Liszt ​Ferenc 7 csillagozás

Alberto Szpunberg: Liszt Ferenc

A 20 kötetes sorozatban a klasszikus zene géniuszainak életútjával, gondolkodásával, alkotói stílusával ismerkedhetünk meg. Sok színes történet, érdekesség, gazdagon illusztrálva. A CD-ken ismert műveik hallhatók a neves londoni Royal Filharmonikusok előadásában.

A CD-melléklet tartalma:
1. Esz-dúr zongoraverseny no.1 (19:24)
2. A-dúr zongoraverseny no.2. (21:56) Zongorán játszik: Alfred Brendel Előadja a Bécsi Pro Musica zenekar, vezényel: Michael Gielen
3. Les Preludes – szimfonikus költemény (15:46) Előadja a Hamburgi szimfonikus zenekar, vezényel: Hans-Jürgen Walther
(A felvételeket a barcelonai Expresso kiadó publikálta 2005-ben)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Világhíres Zeneszerzők Kossuth

Kossuth, Budapest, 2011
58 oldal · ISBN: 9789630966115 · Fordította: Iványi Franciska

fülcimpa>!
Alberto Szpunberg: Liszt Ferenc

Liszt zenéje behálózza az életem. Most főleg. Hallgatom a könyv CD melléletét. Ezeket a műveket játszottam, no persze nem zongoristaként, szigorúan tutti brácsa, vagy inkább brácsa szólamvezetőként. Imádom. Nem lesz kisebb előttem a munkássága azért, mert mindent átdolgozott. Gondoljatok bele, ha minden író átírná sorozatban a kiadott könyveit. Azért, hogy könnyebb legyen olvasni őt. Ha annyira nagyon nehéz lenne Liszt műveket interpretálni, nem szólalna meg a zenéje egy koncerten sem.
14 évesen olvastam el Gál György könyvét, Liszt életének regényét. Maradandó élmény. Aztán volt egy filmsorozat. Emlékszem jelenetekre.
Liszt szól mindenhol. Pénteken a zeneiskolánk zenei világnapi ünnepi műsorán is játszották művét. Szeretem.
A kis könyv nagyon gusztusos, szép kivitelezés, gyönyörű lapok, oldalak, képek. Tényszerű, sok-sok adattal. Ilyenkor sajnálom, hogy nem olyan aggyal rendelkezem, hogy egyszeri elolvasással megjegyezzek mindent.