A ​milliomos szív-ügye 17 csillagozás

Alan Winnington: A milliomos szív-ügye

Valahányszor ​a sajtó olyan műtétről ad hírt, hogy egy sebész a működésre képtelen szív helyébe halálos balesetet szenvedett, de egészséges szervezetű ember szívét ültette át, nemcsak az orvosok, hanem az újságolvasók sokmilliós tábora is izgatottan kíséri figyelemmel, vajon megtűri-e magában a szervezet az idegen testet, életben marad-e a szívátültetéses beteg? Esetünkben minden megy, mint a karikacsapás. A műtét sikerül, az új szív rendületlenül pumpálja a vért a milliomos szervezetébe. A világhírű szívsebésznek, a királyi család orvosának buzgalmát bizonyára korántsem befolyásolja, hogy betege sokmilliós vagyonának tekintélyes részét történetesen a szívátültetés, továbbá a műszív tudományos kísérleteinek támogatására fordította. A professzort felveszik a bárói címmel legközelebb kitüntetendők listájára. Ámde Norfolkban a falubolondja csónakján halászni indul egy holdfényes éjszakán a Bixhami tavon. Nem hal, hanem egy kockás zakó akad a horgára. Gullett felügyelő ötletes és… (tovább)

Eredeti cím: The fairfax million

Eredeti megjelenés éve: 1974

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Fekete Könyvek Európa

Európa, Budapest, 1982
210 oldal · puhatáblás · ISBN: 9630724456 · Fordította: László Zsófia

SteelCurtain>!
Alan Winnington: A milliomos szív-ügye

Ha valakinek van ideje, egyetlen délután kiolvashatja. Nem terheli az agyat, ám a manikűrt se ezzel akarjuk megspórolni, mert igencsak alacsony annak az izgalomigénye, aki ezen képes körömrágva idegeskedni. Eleinte kissé értetlenül olvastam, hát mégis hogyan lesz ebből krimi? De maga a bűntény kétségkívül ötletesen lett kitalálva. Ezzel együtt nem tudta átlépni a korlátait. Fele-kétharmada táján már alighanem mindenki meg tudja fejteni a rejtélyt. A szerző annyival feltétlenül a középszer felett áll, hogy nem próbál meg idiótát csinálni a nyomozóiból, innen már ők sem igazán annak a nyomába szegődnek, hogy mi történt, hanem annak, hogy azt hogyan lehet bizonyítani. Gyengeségei ellenére kellemesen szórakoztam rajta. Az utolsó mondatért viszont nagyon nagy kár! Borzasztó ütős befejezés lett volna egy feszes, izgalmas kriminovella végén. Így nagyobb terjedelemben, felhígított izgalmak után elpocsékolt poénnak éreztem. De aki nem feltétlenül Sherlock Holmest, vagy Harry Holet várja el egy krimitől, annak nyugodt lélekkel ajánlom.

nagy_anikó >!
Alan Winnington: A milliomos szív-ügye

Nem egy körömrágós, de ennek ellenére nem rossz kis könyv. Az elején még aggódtam, hogy hogyan is lesz ebből krimi, hisz minden papírmunkát, protokollt betartanak. Lemondanak a szívátültetésről, hisz nem szerzik meg a család beleegyezését.
De aztán, jön egy „baleset” és innen kezd érdekes lenni. A fele környékén már érezni lehet, hogy mi is történt, ami még talány a hogyan. A hangsúly a nyomozáson, a bizonyításon van, ami nem is olyan egyszerű. Mondhatnám klasszikus krimi, pipázó, szivarozó detektívek, de az ifjú nyomozó generáció is képviselve van. Itt is voltak súrlódások.
A cím pedig valóban találó – szívügyek és nem csak orvosi értelemben.
Nekem nem okozott csalódást a könyv. Érdeklődve követtem ki milyen bizonyítékot talál.
Könnyed kikapcsolódást nyújtó, rövid könyvecske.

Katherine_Grey>!
Alan Winnington: A milliomos szív-ügye

Izgalmas krimi, valamilyen egyszerre modern és klasszikus angol levegővel.

kisssan27 >!
Alan Winnington: A milliomos szív-ügye

A szervpótlás -átültetés hőskorából, új erkölcsi kérdések vetülnek fel.