On ​the Steel Breeze (Poseidon's Children 2.) 4 csillagozás

Alastair Reynolds: On the Steel Breeze Alastair Reynolds: On the Steel Breeze Alastair Reynolds: On the Steel Breeze

Vigyázat! Cselekményleírást tartalmaz.

We have found a distant planet. It carries sign of an alien civilisation.
And on a fleet of holoships, vast asteroids hollowed out and turned into miniature worlds, millions of us are heading there. With engines designed to exploit a physics we barely understand we are on a one way journey, travelling at one sixth the speed of light, to a new home. And an encounter with the unknown.
And we take with us hopes and lies, secrets and betrayals. And another, quite alien intelligence.
The Akinya family have not finished with space. Their destiny still lies with the stars, however they get there, whichever of them make it.
And the Mechanism has not finished with the Akinyas…

Eredeti megjelenés éve: 2013

>!
Gollancz, London, 2013
492 oldal · ASIN: B00C74SHMU
>!
Gollancz, London, 2013
496 oldal · ISBN: 9780575090453
>!
ASIN: B00GHRALHM · Felolvasta: Adjoa Andoh

Kívánságlistára tette 1


Kiemelt értékelések

Noro P>!
Alastair Reynolds: On the Steel Breeze

Az Akinya család befolyása már nagyrészt a múlté, amikor az első expedíció elindul a csillagokba. Egyikük arra teszi fel maradék vagyonát, hogy klónozza magát: így az új világba is eljuthat, és a Földön is szemmel tarthatja az eseményeket. De ahogy énjei egyre távolabb kerülnek egymástól, az általuk átélt események között mintha mégis egyre szorosabb lenne az összefüggés.

A trilógia első részéhez viszonyítva ez mindenképp egy hagyományosabb Reynolds-regény. A középpontban egy relativisztikus űrutazás története áll, valamint egy rejtély, amely a célbolygón várja az utasokat. Eközben a Földön maradt „testvér” megpróbál lezárni néhány nyitva maradt problémát. Én azért sajnálom, hogy a családregényes vonal ejtve lett, mert láttam benne fantáziát. Igaz, ez a „klóntól klónig” karakter-dinamika sem rossz, pláne, mivel meg van fejelve a fénysebességű időeltolódással is. A két cselekményszál egyidejűsége ugyanis csak illúzió: a helyszínek között egyre szaporodó fényévek egyre jobban széthúzzák a kommunikációt, és így az egymás felfedezéseire történő reagálást. Ez a „csúsztatott kauzalitás” adja a könyv hangulatának egy jelentős részét.

Ja, meg az elefántok. Mert itt is vannak elefántok spoiler :)

Azt még el kell mondjam, hogy a trilógia címe (Poszeidon gyermekei) egyre inkább valamiféle bújtatott viccre kezd emlékeztetni. Tudniillik a vízalatti népek ismét csak a pálya szélén tűnnek fel időről időre, hogy beavatkozzanak az eseményekbe. Ők képviselik az emberi fejlődés alternatíváját, amely nem támaszkodik az okosgépek hálózata által képviselt biztonságra – amely talán nem is jelent valódi biztonságot, hiszen az első kötetben még tökéletesen működő gépek egyre kevésbé megbízhatóak. De valójában mi a tengeri emberek szerepe? És tényleg az övék a jövő? Remélem, hogy a befejező részben végre erre is fény derül. E regény lezárása mindenesetre feldobott nekik egy nagyon izgalmas labdát.


Népszerű idézetek

Noro P>!

‘Can we drop the “artificial intelligence”? It’s a bit like me calling you a meat-based processing system.’

Chapter Twenty-nine

Noro P>!

‘Meddling is what we do. It’s what defines us. Meddling gave us fire and tools and civilisation and the keys to the universe. Fingers will get burnt along the way, yes. That’s the way of it.’

Chapter Six

Noro P>!

‘So much for the tolerant acceptance of the other. We’re forging out into deep space – who knows what we’ll meet out there? If we can’t even accept a robot and some talking elephants, what good are we going to be when we meet something really strange?’

Chapter Ten

Noro P>!

‘So the two of you will be ambassadors for an entire civilisation? A robot and a politician? Is that the best we can manage?’

Chapter Fifty-one

Noro P>!

‘It’s what the universe was put there for: to give me things to do.’

Chapter Fifty-three


A sorozat következő kötete

Poseidon's Children sorozat · Összehasonlítás

Hasonló könyvek címkék alapján

Adrian Tchaikovsky: Children of Time
Dan Simmons: Hyperion (angol)
Arthur C. Clarke: 2001: A Space Odyssey
Kim Stanley Robinson: Aurora (angol)
Peter F. Hamilton: Pandora's Star
Becky Chambers: A Closed and Common Orbit
Paul McAuley: Evening's Empires
Chris Moriarty: Ghost Spin
Adrian Tchaikovsky: Dogs of War
Paul McAuley: Confluence