Kheopsz ​és Nofretete 3 csillagozás

Alekszandr Zsityinszkij: Kheopsz és Nofretete

„Vagy ​öt hónapig mindenféle badarságba belekaptunk – készítettünk ápolónőt helyettesítő automata kígyót és URH-s csalogányt. Az antibiotikumokkal csordultig töltött kígyó föl-alá siklott a helyi kórházban, és injekciókat adott a betegeknek, a csalogány pedig a városi tanács végrehajtó bizottsága elnökének fogadószobájában trillázott. Ám a betegek hamarosan panaszkodni kezdtek. A kígyó zajtalan surranásával és azzal, hogy tisztára önkényesen válogatta meg az injekció beadásának helyét, még az ápolónőknél is nagyobb rémületben tartotta őket” – számol be Tyihon Pervozvanszkij bionikus a KI-négyzetben (Kibernetikai és Bionikai Kutató Intézet) folyó munkáról.

Egy szép napon aztán a KI-négyzet igazgatója, „Kiszámíthatatlan” egy munkaértekezleten bejelenti, hogy a minisztérium új, felelősségteljes téma kidolgozásával bízta meg intézetüket, a téma fedőneve pedig „Nofretete”.

Kötetünk a groteszk elemekkel átszőtt címadó kisregényen kívül a kitűnő leningrádi író szintén mai… (tovább)

Európa, Budapest, 1986
218 oldal · ISBN: 9630737833 · Fordította: Földeák Iván

Alekszandr Zsityinszkij: Kheopsz és Nofretete

Méltatlanul elfeledett (vagy fel nem fedezett?) írónak tűnik. Olvassátok, nem bánjátok meg.

Morpheus>!

…olyan csábító azt hinned, hogy körötted mindenki idióta. Annál is inkább, mivel folyton adnak rá okot. Egy idő után azonban észrevettem, hogy én magam válok nagyképű ostobává.

Morpheus>!

Érdekes, mit gondolnak rólunk az állatok? Lehet, hogy ők is gyakorlati célból közelítenek hozzánk? Könnyen előfordulhat… Csak természetesen nem a legnagyobb hasznot, hanem a legkisebb kárt veszik figyelembe.

Morpheus>!

…az ember aljas és utálatos, magányos és szánalomra méltó teremtés. Senkivel, még önmagával sem tett kivételt e tekintetben. Büszke volt rá, hogy ezt beismerte.