A ​varjak és a csörgőkígyó 15 csillagozás

Aldous Huxley: A varjak és a csörgőkígyó

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

36 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786158003728 · Fordította: Mészáros János · Illusztrálta: Máray Mariann

Futóhomok>!
Aldous Huxley: A varjak és a csörgőkígyó

A szép kiállítású, Máray Mariann által zseniálisan illusztrált könyvet a képes mese szekcióból kölcsönöztem magamnak, ám a gyanútlan – Aldous Huxley neve fölött átsikló – vásárló valószínűleg a kisgyerekének fogja választani. Első felindultságomban én óva intenék bárkit is attól, hogy 8 év alattiaknak felolvassa ezt a beteg történetet. Beteg világ1944-ben íródott meséje ez: spoiler Az utószóból kiderül, hogy a szerző hatéves unokahúgának, Olíviának írta karácsonyi ajándékképpen, ráadásul az eredeti szöveg helyszínei, szereplői a kislány konkrét mikrokörnyezetéből lettek kiválasztva spoiler, ami maximumra csavarja a mese félelmetességét.
Elgondolkodtató, hosszan ható sztori, érdemes időt szánni rá, de addig se feledjétek: a Csörgőkígyó azt teszi, amire kódolva van, fészket őrizetlenül ne hagyjatok vagy eleve ne is rakjatok tojást*!

*Ez igazából a sarki közértes srác szomorú, ám meggyőződéses válasza a Csörgőkígyó-problémára, meg szép új világunkra.

Chöpp >!
Aldous Huxley: A varjak és a csörgőkígyó

Nagyon tetszett mindkettőnknek. A történet és a képek is szenzációsak! Könnyed hangvételű, egyáltalán nem erőltetett. Elolvastuk utána az utószót is. Érdemes. Aki szereti Huxley-t, az ebben az egyetlen gyermekkönyvében sem fog csalódni.

Juci IP>!
Aldous Huxley: A varjak és a csörgőkígyó

Eléggé furfangos módon nyuvasztják ki a csörgőkígyót a varjak a bagoly segítségével ebben a mesében; lehet, hogy mi vagyunk már nagyon kérges lelkűek, de nem akadtunk fenn ezen. (Vagy csak én számítottam valami sokkal cinikusabb politikai tanmesére, ahol a csörgőkígyó folyamatosan megvezeti és kizsákmányolja a varjakat, akik ennek ellenére ragaszkodnak ahhoz, hogy micsoda remek figura ő, és ehhez képest a valódi történet egészen lájtos volt? :D) Mindenesetre az utolsó két oldalon szereplő ilusztráció a sok-sok varjúfiókával jó volt levezetésnek, jól szórakoztunk azon, hogy az egyiknek még a tojásból lóg ki a lába, a másik fejenáll, a harmadik borzas stb.

dianna76 P>!
Aldous Huxley: A varjak és a csörgőkígyó

Meglepő volt ez a mese. Mármint az, hogy ez egy gyermekeknek íródott mese. Sőt, tovább megyek: ez egy konkrét gyermeknek ajándékba, íródott mese. Mesében „ölni” kifejezés? Most akkor ez egy gyermekkrimi? Nem tagadom, tetszett a szöveg, s az illusztrációk sem voltak rosszak. Csak inkább amolyan felnőtt okító mesének tudom elképzelni: így jár, aki más tulajdonát dézsmálja! spoiler

Sicc>!
Aldous Huxley: A varjak és a csörgőkígyó

Többet ésszel, mint erővel…ennyi a lényege. Igazából nem nagy szám a történet, de nagyon szeretem az illusztrációt és a színvilágát.