A ​szerelem igazsága (Isteni játszmák 2.) 16 csillagozás

Alba Ferro: A szerelem igazsága

Az ​istenek ideje lejárt a földön. Athena, a bölcsesség és igazság istennője mégsem hagyhatja magára az emberiséget, miközben egyenesen a megsemmisülés felé rohan egy újabb civilizáció. De az új világban a szó többet ér, mint a kard. Alkalmazkodva ehhez, Athena Washington kegyetlen hatalmi játszmáiba merül.
Itt éri utol Eros átka, ami elvágja istennői képességeitől, de akkor sem adja fel. Az sem tántorítja el, amikor az elnök fia nyíltan támadja médiaszerte. Keményebb ellenféllel is találkozott már.

Csak egy idióta tréfának tűnt, amikor Wyatt O'Rinn lekicsinylő megjegyzést tett Athena Caraballo képviselőnőről egy esti tévéshowban. Aztán minden hírcsatorna ezzel lett tele. És ahogy Wyatt arra kényszerül, hogy minél többet Athenával foglalkozzon, annál inkább úgy érzi, hinni akar neki.
Aztán egyszer csak azon kapja magát, hogy egyedül vannak egy szobában, és az erő, ami vonzza őket egymáshoz, sokkal hatalmasabb bárminél.

Athena retteg, hogy nem képes… (tovább)

B_Kittina>!
Alba Ferro: A szerelem igazsága

Az idén már többször is olvastam mitológiai retellinget és rá kellett jönnöm, hogy igazából tetszik ez a műfaj.
Így, amint lehetőségem nyílt elolvasni ezt a történetet, egyből le is csaptam rá!

Valamiért az előző rész jobban tetszett, mint ez, de igazán élveztem az olvasását ennek is.
Itt, Pallasz Athéné története elevenedik meg a modern korban, egy kis politikával és kevéske erotikával fűszerezve.

Az írásmódja könnyed, gyorsan lehetett vele haladni. A szereplők szerintem lehetettek volna kicsit kidolgozottabbak, illetve maradt pár nyitott kérdés bennem (bár nem tudom, hogy egy 150 oldalas novellában szükség van-e egyáltalán erre).
Könnyed kikapcsolódást nyújt az esős őszi napokra egy kávé, vagy tea mellett.

Köszönöm szépen a recenziós példányt a Kiadónak és az Írónőnek!

vivi_reads>!
Alba Ferro: A szerelem igazsága

Nagyon jó kis regény volt! Már alig vártam egyébként is a folytatást, és nem is kellett csalódnom! Faltam az oldalakat. Őszinte leszek, sokkal jobban tetszett, mint az első rész. Az érzelmek és a szenvedély csak úgy izzott a két szereplő között. Maguk a szereplők is nagyon realisztikusak voltak, Athene karaktere nagyon tetszett. Hiába istennő az ereje nélkül elvesztette önbizalmát, magabiztosságát, így jócskán belekóstolhatott az emberi létbe. Ám egy férfi segítségével szépen fokozatosan magára talál és a boldogságot is megleli. Nagyon jó történet volt, egy kis politikával és némi erotikával fűszerezve. Tökéletes őszi olvasmány ezekben a borongós időkben. Garantáltan felpezsdíti az embert!

Köszönöm szépen az írónőnek és a @Fairbooks_Kiadó_és_Í… -nek a lehetőséget!♥

Alba Ferro: A szerelem igazsága

A Gyémánt szívhúrhoz hasonlóan ez a kötet is egy hangulatos, szórakoztató történet mitológiai köntösbe burkolva. Ebben a részben Eros tetteinek hatására Athena keresi azt a boldogságot, szerelmet, amellyel a szerelem istenéhez hasonlóan ő is visszaszerezheti az erejét, az isteni mivoltát.
Athena demokrata politikusként él a washingtoni politikai világ sűrűjében, mikor megismerkedik az elnök fiával, Wyattel. Kapcsolatuk rosszul indul, a férfi nyilvánosan elejtett megjegyzései miatt, melyekben mintha lenézné a nőt. Aztán néhány váratlan esemény spoiler közelebb hozza őket egymáshoz. Miközben a kapcsolatuk elkezd alakulni, rengeteg apró akadályon kell átjutniuk: az elnök ellenérzésein, ahogy a fiát befolyásolni akarja továbbra is és a nő igazi kilétén.
Vajon Wyatt képes hinni abban, ki is Athena, vagy a szíve szavát félretéve az eszére hallgat és nem hiszi el, amit a nő elmesélt neki? Eros és Desiré felbukkanása vajon segít a férfi döntésében? Athenának sikerül vissza szereznie az erejét, miközben a férfi szerelmét is magaénak tudhajta, vagy végül mindent elveszít? Tetszett az út, amit mindketten bejártak, ameddig rátaláltak a közös útra, a boldogságra ☺️

Nekem nagyon tetszett Athena és Wyatt története. Könnyed, humoros, szórakoztató, kellően szenvedélyes jelenetekkel tarkítva. Nagyon tetszett az Athena és Wyatt közti szikra, vonzalom, ami az első igazi személyes találkozásuk után egyből fellobbant köztük és végül kiteljesedett ♥

Kedves írónő, ez a befejezés azonnali folytatásért kiállt! Nagyon remélem, az Epilógusban szereplő férfi lesz a következő rész főszereplője ☺️☺️

Alba Ferro: A szerelem igazsága

Az előzőhöz hasonlóan ez a történet is nagyon kedves és szórakoztató, plusz olykor kicsit filozofikus és társadalomkritikus is. Épp ezért nagyon tetszett, és várom a folytatást. ♥

kritta>!
Alba Ferro: A szerelem igazsága

Mindenképpen ajánlom olvasásra ezt a kellemes, humoros, romantikus és még megannyi pozitívummal bíró történetet.

Részletesen: http://konyvlelo.blogspot.com/2023/10/alba-ferro-szerel…

Vandaboszi P>!
Alba Ferro: A szerelem igazsága

Az első rész után nem volt kérdés, hogy el kell olvasnom a folytatást. A borító továbbra is elragadó és gyönyörű. Az előző rész szereplői nem igazán tűnnek fel csak egy hangyányit, de ez cseppet sem zavaró a folytatásban. Athena története magával ragadó, érzelmes és izgalmas. A bölcsesség és igazság istennője a földön éppen azon tevékenykedik, hogy ne hagyja az emberiséget a vesztébe rohanni amikor utol éri Eros átka… Athena próbál a képességei nélkül is érvényesülni, aztán keresztezi útját Wyatt az elnök fia és minden megváltozik… Lehengerlő romantikus olvasmány, mely teljesen kikapcsolt és magával ragadott :) !

Virág_Galyas>!
Alba Ferro: A szerelem igazsága

Tetszett a történet, nagyon olvastatta magát. Humoros, szenvedélyes, de ugyanakkor voltak benne elgondolkodtató részek is. :)
Athená-t nagyon megkedveltem :) Wyatt-tal jó kis párost alkotnak :)
A fülszöveg alapján én picit másra számítottam, de tetszett. :) A végén talán volt egy pici hiányérzetem, olvastam volna még…(jó, tudom, hogy kisregény :D ).

Egyébként számomra ez a sorozat picit komfortzónán kívül esik…nem szoktam fantasy-misztikus, mitológiai vonatkozású történeteket olvasni. :D De hát néha jó kilépni a komfortzónámból…vagy „kiolvasni” :D :D
Kíváncsi vagyok a folytatásra (ha lesz), biztosan elolvasom majd :)
A borító nagyon gyönyörű szerintem ❤

zsuzska60>!
Alba Ferro: A szerelem igazsága

Vártam a folytatást, és nagyon örülök neki! Tetszett az ötlet, ahogy az első részből folytatás született. Tetszik, ahogy a mitológiát a valóságba ültette a szerző, nem gondoltam volna, hogy ilyen jól sikerül. A szereplők szimpatikusak, az izzás valódi, és az egész realisztikus marad, ha szabad ilyent mondanom egy fantasyval kapcsolatban. Könnyed kikapcsolódás, egy délutáni olvasmány. (ez utóbbi inkább panasz, lehetett volna hosszabb, na)

ryah_konyvespolca>!
Alba Ferro: A szerelem igazsága

Tavaly olvastam ennek a sorozatnak az első részét, amiben Eros, a szerelem istene volt a főszereplőnk. Azt nagyon szerettem, az egyik kedvenc magyar szerzős könyvem volt tavaly.⁣
Ráadásul rájőttem, hogy nekem kifejezetten tetszenek a mitológia, illetve az újramondásos könyvek.⁣

Ebben a kötetben Pallas Athéné istennő kerül a főszerepbe, aki szintén az emberek közé kerül és politikusként fog tevékenykedni. Ezáltal ismeri meg Wyatt-ot, aki az elnök fia. Kettőjük kapcsolata nem indul túlságosan fényesen, hisz a férfi nyilvánosan olyan megjegyzést tesz a nőre, ami eléggé olyan hatást kelt, mintha lenézné őt.⁣

Kapcsolatuknak nagyon sok próbát és akadályt kell kiállniuk, hisz maga az elnök sem nézi jó szemmel ezt a dolgot.⁣
Nagyon örültem, amikor felbukkant Eros és Desiré egy pillanatra, hisz eléggé közel kerültek a szívemhez.⁣

Összeségében nekem nagyon tetszett ez a humoros, könnyed, mégis kicsit mély történet. Athena és Wyatt között a levegő az első pillanatban szikrázott és nagyon vártam, hogy mikor mélyül el ez a dolog. Hisz biztos voltam benne, hogy imádni fogom a párost és bizony így lett.⁣

Bár őszintén nekem Eros könyve még mindig jobban tetszik, de ettől függetlenül ez a könyv is igazán magasan mögötte van.⁣
Kíváncsian várom, hogy mikor lesz még folytatása vagy lesz-e egyáltalán folytatása ennek a sorozatnak.⁣

A borító itt is meseszép volt, bár ezen nem lepődök meg, hisz az első résznél is csodálatos lett. ⁣

Nagyon szépen köszönöm a bizalmat és a recenziós példányt a kiadónak.

Aria_Brighton I>!
Alba Ferro: A szerelem igazsága

Eros és Desiré történetével az írónő magasra tette a lécet, de szerencsére Athena története sem okozott csalódást. Külön örültem annak, hogy ezúttal nő áll a történet középpontjában és nem is akármilyen! Érdekes volt benne az is, hogy Athena politikusként tengeti hétköznapjait. Bár nem rajongok a politikáért, mégis érdeklődve olvastam a sorokat és teljesen magam elé tudtam képzelni a politikai játszmákat. Mindent összevetve ismét egy szórakoztató történetet kaptunk, aminek kíváncsian várom a folytatását.

Lione IP>!

Mi értelme lenne csak azért itt lenni, hogy újra és újra tanúja legyen a körforgásnak, amiben civilizációk emelkednek fel és buknak el?

L_Sandra P>!

Összetörted abban a szegény nőben a rózsával kibélelt tündérmesét! Mesteri volt! Olyan régen hallottalak ilyen kalkuláltan kegyetlennek!

Lione IP>!

Csak mindig hiányzott a végső lépés. Túllépni a törzsi gondolkodáson, hogy a civilizáció valódi egységgé válhasson.

Lione IP>!

[…] díszkivilágításban fürdőzve hirdették a nemzet nagyságát, vagy ha úgy tetszik, a hajlamát a pazarlásra.

L_Sandra P>!

Az idő egy dologra biztosan megtanít, és az a türelem. Ami pedig a nyugalmat illeti… te vagy rám ilyen hatással. Ne kérdezd, miért, de a hangod, a lényed… Nekem azt sugallja a lelkem a közeledben, hogy bízhatok benned.

Lione IP>!

Nem tekinthetek úgy az igazságra, mintha csak egy lenne a lehetőségek közül. Az igazság az egyedüli lehetőség!

Lione IP>!

Egy falka hazug között mindenki tart attól, aki ismeri róluk a teljes igazságot.

Lione IP>!

Tina, Marisella és Jerry rengeteget segített. Utóbbi még egy tanulmányt is talált, ami szerint a megérzések figyelembe veszik a tudásunkat, csak az elménk nem járja végig az utat a problémától a megoldásig.