Pfuj, ​nem kérem! 6 csillagozás

Alberto Pellai – Barbara Tamborini: Pfuj, nem kérem!

Elbűvölő rajzok és vidám történetek kicsiknek – hasznos tanácsok szülőknek.
Ez a sorozat segít, hogy megfelelően támogathassuk gyermekünket a kisgyermekkor kihívásokkal teli időszakában.

Minden készen áll az ebédhez: terített asztal és sok-sok finomság. De mi van akkor, ha a kicsi hallani sem akar az egészről?
A Kisgyermekek, nagy kihívások sorozat kötetei nem csak szépen illusztrált olvasnivalót kínálnak, s nem is csupán egyszerű kézikönyvek. Kettős eszközt nyújtanak ahhoz, hogy sikerrel nézhessünk szembe a hétköznapi nevelési problémákkal. Rávilágítanak a gyermeki és a felnőtt gondolkodás közti különbségekre, és segítenek megtalálni a helyes válaszokat. A sorozat értékes szövetséges a gyermeknevelésben, és nélkülözhetetlen társ a mindennapi konfliktusok megoldásában.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Kisgyermekek, nagy kihívások Alexandra

Alexandra, Pécs, 2020

Trudiz >!
Alberto Pellai – Barbara Tamborini: Pfuj, nem kérem!

Összetett, segítő szándékú, nevelő célzatú és tartalmú könyv. Szép, színes, verses részt is tartalmaz. A szerzőpáros: orvos, szichopedagógus kielemezgeti az evéssel kapcsolatos szülői teendőket. Több könyvük is megjelent már. Követendő példákat ajánl.

Trudiz >!

A nevelés azt jelenti, hogy a kisgyermek „érzelmi tarisznyáját” telepakoljuk sikerélményekkel.

Trudiz >!

Ez itt varázsital, véletlen sem leves!
Sárkányfűfélékből készítettem neked.
Ha megeszed, kincsem, akármennyit játszhatsz,
futkoshatsz, ugrálhatsz, estig el nem fáradsz.

Trudiz >!

A gyermek úgy tanul, hogy megfigyeli a környezetét és utánozza. Nincs ez másként az asztalnál sem. Ha azt akarjátok, hogy egészségesen étkezzen, nektek is figyelnetek kell a táplálkozási szokásaitokra.