Hideg ​bőr 72 csillagozás

Albert Sánchez Piñol: Hideg bőr

Van ​egy kis sziget valahol az Atlanti-óceán déli részén, közel az Antarktiszhoz: egy L alakú földdarab, egyik végétől a másikig mindössze másfél kilométer. Ide, a világ végére érkezik meg az új időjárás-megfigyelő tiszt, hogy leváltsa elődjét – csakhogy őt nem találják sehol. Nincs más a szigeten, csak a világítótorony őre: egy mogorva, szótlan ember, aki bizonyára beleőrült a magányba.
Minden megérzés, minden előérzet azt súgná, hogy menekülni kell innen: vissza a civilizációba, az emberek közé. De ha valaki épp a civilizációból menekült, mert csalódott az eszményeiben, annak talán ez a tökéletes hely, hogy egyezségre jusson a múltjával: a háborítatlan természet, a világvégi csend és nyugalom, a tömérdek idő, hogy olvasson, gondolkozzon… s hogy minél távolabb legyen mindattól, amit meggyűlölt.
A hajó elmegy, s hősünk, az egykori ír szabadságharcos ott marad a szigeten, ahol egyetlen társa Batís Caffó, a világítótorony-őr – ha egyáltalán lehet emberi szót váltani vele.… (tovább)

Eredeti cím: La pell freda

Eredeti megjelenés éve: 2002

Európa, Budapest, 2009
264 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789630788267 · Fordította: Bakucz Dóra

Albert Sánchez Piñol: Hideg bőr

Hajjaj, hol volt, hol nem… Én ezt a történetet már több mint tíz éve el akarom olvasni. De csak úgy módjával. És ebből nyilván már ki is derült ambivalens viszonyom a könyvvel. Bizony! Amikor vonz a borító, akkor nagy általánosságban nem azt kapom, amit (el)várok, hanem valami egészében és merőben attól eltérőt. Így volt ez most is. Szegény moly erőt vesz magán, végre kihozza a könyvtárból, aztán eltelik egy hónap, mire ahhoz is eljut, hogy olvasni kezdi. Először még jó. Csak kicsit fura, de egyébként jó. Majd jő a feketeleves, mert jólnevelt molyhoz méltón azért kivárunk mi is az étkezés legvégéig. A vége előtt aztán jő egy új remény, de csalfa és tűnékeny, mint a Lillák. Szóval a sűrű, kesere fekete leve után végképp elvész a remény, majd még egy fordulat jő, attól borul be teljesen és végképp.
Végső konklúzió: hagyd a csodaszép és állatira vonzó borítókat szépen a polcon! Csak menj tovább, és ne nézz rá! Máris megkímélted magad egy többszörös csalódástól. Ennyi.

Dyus33>!
Albert Sánchez Piñol: Hideg bőr

Érdekes volt ez a könyv. Nem is azért, mert egy idegen faj létezéséről mesélt, hanem mert az emberi lélek legmélyebb bugyraiba engedett betekintést. Többször volt durva, mint emberi, és a magány pszichológiájáról szólt. Éppenséggel befejezése sincs, az író ránk bízza, mit is képzelünk el a történet végének… Elgondolkodtató és szomorú.

Európa, Budapest, 2009
264 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789630788267 · Fordította: Bakucz Dóra
Trixi >!
Albert Sánchez Piñol: Hideg bőr

Mindig rá tudok csodálkozni, hogy a napfényes Spanyolországból milyen borongós hangulatú könyvek (filmek) jönnek. Ez sem épp egy rózsaszín leányálom. Két ember egy bolhaméretű szigeten, rohangálnak, veszekednek és lövöldöznek minden mozgó lényre.
A „kedves” főszereplő (egyébként totál irritáló figura), miután túléli az első éjszakát, pipából lelőné azt az egyetlen embert, aki segíthetne neki a túlélésben…..he? És tényleg Caffó szexuális életén ütközik meg először? Hahaha!!! Bagoly mondja….. :D :D :D . Amikor az ember próbálja megőrizni az esze épséget, miért a legutolsó pillanatban adja fel? Lennének még kérdéseim……..vagyis voltak elgondolkodtató momentumai a könyvnek, és néha nem tudtam eldönteni, hogy az író poénnak szánt-e bizonyos mondatokat, de én jókat szórakoztam rajtuk. Érdekes könyv volt. A végét értem is, meg nem is :D :D . Értem a létjogosultságát, de valahogy annyira kettéágazottan nyitott, hogy ……….. mi van?
Ezek után nagyon érdekel a film :D :D :D Ray Stevenson-nal, juhúúúú!!!

Urbán_Renáta>!
Albert Sánchez Piñol: Hideg bőr

Erről a könyvről semmit nem lehet írni, el kell olvasni. Bármit írnék, az új olvasót megfosztanám a megdöbbenéstől.

zso506>!
Albert Sánchez Piñol: Hideg bőr

Bárcsak több ilyen könyvet írtak volna. Nem tudom, hogy mitől jó, de nekem nagyon tetszett. Talán attól, hogy az izgalmas rémtörténet mellett komolyabb emberi kérdéseket is feszeget. Elgondolkodtató, hogy milyen nehéz is lehet két értelmes faj közt a kommunikáció, és hogy annak hiánya mekkora katasztrófához és mészárláshoz vezet. Az élet körfogását pedig gyönyörűen illusztrálja az egész történet lefolyása, és a végén teljes lesz a ciklus, onnan folytatódik minden, ahonnan elindultunk. Nem a konkrét cselekmény, ami annyira megfogott, hanem ezek a zseniálisan hangolt apró részletek.

Szencsike P>!
Albert Sánchez Piñol: Hideg bőr

Érdekes, de fura könyv. Érdekes, mert a sztori felkeltette a figyelmem, és voltak benne jó gondolatok. Fura, mert a faék egyszerűségű stílus ellenére egy olvasható sztorit kapunk, fura, mert nagyon furcsa világot mutat be, ezt tényleg csak az értheti, aki olvasta.

Keresztes_Levente>!

Röviden és tömören:
Izgalmas, vicces és letehetetlen:D Számomra legalábbis ez az ismeretlen író ezt nyújtotta eme művében(kíváncsian várom a filmet, mely idén kerül vetítésre elméletileg) Minden megvan benne amire szükség lehet..izgalom, szerelem(elég fura igaz:D) elmélkedni való, és aki szereti erőszak, kaland…Részemről ajánlott olvasmány…Akciós vásárlás volt, de teljes árat is megérdemel utólag így olvasva..

morthana_book>!
Albert Sánchez Piñol: Hideg bőr

Ritkán olvasok ennyire (számomra) érdektelen könyvet . Valószínű bennem van a hiba de nem kötött le a sztori és inkább a film irányába mozdulok.

Sarka>!
Albert Sánchez Piñol: Hideg bőr

… amikor átment sci-fi-be, le akartam tenni, de nem tudtam :)

Nushi>!
Albert Sánchez Piñol: Hideg bőr

Ez a könyv röviden és tömören borzalmas, nincs befejezve kb mindent rád bíz az író képzeld csak el ahogy akarod. Igazán itt is csak azt tudom kérdezni mi a fészkes fene volt ez…. Van egy politikai szál spoiler konfliktus egy spanyol írótól érdekes…. Ez sincs nagyon kifejtve. Majd lényegében átcsapunk napi élethalál harcba MIÉRT? meg se próbálnak ismerkedni… És a csaj hogy került oda miért és minek???? Áhhh hagyuk

Szürke_Medve>!

Soha nem gondoltam volna, hogy a pokol ennyire egyszerű, hogy a pokol nem más, mint egy óra, amelyen nincsenek mutatók.

Kapcsolódó szócikkek: pokol
Chöpp >!

[…] ha egyszer alaposan megismerünk valakit, akkor utána már lehetetlen józanul megítélni a tetteit.

Chöpp >!

Muszasi kiegészítéseképpen: a jó harcost nem az ügy határozza meg, amiért harcol, hanem az értelem, amelyet a harcban felfedezni vél.

Chöpp >!

Minden szem néz, de kevés a tekintet, amely lát, amely valóban megfigyel.

Chöpp >!

[…] a háború minden dicsősége összesen abból áll, hogy el lehet mesélni.

Chöpp >!

Meg kell említenünk továbbá a franciáknak azt az elképzelését, hogy a tökéletes mell belefér egy pezsgőspohárba.

Chöpp >!

– Tudja, hogy a haza szó latinul azt jelenti, a szülők földje? – nevettem. – A legviccesebb az egészben, hogy én árva vagyok.

Kapcsolódó szócikkek: haza
Chöpp >!

Még mindig nem jött rá, hogy ezen a helyen istennek nincsenek jogai?