A ​hasznos idióta (A hasznos idióta 1.) 15 csillagozás

Albert Levente: A hasznos idióta

„- ​A rosszak győztek? – kérdezte csalódottan a lány. Lecövekelt, és a kórházfolyosó fehérre festett falához simult, mintha ezzel is jelezni akarná, hogy nem hajlandó annyiban hagyni a dolgot.

– Ez nem gyerekmese, kislány! A küzdelem gyakran a gonosz boszorka és a tűzokádó sárkány közt dől el – tárta szét a kezét Varga –, a bátor lovag már az elején meghalt szifiliszben.”

Egyetlen, kiskaliberű golyó a fejbe. A tettes profi bérgyilkos. Varga László nyomozó ügyész számára nagyon hamar személyes kérdéssé válik a megbízó felkutatása: három olyan nő is belekeveredik az ügybe, aki fontos neki. A hajsza több szálon fut, a víg özvegy, az ukrán kokaincsempészek és a polgármester is célkeresztbe kerül. A fejesek legszívesebben eltussolnák az egészet, de a helyi média lecsap a botrányra. Közben Varga félreérthetetlen üzenetet kap: jobban tenné, ha visszavenne az elánból. És még a helyi futballcsapat bennmaradása is tőle függ.
Egyszerű féltékenység, alvilági leszámolás… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2016

WerWolf>!
Albert Levente: A hasznos idióta

Egy pörgős krimi, ahol mindenki felkerül a gyanúsítottak listájára.
A történet nem ül le, vagy ha mégis, akkor csak azért, hogy az olvasó kifújja magát egy kicsit, és újra felülhessen a száguldó vonatra.
Karakterei majdnem kidolgozottak. Van múltjuk, amik a történetfolyam közben villannak be, hogy tájékoztassák az olvasót. Mondhatni, hogy Vargán, a főszereplőn kívül mindenki tizenkettőből egy tucat. Azaz az olvasó előítéletére alapozva ruházza fel a szereplőket az író.
Ez mind nem is baj, hiszen egy krimiről van szó, ahol a cselekmény viszi a hátán a történetet és nem a szépirodalmi, mélyenszántó gondolatok.
Előnye a regénynek, hogy nem csorgat információkat a sorok között, így Vargával együtt göngyölíthetjük fel a gyilkosságok szálait.
Van egy kis áthallás a valósággal, egy kis szatirikus éllel.
Humor…mert ezt emelték ki mindenhol, ahol olvastam a könyvről. Nos, az nagyon nincs benne. Az elején egy kicsit erőltetetten van jelen, majd a folytatásban a komor hangulat ellensúlyozására, belesimul a történetbe. Tehát ne higgye senki, hogy egy vicces regénnyel lesz dolga. A humor pont annyira van jelen, hogy ne legyen száraz a nyomozás.
Gyorsan olvasható, könnyen emészthető. Nem kiszámítható, ami pozitívum (unom már az olyan történeteket, ahol tudom előre, hogy mi lesz a vége). Mégis logikusan felépített történet. Kivéve a végét. Bár elfogadható és magyarázható a végkifejlet, számomra nem túl hiteles.
Aki pedig a regény végére ér, az kap egy kis ízelítőt a folytatásból. Bár felkeltette az érdeklődésem a sorozat, az ízelítő inkább eltántorít. Tudom, nem vagyok igazi magyar, mert a foci nem érdekel. De vagyunk ebben az országban még egy páran akik így gondolkodnak…szóval szerintem egy másik részt lett volna érdemes kiválasztani „trailer”-nek ;)
Aki szereti a gyorsan pörgő krimit, annak kitűnő választás a könyv.

KiSzil>!
Albert Levente: A hasznos idióta

Fordulatos krimi egy vidéki magyar nagyvárosban.
Volt itt gyilkosság, drog, prostitúció, maffia, korrupció.
A szöveg néha kicsit nyers volt, de a történet jó, adott egy több szálon futó gyilkossági nyomozás, ahol egyre több a gyanusítottak száma.
A beígért sok humorból viszont csak keveset kapunk.

Gabriella_Balkó>!
Albert Levente: A hasznos idióta

Első regénynek egész meggyőző. Kőkemény brutalitás egy magyar kisváros életéből (lehet, olvasás közben elsuhantam felette, melyik városról van szó, fel tud valaki világosítani?), drog, alvilág, maffia, leszámolások. Voltak benne humoros részletek is. Könnyen olvasható.

A hasznos idióta sorozat · Összehasonlítás