A ​repülő ember 50 csillagozás

Alekszandr Beljajev: A repülő ember

Ariel, így hívják könyvünk fiatal hősét. Nem szárnyakkal, nem is géppel repül. Egyszerűen elhatározza, hogy a levegőbe emelkedik., s lám máris ott lebeg a fák koronája fölött, hogy aztán a szó szoros értelmében az egyik kalandból a másikba repüljön. Mindez Indiában játszódik (jó pár évvel ezelőtt, amikor India még Anglia gyarmata volt) olyan országokban, ahol a jógik, fakírok, mágusok tevékenykednek, vallási szekták toborozzák fanatikus híveiket. Ariel azonban nem „isteni csoda”. Nagyon is emberi érdekekből tették őt képessé a repülésre egy tudományos kísérlet eredményeképpen. Sandra mesterei azonban nem sok hasznát látják: Ariel szabadságra vágyik, egyszerűen megszökik – kirepül az ablakon, s elkezdi fantasztikus kalandjait, amelyek során eldől majd: jó vagy gonosz célok érdekében használják-e fel különös képességét.

Eredeti megjelenés éve: 1941

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Delfin könyvek Móra

Móra, Budapest, 1980
220 oldal · ISBN: 9631121860 · Fordította: Gellért György
Móra, Budapest, 1972
222 oldal · puhatáblás · ISBN: 9631121860 · Fordította: Gellért György · Illusztrálta: Benkő Sándor
Kárpáti / Móra, Budapest-Uzsgorod, 1971
240 oldal · puhatáblás · Fordította: Gellért György

Paulina_Sándorné P>!
Alekszandr Beljajev: A repülő ember

Érdekes volt az biztos. Az író stílusa tetszett, bár számomra érződött benne, hogy nem egy ma íródott könyv. :-) India tetszett. Ariel érdekes személyiség, nem semmi képességet kapott. Nem jó emberek közé keveredett, de tetszett, hogy nem tudták tönkretenni, az embersége megmaradt. Durva, ahogy bántak a gyerekkel. Ariel testvérét, Jane-t nem tudtam megkedvelni. Kalandos élete volt Ariel-nek.

ViraMors P>!
Alekszandr Beljajev: A repülő ember

Egynek elment, de nem igazán fogott meg. Sok tekintetben idézte a Kétéltű embert, valószínűleg jobban tetszett volna, ha akkortájt olvasom, mint azt. Sci-finek nagyon nagy jóindulattal is elnagyolt volt, ez egyértelműen ifjúsági kalandregény, amiből valljuk be, már kinőttem. Az eleje ennek ellenére többé-kevésbé érdekesnek tűnt, de aztán a második fele eléggé semmilyen volt.

Chöpp >!
Alekszandr Beljajev: A repülő ember

Ezt nem olvastam el többször, mint a Kétéltű embert, és nem is foglalkoztatott annyira, de azért kellemes olvasmány élmény volt.

Lahara IP>!
Alekszandr Beljajev: A repülő ember

Más, mégis hasonló, mint Ichtynos (nem emlékszem, hogyan kell írni) története. Itt egy különös ifjú, akit ki akarnak használni a gonosz és önző emberek, csak most nem a víz alá, hanem a levegőbe röppenünk Ariellel. Kár, hogy nem olvastam korábban.

Gáborr_Nagy>!
Alekszandr Beljajev: A repülő ember

Hiába tudom, hogy egy marhaság, mégis izgalmas, érdekes volt a történet, jó kis szereplőkkel, különös helyszínen. Igazi ifjúsági regény. De kicsit úgy tűnt, mintha ez egy hosszabb regény rövidítése lett volna, annyira elkapkodott pár jelenet(pl. gyerekrablás)

mohapapa I>!
Alekszandr Beljajev: A repülő ember

Hát hogy' a tehénbe ne fogott volna meg egy ember története, aki csak úgy, minden nélkül repül, ahogyan álmomban olyan sokszor nekem is sikerült?

Wish >!
Alekszandr Beljajev: A repülő ember

Nagyon szerettem. Repülő! ember!
Többször olvasós volt.

Mafia I>!
Alekszandr Beljajev: A repülő ember

ááááh, imádtam, számtalanszor olvastam :) viszont úgy emlékszem, nagyon nyomasztó volt…

imma P>!
Alekszandr Beljajev: A repülő ember

a kétéltű ember és a dowel professzor feje után hatalmas elvárásokkal estem neki, és ezeknek nem sikerült megfelelnie. sajnos másra nem is emlékszem a könyvből, csak a csalódásra.

tigi5 IP>!
Alekszandr Beljajev: A repülő ember

A vége valahogy össze lett csapva, pedig nagyon élveztem az egészet.