Az ​alkimista-kódex (Alkimista-kódex 1.) 15 csillagozás

Albert Zoltán: Az alkimista-kódex

A krimi főszereplői, a geológus és a fiatal kutatónő egy tragikus barlangi balesetben találkoznak először.
A rejtélyes balesetben életét veszti a kutatónő régészprofesszor édesapja is, aki egész életében elveszett történelmi ereklyék után nyomozott. Kutatásai során összefüggéseket fedezett fel a középkori misztika és a Szent Korona története között. Talált egy alkimista kódexet, mellyel lánya és segítője misztikus utazásra indul a középkorba. Kalandjaik során kénytelenek felfedezni, hogy saját múltjuk és a magyar királyok, különösképpen Mátyás és Zsigmond rég elfeledett szellemisége a távolból is hatással van a ma eseményeire…
Vajon sikerül-e a hősöknek, a geológusnak és a fiatal kutatónőnek leküzdeni a középkorból megidézett gonoszt?
Fordulatos, izgalmas, magával ragadó, több helyszínen, várkastélyok misztikus környezetében, titkos barlangjáratokban, földön-vízen-levegőben játszódó történet.

Athenaeum, Budapest, 2012
Athenaeum, Budapest, 2008

Gábor atya · Szilágyi Zsófia · Vas Péter

Judyt IP>!
Albert Zoltán: Az alkimista-kódex

Nem az első magyar krimi, amit olvasok, de magyar szereplőkkel Magyarországon játszódó történetből igen. Az eleje kicsit döcögősen ment, viszont egyre jobban tetszett, ahogy haladtam előre a történetben. Ami nekem nagy szívfájdalom, hogy a mentőket mentősöknek hívja az író. Ettől eltekintve tetszett a sztori, szórakoztató volt, együtt lehetett izgulni Zsófival és Péterrel. Ami különösen tetszett, ahogy az alkímiát keverte az író a történelemmel. Ennek ellenére nem tudok háromnál több csillagot adni, mert valami nagyon hiányzott. Nem éreztem kifejezetten összeszedett alkotásnak, a vége pedig olyan érzést hagyott bennem, hogy ezt most miért kellett?. Kár érte, sokkal jobb is lehetett volna.

Bővebben itt írok róla: http://watchaholics.hu/2017/08/22/albert-zoltan-az-alki…

Athenaeum, Budapest, 2008
Judiii>!
Albert Zoltán: Az alkimista-kódex

A molyos százalékot elnézve féltem, hogy egy rossz könyvet veszek a kezembe. De nekem egészen tetszett, szeretem az olyan regényeket, amelyeknek a történelemhez is közük van. A legtöbb szereplő egész szimpatikus volt, bár Zsófi nem az elejétől kezdve. spoiler

Moncsi22>!
Albert Zoltán: Az alkimista-kódex

A borító érdekes. A történet valami fantasztikus volt. Tele izgalommal, akcióval és történelemmel. Itt az összes szereplőnél kétséges érzelmeim voltak. Senkit sem tudtam, hogy az utolsó percig hová soroljam. Rejtély volt benne elég a számomra. Örülök hogy olvashattam

kedvencke>!
Albert Zoltán: Az alkimista-kódex

Nekem tetszett. Igazán jó kis nyári olvasmány. Sok humorral.

wallery>!
Albert Zoltán: Az alkimista-kódex

Hát nem is tudom, mit mondja: egyszerre jó is és egyszerre borzalmas is… a történet nem rossz, van benne jó pár csavarás is, ami izgalomfokozónak jó, Zsófi karakterek érdekes, Gábor sokszor hihetetlenül idegesítő,de mégis van benne valami szeretetre méltó, Gábor atya szimpatikus és talán ennyi a pozitívum….a sztori vékonyabb könyvbe is belefért volna ,elég sok a felesleg rész és a túlzott történelmi szál a kusza beszélgetésekbe (ha a geológus sincs tisztában, mit vár sok olvasótól), a misztikum szerintem nem jön át.. lehet, hogy a Da Vinci kód ihlette, de meg sem közelíti.. és kár, hogy a címét nem fejtette ki a könyvbe, hiszen csak pár gondolat utal a kódexre, mi is van benne, majd talán legközelebb egy másik könyvben, de én azt biztos nem olvasom el…

system456>!

… a valódi kincs, amit az alkimisták kerestek, az az örök fiatalságot vagy örök életet biztosító elixír volt.

Kapcsolódó szócikkek: alkimista
system456>!

A szemembe is nézett. Ezt a pillantását még nem ismertem, szerencsére nincsen tériszonyom, mert megszédülhettem volna.

Hátrafordultam, hogy Zsófi szemébe mondhassam:
– Emlékszik még? Lesittelték, mert az apja elleni gyilkossággal gyanúsítják, ráadásul két másik kollégájuk is odaveszett. Először engem jelentett fel, hogy én vagyok a felelős az apja meg a kollégái haláláért, utána viszont megkért, hogy segítsek, amire én nem tudtam nemet mondani. Sem titkosrendőr nem vagyok, sem sírrabló, sem gengszter. Egy közönséges geológus vagyok, aki mellesleg 15 éve barlangászkodik. Kipróbáltam néhány extrém sportot, van búvároktatói vizsgám, tudok vitorlázni, soroljam? Mégis mit várt tőlem egy olyan helyzetben, amiről semmi információm nincsen! – Ezúttal nem volt udvarias a hangom, de talán a szememből is kiolvashatott némi feszültséget.
– Úgy tűnik, ma elfelejtett fogat mosni.

system456>!

most akkor titkos ez a kódex, vagy már fél Svájc tud róla?

system456>!

Zsófi: Szóval, látott már sárkányt, el tudja képzelni, igaz?
Péter: A ma reggelre gondol? Igen.

system456>!

Péter: Bocs! Tudja, traktorgumikon futok, és 80 fölött szétrázza az agyamat.
Zsófi: A mijét?

system456>!

Egyáltalán nem engedtem ki magukat, csak kinyitottam ezt az ajtót. Maguk betörtek a templomomba!

Alkimista-kódex sorozat · Összehasonlítás