Miben ​hiszel? 5 csillagozás

Hit és vallás napjainkban
Aled Jones: Miben hiszel?

Fedezd fe a különböző vallások izgalmas világát! Ismerd meg legfőbb tanításaikat! Kukkants bele a vallási szertartások és hagyományok sokféleségébe, hogy jobban értsd, miben hisznek, és hogyan gondolkodnak mások! Megtudhatod azt is, mit mond mindenről a tudomány, és miért lesz egyre népszerűbb a modern spiritualitás. És ha ezek után kedved érzel, szállj be te is néhány izgalmas vitába!

A következő kiadói sorozatban jelent meg: HVG Okoskönyvek HVG Könyvek

HVG Könyvek, Budapest, 2012

Veron P>!

Aled Jones: Miben hiszel? Hit és vallás napjainkban

Olyan könyvet kerestem, ami nem csak egy vallásról szól, hanem ad egy kis betekintést a főbb vallásokba, mivel a romkat-on kívül nincs nagyon ismeretem…
Egy színes-szagos, elvileg gyerekeknek szóló ismeretterjesztő jó kezdésnek és könnyednek tűnt… Hát, könnyednek nem mondanám… ezt leszámítva jó választás volt.

A nagyobb vallásokról részletesen szól, emellett számos kisebb vallásról vagy irányzatról is mesél. Elég részletes, mesél a főbb elvekről, szokásokról, szertartásokról. Az elején történelmi áttekintést is ad, és tisztáz alapvető fogalmakat – nem egyszerűsít, arra való tekintettel, hogy főleg gyerekeknek szól, csak igyekszik lefordítani számukra. Ami még abszolút tetszett, hogy objektív, és igyekszik az elfogadás-megértés felé terelni. A végén még olyan gyakori témákat is pedzeget, hogy miért lehet akkor szenvedés a földön, miért lehetnek vallásháborúk, vagy lehet-e minden vallásnak igaza.

Abszolút ajánlom, nem csak gyerekeknek :)

bfg3 P>!

Aled Jones: Miben hiszel? Hit és vallás napjainkban

Részletesen, színesen és nagyon korrekten mutatja be a világ vallásait, és mindazokat a dilemmákat, amelyek a vallásosságot övezik. Mindezt a kisebbeknek is érthető formában.