Csillagánizs 5 csillagozás

Albert Tímea: Csillagánizs Albert Tímea: Csillagánizs Albert Tímea: Csillagánizs

„A tiszta lapokhoz kell a legnagyobb erő.

Az újrakezdésekhez. És nem a görcsös kapaszkodáshoz.
Ahhoz kell, hogy üres zsebekkel elindulj egyedül.
A boldogság csak ebből fakadhat. Ha várakozol, megöregszel.
Lelked sebes lesz.
A tiszta lapok, a leggyötrőbb fájdalommal születnek.
Nincs mögöttük semmilyen kétes érzelem.
Csak kemény elhatározás.”

A Csillagánizs blogregény.
Egy kapcsolatról. Egy utazásról. Döntésekről. Útkereszteződésekről.
Szerelemről. Veszteségről. Halálról. Menedékről. Ürességről. Szakításról.
Múltról. Feltámadásról. Szerelemről. Boldogságról.

Soha nem volt részem akkora szabadságban. Ott álltam a víz közepén, és azt éreztem, hogy mennyire tökéletes minden.
Egész életemben fojtogatott valami. Mindig meg kellett felelnem valamiféle elvárásnak, mindig helyt kellett állnom.
Mindig vesztébe rohant körülöttem valaki, akit minden áron meg akartam menteni. Életemben először azt éreztem, hogy az enyém minden.

Magánkiadás, Budapest, 2020

Tímea_Szabó_4>!
Albert Tímea: Csillagánizs

A Csillagánizs nagyon menő és stílusos borítóval rendelkezik.
A kötet nem egy hagyományos összefüggő regény. Érzéseket, gondolatokat, tapasztalatokat dolgoz fel. Jókat és rosszakat is. Akár tanácsként is értelmezhetőek. Mindegyik elgondolkodtatott. Voltak olyanok, amelyek sokkal jobban is. Főleg azok, amelyek a saját életemhez szorosan kapcsolódnak. (szabadulás, ragyogás) Úgy gondolom, hogy ezt a könyvet mindenkinek el kellene olvasnia, mert segít és bizonyos esetekben rá is világít dolgokra. Összességében tetszett.

Széni>!
Albert Tímea: Csillagánizs

újabb bibliám. puska az élethez. nem elég egyszer elolvasni, többször kell. mert minden egyes alkalommal ott van egy sor, egy mondat, egy egész oldal, ami megérint, megölel vagy épp arcon csap. segít. mindig pont úgy, ahogy szükséged van rá.

Hannelorka P>!

Mindig túl kevés leszek hozzá, hogy megértsem. Hogy hol maradtál ilyen sokáig. Hogy miért mentünk el számtalanszor egymás mellett. Hogy hogyan szédülhettünk bele ilyen könnyen egymás karjába. Mitől tűnik ez végérvényesnek. Miért nem menekülök. Mitől lett a világ ilyen nyugodt hely. Miért kellett ennyit várni, és azt a sok sebet megszerezni. Megszerezni, átélni, mégsem feldolgozni.

Hannelorka P>!

A szeretet, amit akkor kaptam, egy éjjel alatt meggyógyította a szívem.

Hannelorka P>!

Gyűlölöm az ismeretlent. És azokat a paplanokat, melyeknek nem olyan az illata, mint a bőrödnek.

Hannelorka P>!

Nem tudom, hogy hogyan csinálod, de hamarabb kapsz el, mint ahogy zuhanni kezdenék.

Hannelorka P>!

Aki már egyszer veszített valami fontosat, az mindig félni fog. Mindig ott lappang, ott lesz a levegőben, mint egy kialakulni készülő rozsda. Belülről marja a boldogságot. Onnantól már semmiben nem lehetsz elég biztos. Attól félsz, hogy ez is csak idő kérdése és elillan. Félsz, hogy csak a szerencsén múlik. Hogy a napokat valaki számolja, és sajnos gyorsabban, mint te.

Hannelorka P>!

A szálak alatt, a jelen alatt, a bőrünk alatt, húzódik valami titkos erő, ami csak néha mutatja meg magát. Mikor eszembe jutsz elalváskor… És mosolygok. Mert van köztünk valami tiszta szeretet, ami mindent felülír, ami mindent megbocsát.

Hannelorka P>!

Belénk tapad a fagy. A fények. A fák.
Rágja a lombjukat az idő.
Kergetjük egymást életeken át.
Elhagysz, én megkereslek.
Elveszítelek, s te visszatalálsz.