Hogy adhatnék erre a könyvre kevesebbet öt csillagnál? A könyv a rajzfilmre épül, de sokkal komolyabb, lévén, hogy itt elmarad a mesés stílus, ami egy gyereknek azért érdekesebbé teszi az ismeretanyagot. Így kicsit túl tudományosra sikeredett, ellenben a mesével.
Érdekes, hogy az idegrendszerrel, az anatómia legnehezebb részével indít. Az anatómia tankönyv ezt a témát jóval hátrébb sorolja. Gondolom a szerző azért vette előre, mert mindent, az egész szervezet működését az agy irányítja, s így az idegrendszerre épül maga az élet. Az ismeretek nagyon részletesek, kitér a szerző az izmok táplálékára; májlebenykére, bélbolyhok felépítésére, működésére; a nefron ill. érgomolyag felépítésére; milyen betegségeket lehet kiszűrni a vizeletből; a spermium részletes felépítésére. Még olyan dolgokról is olvastam, ami nem rémlik a tanulmányaimból. Bevallom, időnként elővettem az anatómia könyvemet, hogy meglessem ezt, vagy azt tanultuk-e anno. Új volt számomra pl., hogy a szaglósejtek egy hónapig élnek, valamint nem hallottam még a barotrauma kifejezést. Egy információt hiányoltam: mi adja a szem színét?? Ha kevés az irisben (szivárványhártya) a pigmentsejt, akkor kék a szem, ha egyáltalán nincs benne, akkor piros, azaz albínó az egyén. Legalábbis nem rémlik, hogy ezt megemlítette volna a szerző, hacsak nem valamelyik ábra melletti szövegben volt, és elsiklottam felette. A szöveget kísérő ábrák nagyon jók, és szintén részletesek. A könyvben megjelennek a rajzfilmből ismert figurák, emberek, sejtek, betolakodók, vértestek: Kira, Peti, Pöttöm, Szurtos, Hemo, Globin, Glóbusz és persze Mester.
Létezik számítógép, okostelefon, komolyabbnál komolyabb kütyük, gépek, de az emberi szervezet működésénél nem létezik csodálatosabb. Hát csoda, ha szerettem anno a suliban az anatómiát?