Tinicunami 4 csillagozás

Hogyan értsünk szót kamaszodó gyermekünkkel?
Alberto Pellai – Barbara Tamborini: Tinicunami

Gyakorló ​szülőként rémálom, amikor az angyali kisgyerekből a tinédzser kor beköszöntével egyszerre mintha egy teljesen más személyiség venné át az uralmat gyerekünk felett. A forgószél, amely épp átsöpör rajtunk, a kiskamaszkor, és jobb, ha már az elején tudjuk, hogy nincs rá gyógymód. A túlélésnek azonban van titka: meg kell értenünk, mi zajlik a javában fejlődő agyban, amely másképp működik, mint a felnőtteké. Barbara Tamborini és Alberto Pellai tud erről egyet s mást: a fejlődő életkor pszichológiájának szakértőiként és két kiskamasz szüleiként (valamint két másik gyereké, aki még csak ezután lesz az) biztos kézzel vezetnek be minket ennek az életkornak a csodái közé, s ellátnak minket megfelelő tanácsokkal ahhoz, hogy bár lehetetlennek látszik, de megtaláljuk a megfelelő kommunikációs csatornát.
De nem csupán erről van szó. Segítenek abban is, hogy magunkba nézzünk, s megértsük, milyen típusú szülők vagyunk és szeretnénk lenni. Ily módon „elég jó” anyukák és apukák… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Móra családi iránytű Móra

Móra, Budapest, 2022
230 oldal · ISBN: 9789636031565 · Fordította: Weltler Ildikó
Móra, Budapest, 2020
230 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634866572 · Fordította: Weltler Ildikó

Kis_Andrea>!
Alberto Pellai – Barbara Tamborini: Tinicunami

Alberto Pellai – Barbara Tamborini: Tinicunami Hogyan értsünk szót kamaszodó gyermekünkkel?

Különösen azért tetszett, mert elég kevés könyv foglalkozik a kiskamaszkorral. Ez a kötet leginkább az általános iskolás felsős korosztály szüleinek szól. Hasznos, jól összeszedett, nem túl bő lére eresztett, és van benne elméleti leírás és gyakorlati tanácsadás is. Érdemes elolvasni.

julicsenge IP>!
Alberto Pellai – Barbara Tamborini: Tinicunami

Érdekes olvasmány, segít más megvilágításba helyezni az egyik legbonyolultabb és legnehezebb életkort. Kezdő pedagógusként olvastam, szülőként biztos, hogy sokkal hasznosabb, de igy sokat tanultam belőle.