megoldás előttem, de a befejezés mégis másképpen alakult, mondhatni életszerűen, az én átoperálós ötleteimnél reálisabban. Micsoda írói fantázia! Milyen apró kis nyom indította el a megoldást! És mégsem élettől elrugaszkodott, szuper! Várom a következő történetet!

Tigrincs P>!

Tudja, régebben a lányok színészekbe és költőkbe voltak szerelmesek, most más idők járnak, manapság az írókba szeretnek bele.

Tigrincs P>!

Úgy nézel ki, mint egy megkergült, kurrogó macska.

Tigrincs P>!

Násztya Kámenszkája teljesen belemerült a munkájába, ezért elégedetlenül elfintorodott, amikor megszólalt a telefon.

nypiro P>!

Hirtelen megérezte, hogy átfázott, hiszen egy szál öltönyben álldogált a mínusz tizenöt fokos hidegben. Fázósan megborzongott, és visszaindult az irodájába.

nypiro P>!

Sietség nélkül leparkolt, levette az ablaktörlőket, kiszedte a helyéről a magnót, leellenőrizte, hogy jól zárta-e be az összes ajtót; csak ezután indult el a háza felé.

Kapcsolódó szócikkek: Szvetlána Paraszkevics

Násztya Kámenszkaja sorozat · Összehasonlítás