Kardvirág ​és Oroszlán 12 csillagozás

Aleksander Minkowski: Kardvirág és Oroszlán

Egy föld alatti folyosót felfedezni mindig izgalmas dolog. Hát még akkor, ha a falon rejtélyes feliratot is találnak a gyerekek a háború idejéből. Természetesen megindul a nyomozás. A cél nem kevesebb, mint egy megkeseredett. életunt embernek visszaadni a becsületét. Sok fáradságot, tapintatot, emberismeretet igényel ez a munka, és izgalmakban sincs hiány. Hőseinket nem olyan fából faragták, hogy meghátrálnának a nehézségek elől. Amint az várható, a nyomozás sikerrel zárul

Eredeti cím: Nasturcja i Lew

Eredeti megjelenés éve: 1969

Móra, Budapest, 1974
222 oldal · puhatáblás · ISBN: 9631100944 · Fordította: Fejér Irén · Illusztrálta: Hegedüs István

Gáborr_Nagy
Aleksander Minkowski: Kardvirág és Oroszlán

Ez jó kis könyv, izgi, érdekes. Ami kell egy ifjúsági regényhez, itt megtalálod. Kaland, szerelem, rejtély, táguló múlt, állatok, humor, normális szereplők, optimista befejezés. De van pár lezáratlan szál (vívás, Bika legyőzése, tábor), ami miatt egy kis hiányérzetem van, kellett volna még pár lap a végére.

VERRASZTÓ_RÓBERT
Aleksander Minkowski: Kardvirág és Oroszlán

Jó kis regény ez. A lengyelek tudnak valamit. Szép partizános hagyományokra ráépíteni egy modern ifjúsági regényt. Ügyes…

bedith
Aleksander Minkowski: Kardvirág és Oroszlán

Arra számítottam a fülszöveg alapján, hogy a gyerekek igazi kincset keresnek és találnak. Azonban a végén egy régmúlt eseményről derült ki, hogy miként történt valójában. Ezzel valójában kincset találtak, mivel valakinek a becsületét sikerült helyreállítani. Megható volt az is, ahogy a róka kölyökkel megbarátkoztak. Az időutazós rész nem igazán illett a történetbe.
Elég furcsa felnőtt fejjel ifjúsági regényeket olvasni, de néha kell is egy kicsit.