Az ​ifjú gárda 3 csillagozás

Alekszandr Fagyejev: Az ifjú gárda Alekszandr Fagyejev: Az ifjú gárda Alekszandr Fagyejev: Az ifjú gárda Alekszandr Fagyejev: Az ifjú gárda Alekszandr Fagyejev: Az ifjú gárda Alekszandr Fagyejev: Az ifjú gárda Alekszandr Fagyejev: Az ifjú gárda Alekszandr Fagyejev: Az ifjú gárda Alekszandr Fagyejev: Az ifjú gárda

Fagyejev ma már világhírű regénye, akárcsak nagy sikerű műve a Tizenkilencen is, egy hős kis csapat pusztulását mondja el.
A fiatalok vakmerő kalandjai közül is csak a legjellemzőbbeket és a legérdekesebbeket választja ki. Hőseinek lelki fejlődése érdekli elsősorban: hogyan kényszerül elszánt, fegyveres ellenállásra ez a szépségrajongó diákcsapat, amely már nagyrészt jólétben és békés, boldog életben nőtt fel. A szerző igényes tárgykezelése méltán aratott nemzetközi sikert. Az elmondottak hűsége, az ábrázolás érdekessége és szuggesztivitása az alapművek közé emeli regényét. Az embertelenséggel szembeszegülő emberség harcának fenségességét mutatja meg Fagyejev e felejthetetlen olvasói élményt nyújtó könyvében.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: A Szovjet Irodalom Könyvtára

Kárpáti / Móra, Budapest-Uzsgorod, 1980
752 oldal · ISBN: 9631120171 · Fordította: Madarász Emil · Illusztrálta: Kondor Lajos
Kárpáti / Móra, Budapest-Uzsgorod, 1976
752 oldal · ISBN: 9631105245 · Fordította: Madarász Emil · Illusztrálta: Kondor Lajos
Európa, Budapest, 1973
750 oldal · Fordította: Madarász Emil

Kiss_Csillag_Mackólány P
Alekszandr Fagyejev: Az ifjú gárda

Medve-Random

Féltem a könyv vastagságától, amikor lekerült a polcról, és a kezembe vettem.

De fantasztikusan megírt története magukra maradt embereknek, akik nem féltek feláldozni a saját életüket sem.
Oleg Kosevojról már gyerekkoromban is hallottam, de az igazi léte csak most bizonyosodott meg előttem.
El sem tudjuk mi már képzelni azt a nyomorúságot, amikor el kell hagyni mindent, hogy az életünket mentsük.
Íme egy újabb példa arra, hogy nem érdemes mérhetetlenül gyűjtögetni, felhalmozni az értékeket, merf mint a könyv egyik tanulsága is számomra, hogy nem viszünk magunkkal semmit.

Azt, hogy miért kell megölni az ismeretlen embereket, amikor nincs velük semmi bajunk, felfoghatatlan számomra. Igen, tudom, legtöbbször csak parancsot teljesítenek, de akkor is.

Azt csak magamnak róhatom fel, hogy a németek között is találtam igaz embert, akinek lelki válságot jelentett, hogy saját esze ellenére gyilkolnia kell.

Biztos, hogy felejthetetlen lesz ez a könyv, és ne is kérd, nem adom kölcsön!!!

„Mi sem hozza egymáshoz oly közel az embereket, mint az együtt átélt nehézségek”